Baltic Clipper
Mūsų Facebook puslapis

Kelionės į Pietų Korėją

Keliaujantiems į Pietų Korėją

Pietų Korėja – bendra informacija

  • Sostinė ir didžiausias miestas – Seulas (9,9 mln. gyventojų, 2019m. duomenimis)
  • Gyventojų visoje šalyje: 51,7 mln. 2019m. duomenimis 
  • Teritorijos dydis: 100 363 kv. km
  • Religija (2019m. duomenimis): 57% neišpažįsta nieko, 28% krikščionys, 16% - korėjiečių budistai
  • Valiuta: Pietų Korėjos vonas (KRW)
  • Kalba: korėjiečių
  • Turi sienas su: Šiaurės Korėja

Pietų Korėja – viena iš dviejų valstybių esančių Korėjos pusiasalyje. Nors kone keturis tūkstantmečius Korėjos pusiasalyje (su trumpomis pertraukomis) gyvavo vientisa, korėjietišku tautiniu pagrindu sukurta valstybė, 1948m. ji skilo. Dabar Šiaurės ir Pietų Korėjos atspindi visiškai skirtingus gyvenimo būdus ir požiūrį į visuomenę.

Pietų Korėja dažnai linksniuojama žiniose ir ypač pop kultūroje, mat iš čia atkeliaujanti K-Pop stiliaus muzika užkariauja ir vakarų šalių topus. Taip pat garsūs ir korėjietiški filmai, kurie sulaukia puikių atsiliepimų iš kino kritikų. Verslo žiniasklaidos ekspertai Bloomberg, Pietų Korėją jau eilę metų įvardina kaip pačią inovatyviausią šalį visame pasaulyje. Tai tikrai nenuostabu, mat vos pusantro karto už Lietuvą pagal teritoriją didesnėje šalyje susikūrė tokie technologijų galiūnai kaip Samsung, LG, Hyundai, Kia, t.t.

Peitų Korėja – labai išsivysčiusi ir turtinga valstybė, istorijos spalvingumu bei kultūrine įvairove niekuo nenusileidžianti savo netolimoms kaimynėms Kinijai ar Japonijai. Nukeliavę į Pietų Korėją galite patirti įspūdžių, kurie su jumis pasiliks visą gyvenimą!

Kada keliauti?

Geriausias laikas lankyti Pietų Korėjos sostinę Seulą – kovo-gegužės ir rugsėjo-lapkričio mėnesiai. Vasarą keliauti irgi galima, tačiau tada ore būna daug drėgmės. Žiemą oras sausas ir šaltokas. 

Ką pamatyti?

·        DMZ – taip trumpinamas demilitarizuotos pasienio tarp abiejų Korėjų zonos pavadinimas. DMZ arba penktoji paralelė yra vienintelė vieta žemėje, kur 99,9 procentai išorinio pasaulio gyventojų gali priartėti prie Šiaurės Korėjos. Ekskursijos čia tikrai pateikia įspūdžių, tačiau jų metu reikia laikytis taisyklių ir rimties.

·        Gyeongbokgung rūmai – XIVa. rūmai Seule yra vienas iš lankomiausių bei įspūdingiausių statinių visoje Azijoje. 

·        Vyšnių žydėjimas pavasarį -  Sakuros žydi Japonijoje, na, o Pietų Korėjoje pavasarį nuostabiu rožinės ir baltos spalvos deriniu gamtą papuošia vyšnios. Jinhae vyšnių žydėjimo festivalis – pati geriausia vieta tą pamatyti.

·        Keistoji Seulo pusė – Seule verta ne tik pažinti pagrindinius turistų traukos centrus, tačiau ir aplankyti kiek neįprastas milijoninio didmiesčio vietas. Raccon Cafe, kur ne tik geriate kavą, tačiau galite bičiuliautis su laisvai po kavinę keliaujančiais meškėnais. Meilės, iliuzijų muziejai, apleista Gonjiam psichiatrinė ligoninė ir šimtai kitų vietų gali pasiūlyti kiek netradicines patirtis, kurios sužavės ne vieną keliautoją.

·        Beisbolas – beisbolas yra sportas Nr.1 Pietų Korėjoje ir pernelyg didelės konkurencijos šiuo klausimu nėra. Jeigu mėgstate sportą, drąsiai užsukite į KBO beisbolo varžybas. Jums patiks.Ką paragauti?

Ką paragauti?

 ·        Hobakjuk – saldoką moliūgų košę su ryžiais korėjiečiai valgo pusryčiams.

·        Gaeran tost-u – dar vienas užkandis, kuris į Pietų Korėjos virtuvę atėjo iš vakarų. Sumuštinis su kiaušiniais, kopūstais bei žiupsneliu rudojo cukraus.

·        Ddukbokkie – visuose miestuose gatvės prekeivių parduodamas patiekalas iš ryžių pyragaičių, žuvies kepsnelių ir saldžiai aštraus čili padažo.

·        Mul Naengmyeon – jautienos sultinys su ledo kubeliais. Kiti ingredientai labai papildo šį įdomų patiekalą, kurį paragavę priartėsite prie Korėjos virtuvės šaknų.

·        Kimchi – bene pats garsiausias Pietų Korėjos virtuvės eksportas, kimchi yra aštrokas, rūgštus sūdytų ir fermentuotų daržovių patiekalas. Gardu ir autentiška.

Ką patirti?

·        Pamatykite Nori Madang pasirodymą – tradicinis korėjietiškas teatrališkas šokio ir muzikos derinys puikiai iliustruoja vietinių gyventojų kultūrą. 

·        Jinju žibintų festivalis – spalio mėnesį vykstantis festivalis yra turbūt labiausiai įkvepianti šventė Pietų Korėjos kalendoriuje. Tūkstančiai žibintų paleidžiami upe pasroviui, prisimenant ir pagerbiant ~70 tūkst. žmonių, žuvusių kovojant Imdžino karuose.

·        Hallyeosudo keltuvas – pats kėlimasis keltuvu – nuostabus įvykis, kurio metu galėsite gerėtis pribloškiančiais Hallyeo nacionalinio parko vaizdais. Nuo vieno iš kalnų viršūnių net galima matyti Japoniją, o vaikščiojimui skirtų takų įvairovė tikrai didžiulė.  

·        K-Pop koncertas – PSY, BTS, BigBang, Twice, BLACKPINK.... Šios pasaulinio garso korėjiečių grupės arba atlikėjai savo šalyje sulaukia kone dievams prilygstančio garbinimo. Jeigu jus domina moderni vietinė kultūra bei unikalios patirtys, nieko labiau korėjietiško už K-Pop tikrai nerasite.

Ką parsivežti?

·        Ženšenis – Pietų Korėjoje ženšenis vertinamas dėl naudos sveikatai. Sakoma, kad čia auginamas aukščiausios klasės ženšenis.

·        Kosmetika jai – nuo veido kaukių iki lūpdažių ar šešėlių. Korėjietiška kosmetika yra labai unikali ir gerbiama, todėl damai tai bus labai įdomus, eksperimentuoti leisiantis pirkinys.

·        Arbata – tradicinė korėjietiška arbata gaminama unikaliu metodu ir dėl to turi stiprų poveikį sveikatai bei savitą skonį.

·        Mados aksesuarai – korėjietiškoje madoje yra be galo daug spalvų ir ryškių akcentų. Kojines, pakabukus ar kitus aksesuarus smagu ir parsivežti.

·        Telefonų dėklai – tokių spalvingų ir žaismingų telefonų dėkliukų, kokių rasite Pietų Korėjoje, nėra beveik niekur Europoje. Šie unikalaus stiliaus ir praktiški suvenyrai primins apie patirtus įspūdžius bei aplankytą šalį.