Baltic Clipper

Kelionės į Keniją

Keliaujantiems į Keniją

Kenija – bendra informacija

  • Didžiausias miestas ir sostinė – Nairobis (4 mln. gyventojų, 2019m. duomenimis)
  • Gyventojų visoje šalyje: 49 mln. 2019m. duomenimis
  • Religija: 83% krikščionys, ~15% - musulmonai
  • Kalbos: šalyje yra net 69 skirtingos kalbos, tačiau labiausiai paplitusios anglų ir suahilių.

Pačioje Afrikos šerdyje įsikūrusi Kenija – spalvinga bei nuostabi valstybė. Pavadinimas „Kenija“ kilo nuo Kenijos kalno, užgesusio ugnikalnio, į dangų besistiebiančio beveik 5,2km. Žemyno mastu šios šalies geografinė padėtis yra kone ideali, mat ji ribojasi su Viktorijos ežeru ir Indijos vandenynu bei net penkiomis kitomis valstybėmis.

Visgi pagrindinis turistų traukos objektas – gyvoji gamta. Būtent safariai ir pasienyje su Tanzanija esantys Serengečio kraštai – namai milijonams gyvūnų, traukia šimtus tūkstančių smalsių lankytojų atvykti. Visiems, apsilankiusiems Kenijoje galima iš arti pamatyti realius „Liūto karaliaus“ vaizdus bei iš arti išvysti tai, ką neretai stebite televizijoje, dokumentinių filmų pavidalu.

Kada keliauti?

Kenijos teritorija driekiasi visiškai per ekvatorių. Tai reiškia, kad čia nėra didelio sezoniškumo, tačiau gausu liūčių, mat klimatas tropinis. Dėl pastarosios priežasties labiausiai rekomenduojama Keniją lankyti

  • Sausį-vasarį (oro temperatūra ~25-27 laipsnius Celsijaus)
  • Liepą-spalį (oro temperatūra ~23-25 laipsnius Celsijaus)

Šie mėnesiai pasirinkti neatsitiktinai. Tuo metu būna sausasis sezonas. Ypač lietingas oras tęsiasi tarp balandžio ir birželio, o lapkritį bei gruodį vyksta trumpieji lietūs.

Ką pamatyti?

  • Didžioji migracija Maasai Mara – kasmet iš Serengečio Tanzanijoje, į Masai Mara Kenijoje patraukia du milijonai laukinių žvėrių. Kenijos pietuose esančiose teritorijose per trumpą laiką atsiranda ketvirtis milijono zebrų, beveik pusė milijono gazelių ir dar virš 1,2 milijono kitų laukinių žvėrių. Tai tarsi žvėrių kelionės į Pažadėtąją žemę versija. Didžioji migracija turi ir tamsiąją pusę, mat net 250tūkst. išvykusių keliautojų tikslo taip nepasiekia. Tokia didžiulė migracija vyksta liepą-rugpjūtį, mat tada Kenijoje yra sausasis sezonas. Gyvūnai keliauja ten, kur nėra lietaus.
  • Flamingų ir spalvingų paukščių rojų Nakuru ežero nacionaliniame parke – su Kenijos laukine gamta lygiuotis galėtų nebent Amazonės, Borneo arba Kongo džiunglės. Čia esanti gyvosios gamtos įvairovė pribloškia. Ežero Nakuru teritorijoje nuolat buriasi didžiuliai rožinių flamingų būriai. Iš viso parke pastebėta per 450 unikalių paukščių rūšių. Verta pamatyti ir aplankyti.
  • Nairobis – 1963m. šis miestas tapo Kenijos sostine ir nuo to laiko išaugo į milijoninį didmiestį. 2019m. duomenimis 6,5mln. žmonių vadino Nairobį ir jo priemiesčius namais. Ne tik Afrikos, bet ir pasaulio mastu tai yra įspūdingas metropolis, kuriame rasite dangoraižius, didžiulius, kone karališkus pastatus, prabangą, verdančią vietinę kultūrą ir daugybę kitų traukos objektų. Iš verčiausių aplankyti vietų: Nairobio nacionalinis parkas, Žirafų centras, Nairobio nacionalinis muziejus.  
  • Mombasa – jeigu Nairobis didžiausias, tai Mombasa – antras pagal dydį ir tuo pačiu seniausias Kenijos miestas. Šiuo metu tai yra kultūrinis bei ekonominis didmiestis bei svarbiausias Kenijos uostas, turizmo centras. Aplankyti Mumbasą visada verta, nes būtent čia pavyksta labiausiai priartėti prie vietinės kultūros. Rekomenduojame užsukti į Mombasa jūrų parką, Mombasos Šv.Dvasios katedrą, Fort Jesus bei Mumbasos senamiestį.
  • Amboseli nacionalinis rezervatas – šalia Kilimandžaro kalno esantis rezervatas – viena iš populiariausių Kenijos lankytinų vietų. Čia rasite daugybę retų ir unikalių gyvūnų, nuo kurių galėsite būti nutolę vos keletą metrų.

Ką paragauti?

Kadangi mūsų šalyje ir daugumoje Vakarų pasaulio valstybių dominuoja Europos valstybių bei Tolimųjų rytų virtuvės, Afrikos šalims retai tenka dėmesio. Tai tikrai apmaudu, nes tokios valstybės kaip Kenija turi įspūdingą virtuvę. Štai ką mes rekomenduojame paragauti Kenijoje:

  • Ugali – tai laikoma nacionaliniu Kenijos patiekalu. Ugali gaminama iš kukurūzų masės, kuri šildoma iki kol virsta į kietą produktą. Jeigu trokštate valgyti kaip vietiniai gyventojai – būtinai paragaukite!
  • Pilau – ryžiai su prieskoniais, taip būtų galima paprastai apibūdinti Pilau. Tačiau iš tikrųjų, kone kiekviename regione bei net didesnio miesto rajone rasite unikalią Kenijos Pilau receptūrą.
  •  Kachumbari – tai gana paprastas patiekalas. Jis gaminamas iš pjaustytų bulvių, pomidorų, čili pipirų, svogūnų, kalendros bei kartkartėmis avokadų. Čia Kachumbari yra užkandis arba garnyras, kuris jis labai populiarus visoje šalyje.
  • Mandazi – vadinamosios Kenijos spurgos turi išskirtinį bruožą – kepamas Mandazi užuosite iš labai, labai toli. Jie gaminami tikrai daugelyje vietų, todėl progą paragauti giliai apkeptos tešlos turėsite visoje šalyje.

Ką patirti?

  • Pabūvokite abejuose pusrutuliuose – dėka išskirtinės Kenijos geografinės padėties, jūs galite lankydami vieną šalį pabūvoti tiek šiaurės, tiek pietų pusrutulyje. Tiesa, unikali šiaurinių ir pietinių pusrutulių specifika gali pateikti ir staigmeną – vanduo tualete arba kriauklėje suksis į priešingą pusę.
  • Stebėkite laukinę gamtą – dešimtys įspūdingų parkų bei rezervatų ir šimtai tūkstančių Afrikai išskirtinų gyvūnų laisvai klajoja po Kenijos gamtą. Organizatoriai jums siūlo safarius bei ekskursijas po tuos parkus, kur iš labai arti galėsite pamatyti liūtus, žirafas, dramblius ir kitus, galbūt tik knygose ar per televizorių matytus žvėris.
  • Geizeriai bei karštosios versmės Bogoria ežere – jeigu galvojote, kad geizerių yra tik Islandijoje arba vakarinėje JAV dalyje, tai klystate. Kenijoje, pačioje Afrikos širdyje rasite Bogoria ežerą, šalia kurio yra apie 200 versmių bei geizerių, švirkščiančių anglies dioksidą ir skleidžiančių šnypštimo garsą. Čia taip pat veisiasi gausybė flamingų.
  • Pakilkite virš žemės – tuos pačius safarius, patirti bei pamatyti iš karšto oro baliono – nauja ir unikali patirtis. Tačiau dar vienas unikalus Kenijos akcentas – nuostabi pakrantė. Virš Kenijos paplūdimių skraidina profesionalūs instruktoriai. Taip pamatysite Žmonijos lopšį iš aukštai.

Ką parsivežti?

  • Masajų karoliukai – Masajų juvelyrika išskirtinė ir unikali viso pasaulio kontekste. Masajų stiliaus apykaklių, apyrankių bei kitų papuošalų rasite visuose turguose. Kiekvienai moteriai tai bus puikus pirkinys!
  • Kava – pristatinėti nieko nereikia. Kenijoje auginamos kavos pupelės – vienos geriausių pasaulyje.
  • Medžio dirbiniai – ilgą laiką šių kraštų populiacija garbino stabus. Dauguma jų dievybių statulėlių buvo gaminamos iš juodmedžio. Kenijos amatininkai tęsia tradiciją ir toliau drožinėja juodmedžio statulėles, kurios suteiks jūsų namams egzotiškų akcentų arba bus puikia dovana.
  • Odos dirbiniai – odos dirbiniai jau nuo seno garsina Keniją. Autentiškų, patvarių ir gražių odos dirbinių galite įsigyti vietiniuose masajų turguose. Populiariausi turistų tarpe – diržai, batai, krepšiai bei rankinės.