Baltic Clipper
Mūsų Facebook puslapis
  Bilietų užsakymas
  Kontaktiniai duomenys

Keltų bilietai

Keltų bilietų paieška ir rezervavimas

Jeigu ieškote patogaus, ekonomiško, saugaus bei galbūt net kiek romantiško būdo keliauti – keltas yra idealus sprendimas. Keltais iš Lietuvos ar Baltijos šalių labai patogu pasiekti Skandinaviją, Vokietiją, kitas Europos šalis. Už ganėtinai nedidelę sumą galite kartu su savo automobiliu, motociklu ar net dviračiais komfortiškai ir saugiai nuplaukti iš vienos šalies į kitą.

Keltų bilietai

Keltų maršrutai

Kadangi sausuma užima tik trečdalį mūsų planetos ploto, laivyba Žemėje yra labai svarbi. Keleivinis jūrų transportas klesti visame pasaulyje ir keltai aptarnauja kone visus didžiausius miestus bei šalis. Jeigu kalbėtume apie nuolat veikiančius keltų maršrutus, jų
yra tūkstančiai. Iš Klaipėdos uosto Lietuvoje (2019m. duomenimis) plaukia keltai į Vokietiją bei Švediją. Latvija turi daugiau aktyvių uostų, o juos aptarnauja gausesnės keltų pajėgos, tad iš šios šalies neretai plaukia ir mūsų tautiečiai.

Iš Estijos Talino uosto labai dažnai plaukia keltai į Helsinkį. Laivyba aktyvi visoje Baltijos jūroje, tad nukeliauti į Skandinavijos, Baltijos šalis arba Lenkiją bei Vokietiją bus vieni juokai. Tarp populiariausių uostų yra Helsinkis, Kylis, Stokholmas, Malmė, Ryga, Talinas bei keletas kitų.

Keltų bilietų kainos

Bilieto kaina įprastai priklauso nuo keleto faktorių:

  • Jūsų amžiaus (senjorai bei vaikai keliauja pigiau);
  • To, kiek bilietų perkate (kai kada didesnėms šeimoms bei grupėms taikomos
    nuolaidos);
  • Ar keliaujate su automobiliu (kaina kinta priklausomai nuo to ar tai lengvasis,
    krovininis automobilis ar motociklas);
  • Nakvynės tipo (yra kelių tipų kajutės)
  • Bandyti pateikti tikslius skaičius vienoje vietoje neverta, mat bilietų kainos nuolat keičiasi.

Naudingi patarimai

Keliauti keltais yra patogu ir saugu, tačiau žinodami tam tikrą papildomą informaciją, tai darydami galėsite dar labiau atsipalaiduoti.

Pirmai kelionei galbūt geriau pasirinkti trumpesnę kelionę. Visų pirma, kai kurie žmonės turi jūros ligą. Deja, bet ji gali itin apkartinti malonų plaukimą Baltijos arba kita jūra. Jeigu dar nežinote ar ją turite, ar ne – geriau nerizikuoti ir save išbandyti poros valandų kelionėje, o ne kelių parų ilgio maratone.

Būtinai perskaitykite visą informaciją apie atvykimo bei išvykimo uostus. Plaukdami į kiek mažiau gyventojų turinčias vietas (pvz. Alandų salos arba Farerai) galite susidurti su sunkumais naviguojant, jeigu neturėsite bent bazinių žinių apie terminalus. Be abejonės, kone visuose uostuose stovi informacijos stendai, tačiau papildomos žinios tikrai netrukdys.

Kelionių draudimas: nors kelionės keltais yra be galo saugios, tačiau kelionės draudimas leidžia labiau atsipalaiduoti bei mažiau nerimauti. Nelaimės atveju tai tarsi saugumoagalvė.

Netaupykite kajutei. Daugumoje po Baltijos jūrą kursuojančių keltų deniuose yra ir parduotuvių, restoranų bei pramogoms skirtų erdvių. Kaip bebūtų, kokybiškai pailsėti tikrai norėsis, ypač, jeigu nukeliavę į atvykimo uostą turite suplanavę kelionę. Dažniausiai keltuose bus kelių tipų kajutės, rikiuojamos pagal klasę arba vietų skaičių. Atkreipkite į tai dėmesį. Kajutės kokybė svarbi ir tuo atveju, kada jūra labai banguoja. Jeigu renginiai baigėsi, o skrandis jau prikimštas skanaus maisto – ramybė kajutėje bus tikrai reikalinga.

Laivas, apie juos galite taip pat sužinoti prieš plaukimą. Tai labai aktualu su vaikais keliaujančioms šeimoms arba senjorams, neįgaliesiems, mat kai kurie laineriai yra geriau pritaikyti būtent jų reikmėms. Atvykite gerokai anksčiau. Kadangi laivo įgula turi užtikrinti maksimalų saugumą – padėkite jiems. Uoste būkite dar pora valandų prieš išplaukimą. Geriau po to po aplinkines vietoves pasivaikščioti pėsčiomis nei netyčia papulti į kamštį ir nespėti į laivą. Automobilį įvežkite į krovinių skyrių, o patys galite laisva eiga ir nenuobodžiaudami susipažinti su deniais bei jų įrengimu.