Baltic Clipper

Savaitgalio kelionės

Savaitgalio kelionės – viešnagė trumpam, bet įspūdžiai ilgam

Vis populiarėja trumpos, kelių dienų kelionės. Jos dar vadinamos savaitgalio kelionėmis. Tokio tipo išvykose žmonės paskiria dvi-keturias dienas tam, kad nuvyktų į šalį ar miestą ir trumpai jas pažintų. Tai yra labai efektyvus keliavimo būdas, kadangi savaitgalio kelionės nėra tokios brangios, kaip įprastos 7, 10 ar 14 dienų opcijos bei leidžia pažinti konkrečią vietą. Jos taip pat neapriboja jūsų dėl oro sąlygų ar sezonų, kadangi yra pastovios vietos, į kurias žmonės traukia būtent 2-4 dienoms.

Kas gi tos vietos?

Nors kai kurioms vietoms įtaką daro sezoniškumas, įprastai išlieka tam tikri favoritai. Populiariausi savaitgalio kelionių taškai dažnai yra susiję su pigių oro linijų aptarnaujamais maršrutais. Tad, populiariausios savaitgalio kelionių vietos:

  • Milanas
  • Roma
  • Paryžius

Tai nuostabūs miestai, kuriems pažinti reikia laiko, tačiau savaitės ar  10 dienų būtų per daug. Būtent dėl to 3-4 dienos, praleistos Lombardijos širdyje Milane, buvusioje imperijos sostinėje Romoje ar meilės mieste Paryžiuje tikrai to vertos.

Pastaruoju metu Lietuvos turistai traukia ir į Lvovą bei Kijevą, du Ukrainos didmiesčius. Tiek Lvovas, tiek Kijevas traukia ne tik neatpažinta bei gana artima kultūra ir istorija, tačiau ir žemomis kainomis. Lyginant kainas, Lvove arba Kijeve galima prabangiai ir tikrai savęs nevaržant pasilepinti įvairiomis pramogomis, per daug neskriaudžiant savo piniginės.

Ką svarbu žinoti prieš savaitgalio kelionę?
  • Jos nebūtina planuoti labai iš anksto – jeigu esate dirbantys žmonės, studentai ir nesate direktoriai arba be galo turtingi žmonės, keliones tenka planuoti iš anksto. Rasti septynias ar daugiau laisvų dienų nėra paprasta, tad poilsinėms kelionėms tenka ruoštis. Su savaitgalio kelione viskas daug paprasčiau. Jums tereikia vienos arba dviejų laisvų dienų ir galite drąsiai leistis į pažintį su naujomis pasaulio vietomis.
  • Ilgasis savaitgalis? – yra švenčių Lietuvoje, kurios nėra šventės užsienyje. Vadinamieji „ilgieji savaitgaliai“ gali būti puiki proga Italijoje, Prancūzijoje ar kitoje šalyje pasisvečiuoti dar viena diena ilgiau ir neskubėti grįžti dėl darbo ar reikalų.
  • (Ne)pataikykite „ant švenčių“ – lazda turi du galus, tad būtų apmaudu nuvykti į užsienį, kada ten viskas perpildyta arba niekas nedirba. Prieš keliaudami pasidomėkite ar tos dienos nėra nacionalinės šventės ar kažkokių karnavalų diena. Europos didmiesčiuose pavojingas ir futbolo sezonas. Pavojingas ta prasme, kad varžybų dieną, turbūt jokiame bare miesto centre bus neįmanoma rasti vietos...
  • Du viename – paprastai savaitgalio kelionė kainuoja dvigubai mažiau nei poilsinė kelionė. Tad galbūt geriau pamatyti dvi naujas vietas nei nuvykti į vieną?
Kaip sugalvoti įdomų maršrutą patiems

Jau minėjome, kad savaitgalio kelionėms didelę įtaką turi pigių oro linijų skrydžių maršrutai. Pasidomėkite ir jūs, kokiais gi maršrutais skrenda šios oro linijos. Iš Lietuvos skrenda dvi pagrindinės „WizzAir“ bei „Ryanair“. Jų maršrutai yra gana panašūs, tačiau tam tikrose vietose išryškėja skirtumai. Aptarnaujamos tiek didesnės, tiek mažesnės bei egzotiškesnės Europos vietovės, pvz. Paryžius ir Malta arba Londonas ir Tel Avivas. Naršydami po jų puslapius galite rasti įkvėpimą savo kitai savaitgalio kelionei.