Baltic Clipper
Mūsų Facebook puslapis

COVID-19 naujienos keliaujantiems (atnaujinta)

Nuo 2020 metų spalio 26 dienos Lietuva, vadovaudamasi Europos Tarybos rekomendacijomis, taiko vadinamąjį šviesoforo principą ir valstybes suskirsto į keturias kategorijas pagal spalvas – žalią, geltoną, raudoną ir pilką (žemėlapį galite rasti ČIA).

Lietuvai patekus į raudonąją zoną, nuo lapkričio 16 dienos paveiktomis šalimis laikomos tik pilkojoje zonose atsidūrusios šalys atsidūrusios šalys ar regionai: Šiaurės Airija, Lichtenšteinas, ir Šveicarija. Atvykus iš šių paveiktų šalių privaloma saviizoliacija arba COVID-19 testavimas. Atliktas testas turi būti ne seniau kaip 48 val. prieš skrydį. Testą taip pat galima atlikti ir Lietuvoje. Tokiu atveju saviizoliacija yra privaloma iki neigiamo testo gavimo, tačiau 10 dienų po atvykimo į Lietuvą rekomenduojama vengti žmonių susibūrimų, apriboti asmenų, su kuriais bendraujama skaičių, dirbti nuotoliniu būdu.

Trečiosios šalys (ne Europos ekonominės erdvės valstybės), kurios neįtrauktos į Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro žemėlapius, priskiriamos pilkai zonai. Atvykus iš jų taippat privaloma saviizoliacija arba neigiamas COVID-19 testas.

NAUJA! Dėl COVID-19 atmainų audinių ūkiuose įvedamos griežtesnės taisyklės atvykstantiems iš Danijos, Ispanijos, Italijos, JAV, Nyderlandų ir Švedijos – privalomas neigiamo COVID-19 rezultato sertifikatas. Atliktas testas turi būti ne seniau kaip 48 val. prieš atvykimą. Alternatyva negalintiems to padaryti – testas Lietuvoje, užsiregistruoti į jį privaloma per 24 val. nuo atvykimo, iki neigiamo testo rezultato asmuo privalo likti saviizoliacijoje.

Paveiktų šalių sąrašas, jų sudarymo principai yra atnaujinami kiekvieno penktadienio vakarą internetinėje svetainėje www.sam.lrv.lt, o įsigalioja nuo pirmadienio.

Primename, kad visi atvykstantys ar grįžtantys į Lietuvą privalo užpildyti el. formą  ir, prieš patenkant į transporto priemonę, pateikti vežėjui užpildytos elektroninės anketos patvirtinimą (QR kodą).

Visiems keliautojams rekomenduojame sekti besikeičiančią informaciją apie krypties, į kurią vykstama, reikalavimus oficialiuose šaltiniuose ir būti pasirengus: turėti privalomus dokumentus, užpildyti privalomas formas, žinoti apie saviizoliaciją, būtiną neigiamo COVID-19 testo sertifikatą ar kt. Šią informaciją glaustai apie populiariausias šalis nuo šiol atnaujinsime ir pateiksime kiekvieną savaitę. Lentelėje pateikti duomenys keliaujant turistiniais tikslais. Daugelis šalių daro išimtis iš taisyklių keliaujant darbo ar mokslo tikslais, turint registruotą gyvenamą vietą šalyje, esant susituokus su tos šalies piliečiu ir pan.  Dėl išimčių kreipkitės į kelionių konsultantą.

Įveskite savo el. paštą ir gaukite atnaujintą informaciją.
Norite gauti COVID-19 informaciją apie populiariausias šalis? SPAUSKITE ČIA.

Norite pasitikslinti? Sužinoti daugiau?
Rašykite atostogos@bc.lt
Skambinkite +370 600 60210