Baltic Clipper

Kelionės į Riminį

Kelionės į Italiją Riminį

Italija – bendra informacija

  • Sostinė ir didžiausias miestas – Roma (2,9 mln. gyventojų, 2019m. duomenimis)
  • Gyventojų: 60 mln. 2019m. duomenimis
  • Teritorijos dydis: 301 340 kv. km
  • Religija (2019m. duomenimis): 74% katalikai, 23% neišpažįsta nieko
  • Valiuta: Euras (EUR)
  • Kalba: italų
  • Valdymo forma: unitarinė parlamentinė respublika

Istoriškai Italija visada būdavo svarbiausių pokyčių kultūroje bei įtakoje centre. Kadaise jos teritorijoje buvo pačios didingiausios pasaulyje Romos Imperijos širdis, vėliau iš čia kilo visi reikšmingiausi viduramžių ir naujųjų amžių kultūros judėjimai (barokas, renesansas, gotika t.t.). Na, o dabar Italijoje diktuojamos drabužių, automobilių madų tendencijos. Italija vis dar yra viena iš įtakingiausių valstybių pasaulyje.
Tam, kad geriau suprastumėte pačią Italiją, jos žmones ir kultūrą, būtina žinoti bent svarbiausią informaciją apie jos istoriją. Italiją sudaro daugybė unikalių žemių ir žmonių. Iki Romos Imperijos laikų tai buvo skirtingos tautos, turinčios skirtingas kalbas bei papročius. Tada susikūrė Romos Imperija ir palaipsniui u-ėmė ne tik visą Apeninų pusiasalį bei aplinkines salas, tačiau įsigalėjo Europoje bei aplink visą Viduržemio jūrą. Tada imperijai jau pasitinkant savo saulėlydį atsirado naujas reiškinys, kuris 1,5 tūkst. metų į priekį formavo Italijos žmonių gyvenimą – krikščionybė. Vatikanas bei popiežiaus sostas buvo labai svarbi šios valstybės socialinė ir politinė grandis.
Kai Roma žlugo, Italija pasidalino į daugybę miestų-valstybių. Visi jie buvo pakankamai stiprūs ekonomiškai bei kultūriškai, tačiau iškilus Ispanijai, Anglijai, Prancūzijai, Rusijai ir Austrijai, Italija liko užnugaryje. Dėl šios priežasties italai tautiniu tapatumu panašesni į vokiečius, o ne prancūzus ar Ispanus, kurios iš tiesų daug panašesnės kultūriškai bei istoriškai. Italas save laiko italu ir pvz. siciliečiu, kalabriečiu, lombardu ir t.t. 
Tačiau bendrumo jausmas galų gale triumfavo ir Italija XIXa. pabaigoje susivienijo bei tapo stipria valstybe Europoje. 
Jeigu keliausite į šią šalį, joje galite apturėti be galo kontrastingų ir įvairių pavyzdžių. Šalies šiaurėje yra Alpės bei tokie miestai kaip Venecija, Florencija, Turinas, Milanas. Šalies centre – Roma, Vatikanas, San Marinas ir nuostabios Adrijos jūros pakrantės. Šalies pietuose – Neapolis ir daug lėtesnis gyvenimo būdas, maži miesteliai, plačias vidurio Italijos pievas vėl keičia kalnai. Na ir galų gale – salos. Sicilija, Sardinija, Kapris ir kitos turi be galo unikalią kultūrą ir išskirtinę architektūrą, lankytinas vietas.
Trumpai tariant, kad ir į kurią vietą Italijoje keliaujate, kad ir kelintą kartą tai darote, kiekvieną sykį nesunkiai rasite kažką naujo.

Riminis – bendra informacija

Riminis yra Adrijos jūros pakrantėje įsikūręs, vienas iš seniausių bei istoriškiausių Italijos kurortų. Nors miestą įkūrė romėnai, kurortu jis tapo tik XIXa. viduryje, kada čia buvo atidaryta pirmoji pirtis. 
Riminio gyventojai daug prisidėjo prie Italijos revoliucijos bei jos suvienijimo, o taip pat drąsiai kovėsi II pasauliniame kare. Pastaruoju metu miestas tapo konferencijų bei verslo susitikimų centru.
Na, o turistus čia maloniai kviečia įspūdinga Riminio Rivjera. Tai ir šeimoms, ir jaunimui, ir vyresniems keliautojams tinkanti vieta, kur pramogų yra dieną bei naktį. Tiems, kurie mėgsta šėlti duris atvers per 200 naktinių klubų ir barų, o norintiems ramesnio poilsio bus galima rasti ramią apgyvendinimo įstaigą su jaukiu vaizdu į Adrijos jūrą, o dienomis mėgautis istorišku Riminio senamiesčiu. Vietiniai žmonės ganėtinai pasaulietiški, beveik visi paslaugų tiekėjai puikiai kalba angliškai, paplūdimiuose organizuojami ne tik naktiniai šokiai, tačiau ir kitokios pramogos.
Jeigu ieškote puikaus balanso tarp poilsio ir pramogų, laikas keliauti į Riminį!

Kada keliauti?

Riminio akcentas bei vizitinė kortelė – paplūdimiai. Dėl to tikriausiai jus labiausiai domina kelionės tada, kai lengviausia įdegti ir jūros vanduo pats šilčiausias. Tam geriausiai tinka laikas tarp gegužės ir spalio, o mažiausias viešbučių užimtumas bei pigiausias apgyvendinimas – kovą, balandį ir lapkritį. Derinkite savo poreikius su geriausiomis sąlygomis!

Ką pamatyti?

  • Nykštukinis San Marinas – ši nykštukinė respublika yra tiek teritorijos dydžiu, tiek gyventojų skaičiumi gerokai mažesnė už Panevėžio miestą. Tačiau. Jos istorija spalvinga, o ant kalno įsitaisiusi pilis bei vingiuojantys keliai labai traukia turistus. Gražiausia vieta San Marine – panorama, atsiverianti nuo Monte Titano. 
  • Šalia esanti Florencija - nuolat į gražiausių miestų sąrašus patenkanti renesanso gimtinė yra svarbiausias miestas Toskanos regione. Miestą įkūręs Julijus Cezaris turėjo jam didelių tikslų ir jie išsipildė su kaupu. Kartą Florencija kelis metus net tarnavo kaip Italijos sostinė. Turistams labai įsimena rausvi Florencijos namų bei statinių stogai, kurie palieka labai stiprų įspūdį žvelgiant iš tolo. Pačiame mieste aplankykite Florencijos katedrą, Uffizi galeriją, Ponte Vecchio tiltą ir Palazzo Vecchio rūmus. (2h 30min kelio automobiliu)
  • Netoli esanti Venecija - kanalai, gondolos ir romantiški saulėlydžiai. Venecija yra unikalus bei labai savitas miestas Italijos šiaurėje. Čia atvykę tikrai pasisemsite įspūdžių ir puikiai praleisite laiką. (~2h 40min kelio automobiliu)
  • Milanas – ilgoka kelionė į Milaną tikrai atsipirks. Galbūt šiai išvykai vertėtų pridėti nakvynę pačiame Milane, tačiau Milano Duomo katedra, Viktoro Emanuelio II galerija bei daugybė pramogų tikrai to vertos. (~3h kelio automobiliu)
  • Italia in miniatura parkas – šiame įdomiame pramogų parke rasite net 273 masteliu 1:25 arba 1:50 sumažintų Italijos bei Europos objektų. Tai smagi patirtis, kuri labai patiks mažiems bei smalsiems. 

Ką paragauti?

  • Tikra neapolietiška pica – nesvarbu koks jos pavadinimas ir kokie ingredientai, tikros neapolietiškos picos turi paragauti visi, kurie lankosi Italijoje. Tai yra visų kitų picų pasaulyje prototipas ir net UNESCO kultūrinio paveldo dalis...
  • Tiramisu – iš Venecijos kilęs desertas susideda iš kiaušinio trynių, maskarponės, kakavos ir kavos bei sausainių „pirštelių“. Tai tikrai labai skanus patiekalas, kurį italai mėgsta prie kavos.
  • Gelato Italiano – tikri itališki ledai laikomi pačiais gardžiausiais pasaulyje. Karštą dieną paragaukite sau patinkančių skonių deserto ir palepinkite skonio receptorius!
  • Spaghetti carbonara – makaronai garsėja kaip vienas iš žymiausių Italijos virtuvės gaminių. Spaghetti carbonara – spagečių, kiaušinių, sūrio, guanciale arba pancetta (į lašinius panašus produktas) bei juodųjų pipirų. Nors bene patys žinomiausi Italijos makaronai – carbonara gimė tik XX amžiuje, jie jau yra tapę neatsiejama šios virtuvės dalimi.
  • Florencijos kepsnys – Bistecca alla Fiorentina yra tikrai galingas patiekalas. Florencijos regione (o dabar ir visoje Italijoje patiekiamos didžiulės grynos, mažai keptos jautienos porcijos. Šalia jos vietiniai paprastai geria vyną ir negauna jokių garnyrų. Jeigu nevalgote kaip sunkumų kilnotojas ar galiūnas, geriausia Bistecca alla Fiorentina dalintis su kolega arba artimuoju. Blogiausiu atveju galite likučius parsinešti į viešbutį.

Ką patirti?

  • Motoroleriu arba mažu automobiliu pažinkite Italiją – kadangi gatvelės beveik visur siauros, o kraštovaizdį užima kalnai, visureigis ar didelis sedanas Italijoje yra tikras nesusipratimas. Beveik visi vietiniai juda ant motorolerių arba su mažais dviviečiais automobiliais. Tai tikrai geras būdas pažinti Italiją.
  • Degustuokite vyną ir sūrį – Italija garsėja vynu bei sūriais. Pastarųjų galima rasti net virš 50 rūšių. Dėl šios įvairovės bei gilių tradicijų, dažnos ir kulinarinės kelionės po Italiją. Netoli Bolonijos stovi „Sūrių biblioteka“, kur sudėti visi kada nors Italijoje pagaminti sūriai, o vyndariai visada maloniai priima turistus, siūlo ragauti skanų, ilgai brandintą gėrimą.
  • Užsukite į vandens pramogų parką – geras oras garantuoja ir daugybę vandens pramogų. Pastarųjų aplink Riminį netrūksta. Jeigu mėgstate tokius malonumus arba keliaujate su vaikais, būtinai užsukite į vieną iš kelių netoliese esančių vandens parkų.
    Ką parsivežti?
  • Vynas – itališkas vynas – vienas geriausių pasaulyje. Ar dar reikia kažką pridurti?
  • Sūris – beveik kiekvienas šios šalies regionas gamina unikalius sūrius bei turi gilias amato tradicijas. Nesuskaičiuojama gausybė sūrių kasdien keliauja į parduotuvių lentynas. Įvairiausių šio produkto atmainų verta parsivežti atgal namo ir duoti kaip dovaną arba vartoti patiems.
  • Alyvuogių aliejus – kaip ir visos aplink Viduržemio jūrą esančios valstybės, Italija labai garsi savo alyvuogių aliejaus produkcija.
  • Kvepalai – kadangi Italijoje gausu mados namų bei dizainerių, kvepalų čia irgi netrūksta. Priklausomai nuo savo biudžeto, ypač Milane galite rasti pačių unikaliausių kvapų, atitinkančių jūsų slapčiausius troškimus.