Baltic Clipper
Mūsų Facebook puslapis

Kelionės į Dubajų

Keliaujantiems į Dubajų

Jungtiniai Arabų Emyratai– bendra informacija

 • Didžiausias miestas – Dubajus (3,2 mln. gyventojų, 2019m. duomenimis)
 • Sostinė – Abu Dabis (1,4 mln. gyventojų, 2019m. duomenimis)
 • Gyventojų visoje šalyje: 9,6 mln., 2019m. duomenimis (tik ~11% gimę JAE, kiti - imigrantai)
 • Religija: 76% musulmonai (oficiali religija), 13% krikščionys, 7% induistai
 • Kalbos: oficiali – arabų, tačiau bene visi žmonės kalba ir angliškai

Dubajus – bendra informacija

Dubajus – XXIa. didmiestis, per mažiau nei 30 metų iš nedidelio žvejų kaimelio virtęs pasaulinio lygio verslo, pramogų ir turizmo centru. Nafta turtingi JAE emyrai investavo daugybę milijardų JAV dolerių į miesto infrastruktūrą ir pastatė dangoraižių, nutiesė įspūdingus kelius, sukūrė dirbtines salas ir kitus žadą atimančius projektus.

Dubajuje gyvena ~5,6 mln. gyventojų (su priemiesčiais), o tai yra kone 60 procentų visos šalies populiacijos. Abu Dabyje ir Dubajuje gyvena beveik visa valstybės populiacija. Didžioji dalis Dubajuje esančių žmonių – imigrantai verslo arba darbo tikslais. Nors miestas jau dabar yra didžiulis, jis toliau sparčiai plečiasi ir vejasi didžiausius pasaulio metropolius. Jeigu mėgstate modernią prabangą, geresnės vietos už Dubajų tikriausiai nerasite!

Kada keliauti?

Daugiausiai turistų šalis sulaukia tarp lapkričio ir kovo, mat šiuo metu oro sąlygos yra pačios palankiausios. Būtent šiais mėnesiais vidutinė dienos temperatūra neviršija 30 laipsnių. Kada ateina vasara, Dubajuje pasidaro tiesiog per karšta, kad būtų galima ramiai keliauti. Termometrai vasaros metu, dieną gali rodyti 40-43 laipsnius Celsijaus. Tuo metu keliauti nepatartina.

Ką pamatyti?

 • Burj Khalifa – aukščiausias pasaulio statinys yra Dubajaus vizitinė kortelė. Net 828 metrų aukščio dangoraižis puikiai matomas iš beveik visų miesto vietų, o užsikėlus į net 555,7 metrų aukštyje esančią apžvalgos aikštelę neblogai matysis ir visa Dubajaus apylinkė bei... Žemės išgaubtumas horizonte.
 • Dubajaus prekybos centras – jeigu norite paišlaidauti arba pažiūrėti, ką galima nusipirkti už labai didelius pinigus, užsukite į Dubai Mall arba Dubajaus prekybos centrą. Dešimtmetį veikianti erdvė yra antras didžiausias prekybos centras pasaulyje. Čia rasite apie 1200 parduotuvių.
 • Dubajaus fontanas – Jungtiniuose Arabų Emyratuose yra įprasta statyti tik didžiausius ir įspūdingiausius statinius. Dubajaus fontanas yra dar vienas, pats didžiausias savo rūšies statinys visame pasaulyje. 6600 švieselių ir net iki 150 metrų aukščio vandenį iššvirkščianti sistema valdžiai kainavo 220 milijonų USD, tačiau 30 minučių trunkantys pasirodymai yra be galo įspūdingi ir juos tikrai verta pamatyti.
 • Kbmovers – nors Dubajus – naujas miestas, čia yra ir šiek tiek senovės. Kbmovers – XVIIIa. gynybinė tvritovė, paversta į istorijos bei kultūros paveldo muziejų. Jeigu norite pažinti šių kraštų praeitį ir šiek tiek atitolti nuo įprasto šurmulio – užsukite čia.

Ką paragauti?

Nors JAE turi gana panašią virtuvę į kaimynines Saudo Arabiją ir Omaną, tam tikri skirtumai egzistuoja. Verčiausi dėmesio JAE tradiciniai patiekalai yra:

 • Manousheh arba Emyratų pica – tai tradicinis patiekalas, kuris rekomenduojamas visiems, norintiems paragauti kažko iš vietinio repertuaro. Tiek pusryčiams, tiek užkandžiui dienos eigoje puikiai tinka šis duonos paplotėlio suktinukas su ėriena bei įvairiais, kartais net gi egzotiškais ingredientais, pvz. druskingu Akkawi sūriu, žolelėmis ar alyvuogiu aliejumi. Dubajuje bei Abu Dabyje turėtų pavykti rasti ne vieną maisto kioskelį, kuris pagamins Manousheh pagal unikalų receptą.
 • Al Harees košė – gana paprastas, bet itin skanus patiekalas. Al Harees gaminama iš kviečių, mėsos ir druskos. Papildomi skanūs ingredientai galėtų būti sviestas, cinamonas arba cukrus. Tačiau tinkamai Al Harees paruošimui reikia nemažai laiko, todėl jis JAE yra labai vertinamas. Tai yra vienas labiausiai mylimų patiekalų šioje šalyje.
 • Tabbouleh – šitaip vadinamos salotos iš pomidorų, žaliųjų svogūnų ir agurkų. Jos skaninamos šviežiomis mėtomis ir citrinų sultimis. Tai puikus pasirinkimas vegetarams.

Ką patirti?

Dalykų, kuriuos galite patirti Dubajuje yra tikrai labai daug. Labiausiai rekomenduojame:

 • Dubajaus akvariumas bei povandeninis zoologijos sodas – tai vienas iš didžiausių pasaulio uždarų akvariumų. Žuvų bei jūros gyvių įvairovė tiesiog stulbinanti, o pati patirtis tiesiog vaikštant po vandeniu yra itin įsimintina.
 • Ferrari pasaulis ir vienas greičiausių atrakcionų – pati Ferrari pasaulio erdvė yra skirta išskirtiniams automobiliams bei automobilių sportui, tačiau didelį įspūdį lankytojams palieka ir atrakcionas Formula Rossa, kuris nuo 0 iki savo didžiausio – 240km/h greičio įsibėgėja per 4,9 sekundės.
 • Paslidinėkite viduryje dykumos – Ski Dubai yra bene didžiausia uždara slidinėjimo ir žiemiškų pramogų erdvė visame pasaulyje. Čia galite ne tik smagiai paslidinėti, tačiau ir išmokti čiuožti su profesionaliais instruktoriais.
 • Pamatykite pasaulį iš viršaus – aukščiausiame pasaulio pastate Burj Khalifa rasite 555m aukštyje įsikūrusią apžvalgos aikštelę. Iš jos atsiveria nuostabi metropolio bei dykumos panorama. Žemėje nėra aukštesnės, pastate esančios apžvalgos aikštelės, todėl patirtis bus nepamirštama ir išskirtinė. Bijantiems aukščio, tai bus puiki galimybė įveikti savo baimę!
 • Ekstremalus pasivažinėjimas visureigiais – yra dvi galimybės – rinktis ekstremalų pasivažinėjimą po dykumą jūsų pačių vairuojamais bagiais arba sėsti į profesionalių vietinių vairuotojų visureigius ir pasimėgauti kvapą gniaužiančiais pakilimais ir nusileidimais stačiomis įkalnėmis bei nuokalnėmis. 

Ką parsivežti?

Pačiuose Emyratuose dominuoja arabiškoji kultūra. Parsivežti galite itin įvairių suvenyrų, tačiau mes rekomenduojame:

 • Kupranugarių formos pieniškas šokoladas – nors dabar jų galima įsigyti ir Europoje, tokios formos saldainiai kilo būtent iš Dubajaus, todėl čia rasite pačias unikaliausias rūšis.
 • Datulės – vienas iš svarbiausių Arabų pasaulio delikatesų, datulės yra sveikas bei saldus vaisius.
 • Attars arba kvepalų aliejai – tai arabiškieji kvepalai, kuriuos parduoda itin daug prekybos vietų. Tiek Dubajuje, tiek Abu Dabyje rasite ne vieną tinklinę arba mažą boutique tipo parduotuvėlę, kur ne tik galėsite išsirinkti kvapą, bet ir paprašyti darbuotojų, kad pagamintų vieną pagal jūsų norus.