Baltic Clipper
Mūsų Facebook puslapis

COVID-19 naujienos keliaujantiems (atnaujinta 01 06)

Šią savaitę paveiktų šalių sąraše Lichtenšteinas, Šveicarija bei trečiosios šalys. Grįžtantiems ar atvykstantiems iš Jungtinys Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos taikomi papildomi reikalavimai. Reikalavimus atvykstantiems taip pat griežtina Lenkija ir Turkija.

Nuo sausio 1 d. asmenys, atvykę ar grįžę iš Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės, išskyrus tranzitu per Lietuvos Respubliką vykstančius asmenis, ekipažų ir įgulų narius, kurie dirba tarptautinius komercinius vežimus vykdančiose įmonėse ar vykdo tarptautinius komercinius vežimus, privalo turėti ne senesnį nei prieš 48 val. iki atvykimo į Lietuvą atliktą laboratorinį COVID-19 tyrimą ir gautą neigiamą tyrimo atsakymą. Papildomas reikalavimas atvykstantiems iš Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės, nepaisant to, kad yra privalomas neigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas,  - privaloma 10 dienų saviizoliacija, išskyrus tam tikrų profesijų atstovus, kai vykstama darbo reikalais. 

Atvykus iš šių paveiktų šalių (žemėlapis ČIA) privaloma saviizoliacija arba COVID-19 testavimas. Testas turi būti atliktas ne seniau kaip 48 val. prieš skrydį. Testą taip pat galima atlikti ir Lietuvoje. Tokiu atveju saviizoliacija yra privaloma iki neigiamo testo gavimo. 10 dienų po atvykimo į Lietuvą rekomenduojama vengti žmonių susibūrimų, apriboti asmenų, su kuriais bendraujama skaičių, dirbti nuotoliniu būdu.

Trečiosios šalys (ne Europos ekonominės erdvės valstybės), kurios neįtrauktos į Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro žemėlapius, priskiriamos pilkai zonai. Atvykus iš jų taip pat privaloma saviizoliacija arba neigiamas COVID-19 testas.

Paveiktų šalių sąrašas, jų sudarymo principai yra atnaujinami kiekvieno penktadienio vakarą internetinėje svetainėje www.sam.lrv.lt, o įsigalioja nuo pirmadienio.

Taip pat atkreiptinas dėmesys keliaujantiems į Lenkiją. Iki 2021 m. sausio 17 d. asmenims, atvykstantiems į Lenkiją lėktuvu, autobusu, traukiniu ar kita viešojo transporto priemone bus taikomas 10 dienų privalomas karantinas. Atvykstantiems nuosavu lengvuoju automobiliu per vidines Europos Sąjungos sienas ar keliaujantiems nuosavu transportu tranzitu, karantinas netaikomas.

Iki  2021 m. kovo 1 d. iš atvykstančių į Turkiją arba vykstančių tranzitu per Turkiją bus reikalaujama turėti neigiamą PGR COVID-19 testo rezultato. Testas turi būti atliktas ne vėliau nei 72 valandos iki atvykimo į Turkiją. Vykstantiems oro transportu spausdintas arba skaitmeninis atlikto neigiamo testo variantas turi būti pateiktas prieš skrydį. Jo nepateikę asmenys nebus įleidžiami į lėktuvą. Vaikams iki 6 metų taikoma išimtis ir turėti neigiamo PGR testo nereikia. 

Primename, kad visi atvykstantys ar grįžtantys į Lietuvą privalo užpildyti el. formą  ir, prieš patenkant į transporto priemonę, pateikti vežėjui užpildytos elektroninės anketos patvirtinimą (QR kodą).

Visiems keliautojams rekomenduojame sekti besikeičiančią informaciją apie krypties, į kurią vykstama, reikalavimus oficialiuose šaltiniuose ir būti pasirengus: turėti privalomus dokumentus, užpildyti privalomas formas, žinoti apie saviizoliaciją, būtiną neigiamo COVID-19 testo sertifikatą ar kt. Šią informaciją glaustai apie populiariausias šalis nuo šiol atnaujinsime ir pateiksime kiekvieną savaitę. Lentelėje pateikti duomenys keliaujant turistiniais tikslais. Daugelis šalių daro išimtis iš taisyklių, keliaujant darbo ar mokslo tikslais, turint registruotą gyvenamą vietą šalyje, esant susituokus su tos šalies piliečiu ir pan.  Dėl išimčių kreipkitės į kelionių konsultantą.

Įveskite savo el. paštą ir gaukite atnaujintą informaciją.

Norite gauti COVID-19 informaciją apie populiariausias šalis? 
SPAUSKITE ČIA >>
Įveskite savo el. paštą ir gaukite atnaujintą informaciją.

Norite pasitikslinti? Sužinoti daugiau? 
Rašykite atostogos@bc.lt 
Skambinkite +370 600 60210