Baltic Clipper
Mūsų Facebook puslapis

Kelionės į Rusiją

Rusijos kurortas: Sankt Peterburgas (1).

Keliaujantiems į Rusiją

Rusija – bendra informacija

Kiti didžiausi miestai:

 • Sankt Peterburgas – 5,2 mln. gyventojų (2019 m. duomenimis)
 • Novosibirskas – 1,6 mln. gyventojų (2019 m. duomenimis)
 • Jekaterinburgas – 1,5 mln. gyventojų (2019 m. duomenimis)
 • Nižnij Novgorodas (Žemutinis Naugardas) – 1,2 mln. gyventojų (2019 m. duomenimis)

Rusija yra didžiausia valstybė žemėje. Jos plotas yra kone dukart didesnis už antroje vietoje esančią Kanadą. Tai – įspūdingų pasiekimų bei gamtos ir miestų šalis, kurioje ne ką įspūdingesni ir patys žmonės. Nors Rusija yra be galo didelė, įprastą ją skirstyti į Europinę ir Azijos dalį. Pastarąją beveik visiškai užima Arktinė tundra ir Sibiro taiga, o labiau į pietus prasideda Mongolijos ir stepių tipo plynės. Kaip sako patys rusai „Protu Rusijos nesuvoksi ir matais neišmatuosi.“. Tas pats galioja ir turistams. Vienu kartu visos Rusijos tikrai nepamatysite, todėl čia bus galima grįžti vėl ir vėl.

Glaustai sudėti visą informaciją apie šią šalį irgi yra ganėtinai sudėtinga. Didžioji dalis gyventojų glaudžiasi vakarinėje šalies (Europinėje) dalyje, iki Uralo kalnų. Pati Rusija sparčiausiai plėtėsi XV-XVIIIa., kuomet buvo užkariauta didelė dalis Šiaurės Rytų Azijos, Sibiras, Centrinė Azija, Pietryčių Europa, Kaukazas ir kiti, dar ir dabar į Rusijos įtaką pakliūvantys regionai. 

Rusijos istorija glaudžiai susijusi ir su Lietuva. Ilgą laiką, tada dar Maskvos kunigaikštyste besivadinusi valstybė kariavo su LDK, o vėliau bendros LDK ir Lenkijos jėgos grūmėsi su stiprėjančia Rusija. Visgi istorijoje rusai atlaikė visus iššūkius ir galiausiai nuolat tapdavo laimėtojais, okupantais ar išvaduotojais. Kontraversijų mūsų kraštuose neišvengiantis sovietmetis čia prisimenamas gana šiltai, monumentai, statiniai bei kiti paminklai negriaunami, o paliekami būti. Jeigu planuosite keliauti į Rusijos gilumą, kone būtina susirasti tinkamą gidą, mat „sava eiga“ keliauti bus ganėtinai sudėtinga. 

Domina naujos ir įvairios patirtys? Tada kelionė į Rusiją bus pats tas!

Kada keliauti?

Sunku nustatyti geriausią laiką kelionei į Rusiją. Įprastai sakoma, kad rusiškos žiemos geriausia privengti. Ypač, jeigu planuojate daug keliauti keliais arba leistis į šalies gilumą, rinkitės šiltąjį metų laiką. Tačiau, jeigu norite keliauti į Sočį ar kitus kurortus – galite tai daryti ištisus metus.

Ką pamatyti?

 • Kremlius ir Raudonoji aikštė – tikriausiai žinomiausia sostinės vieta ir visos Rusijos galios simbolis. UNESCO pasaulio paveldas yra visų lankytinų vietų centras. Raudonojoje aikštėje rasite ir Kremlių, ir centrinį „Univermagą“, ir Šv. Bazilijaus katedrą, ir Lenino mauzoliejų. Visi jie verti nuotraukos ar didesnio dėmesio.
 • Ermitažas ir Baltosios naktys Sankt Peterburge – dėka unikalios geografinės padėties, Sankt Peterburgas gali džiaugtis turėdamas dienas ir naktis, kada saulė visiškai nenusileidžia visą parą. Tada vyksta muziejų naktys ir pažinti tokias vietas kaip Ermitažas tampa tiesiog neįkainojama patirtimi. 
 • Peterhofas – Rusijos „Versalis“ yra vienas iš įspūdingų ir galantiškų Rusijos monarchų rūmų Rusijoje. Tai ir UNESCO pasaulio paveldo objektas. 
 • Žiemos rūmai – tai yra vienas įspūdingiausių pastatų mūsų planetoje. Žiemos rūmai – buvusi carų rezidencija. 
 • Šv. Izaoko katedra – įspūdinga šventovė su didžiuliu, akį rėžiančiu auksiniu kupolu ir be galo nuostabia jį supančia gamta.
 • Petro ir Povilo tvirtovė – Sankt Peterburgo citadelė, nuo kurios ir prasidėjo tuometinio Petrogrado statyba bei viso miesto istorija
 • Kazanės katedra – dar vienas objektas Sankt Peterburge, Kazanės katedra yra net 4 tūkstančių kvadratinių metrų plotą užimanti gigantiška stačiatikių šventovė, kuriai puošnumu menkai kas prilygtų. 
 • Senasis Karaliaučiaus miestas – nenuginčijamai unikaliausiais ir įdomiausias Rusijos miestas nėra nei pats didžiausias, nei seniausias. Techniškai jis net nėra Rusijoje. Tai Karaliaučius Kaliningrado srityje. Vokiškas senamiestis bei Europietiška įtaka mena Klaipėdą ar Gdanską, o ne Maskvą ar Sankt Peterburgą.

Ką paragauti?

 • Rusiški barščiai – nors tai laikoma ukrainietišku patiekalu, kokia gi rusiška virtuvė be savo burokėlių sriubos - barščių?
 • Pirozhki – tai bandelės, pyragėliai, su pačiais įvairiausiais įdarais.
 • Čeburekai ir kibinai – Kaukazietiškos virtuvės įtaka stipriai persidavė Rusijai. Šie tešliniai delikatesai su mėsos įdaru yra vienas iš pamatinių vietinės virtuvės patiekalų.
 • Ikrai – delikatesas ir netgi šiokia tokia emocinė vertybė Rusijoje – valgyti ikrus. Aplinkybės suformavo viską taip, kad valgyti ikrus Rusijoje – prestižo reikalas.
 • Gėrimas iš senųjų aparatų – tie, kas dar pamena sovietmečio miestus, atmintyje išlaikė legendinius limonado ar gazuoto vandens aparatus. Tokių rasite ir tam tikrose Rusijos didmiesčių vietose. Paragaukite, tai tikrai labai gardu ir nostalgiška!

Ką patirti?

 • Atsipalaiduokite Gorkio parke – populiariausias ir didžiausias parkas Maskvoje yra 120ha ploto, o jame galima rasti įspūdingų pramogų, nuo atrakcionų iki valčių.
 • Nuvykite prie Baikalo ežero – giliausias pasaulio ežeras yra didesnis nei Moldova, o giliausioje vietoje siekia net 1,6km gylį. Tai yra įspūdinga vieta, kurioje gamta – laukinė, o galimybė atsiplėšti nuo rūpesčių, civilizacijos ir nuvykti į tokį tolimą kraštą tikrai domina daugelį turistų.
 • Trans Sibirinis traukinys – galite sėsti ir keliauti labai ilgą savaitę iki Vladivostoko arba dvi valandas praleisti kelionėje į Maskvos priemiestį Vladimirą, kuriame yra senosios bažnyčios bei viduramžių kultūros likučiai.
 • Maskvos metro – kai būsite Maskvoje, kelionei po miestą rinkitės metro. Tai ne tik švariausias metro pasaulyje, bet ir įspūdingų stočių rinkinys, kurios išdailintos ir išpuoselėtos. 
 • Įtampa sovietiniame bunkeryje Maskvoje – po Maskva, 65m gylyje galima rasti įspūdingą bunkerį, skirtą Branduolinio karo atvejui. Tai yra Šaltojo karo laikų objektas, kuriame galite pajusti niūrią ir slogią to laikmečio atmosferą. Muziejus ir vadinasi Požeminis Šaltojo karo muziejumi.

Ką parsivežti?

 • Samovaras – kiek didesnis suvenyras, bet tikrai vertas dėmesio. Toks arbatinukas galės puikiai pritapti jūsų namuose arba būti iškilminga dovana tam žmogui, kuris(-i) jums labai rūpi.
 • Ikrai – ne tik nacionalinės virtuvės dalis, tačiau ir prestižinis produktas.
 • Matrioška – žinomiausias rusiškas žaislas, puiki simbolinė dovana bet kurio amžiaus žmogui.
 • Kailiai – Rusijoje, ypač Maskvoje galite rasti įspūdingą kailių gausą. Nuo mažų kailinių kepurių iki pilnų žieminių kailinių, jeigu tai jus domina, čia galėsite rinktis iš tikrai plataus asortimento.
 • Degtinė – pigi, platus pasirinkimas, gilios tradicijos. Ko daugiau galima norėti?
 • Sovietinė memorabilija – jeigu renkate istorinius daiktus, galite rasti Krokodilo Genos ar Čeburaškos lėles, Maskvos olimpinių žaidynių simbolius, seges, pašto ženklus ar kitus objektus iš tų laikų, kurie jau senokai praėjo.