Baltic Clipper
Mūsų Facebook puslapis

COVID-19 naujienos keliaujantiems (atnaujinta 02 17)

Vasario 12 d. atnaujintame paveiktų šalių sąraše liko visos pasaulio valstybės, bet nežymiai sumažėjo šalių, iš kurių atvykus taikomos griežtesnės izoliacijos sąlygos. Nuo vasario 15 d. saviizoliacijos laikas visiems keliautojams trumpinamas nuo 14 iki 10 dienų. 

Sugriežtinus COVID-19 plitimo valdymo priemones, atnaujinami reikalavimai keliautojams - visos pasaulio valstybės įtraukiamos į paveiktų šalių sąrašą, tačiau šalys skirtomos į dvi grupes: šalys, iš kurių atvykus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės ir likusios paveiktos šalys. Nepriklausomai iš kurios šalies yra atvykstama ar grįžtama, keleiviams privaloma:

1.      Tinkamai užpildyti keliautojams skirtą anketą (rasite ČIA) ir gauti QR kodą. Rekomenduojama formą užpildyti ne vėliau negu likus 24 val. iki kelionės;

2.     Turėti COVID-19 tyrimo rezultatą, atliktą 48 val. iki atvykimo arba atlikti tyrimą, atvykus į Lietuvą per 24 val. nuo atvykimo.

3.     Būti saviizoliacijoje 10 dienų (saviizoliacijos reikalavimai skiriasi, ar kryptis yra priskirta prie šalių, kurioms taikomos sustiprintos kontrolės priemonės), su galimybe susitrumpinti izoliaciją 7-ą dieną atlikus COVID-19 tyrimą. 

Išimtys šiems reikalavimas, t.y. neprivaloma testuotis ir būti saviizoliacijoje, yra taikomos persirgusiems COVID-19 prieš mažiau nei 90 dienų iki grįžimo, taip pat vakcinuotiems asmenims pagal pilną vakcinacijos planą, tačiau būtina turėti tą įrodančius dokumentus.

Siekiant užtikrinti keliautojų ir jų artimųjų saugumą, Lietuvos oro uostuose stiprinama atvykstančiųjų patikra. NVSC darbuotojai tikrina:

1.      Ar atvykstantys asmenys yra tinkamai užpildę keliautojams skirtą anketą (rasite ČIA) ir turi QR kodą. 

2.      Ar keleiviai turi dokumentus, įrodančius, kad prieš atvykdami į Lietuvą (48 val. iki atvykimo) atlikto testą COVID-19 ligai nustatyti. Jei tyrimą žmogus planuoja atlikti Lietuvoje, rekomenduojama iš anksto užsiregistruoti tyrimui Karštąją koronos linija 1808. Keliautojai, kurie nebus atlikę testo COVID-19 ligai nustatyti, iškart bus registruojami tokiam tyrimui;

3.      Jei žmogus yra persirgęs – su savimi privalo turėti gydymo įstaigos pažymą apie tai, kad jam COVID-19 liga buvo patvirtinta atlikus laboratorinį tyrimą ne seniau nei prieš 90 dienų iki grįžimo/atvykimo į Lietuvą. Jei žmogus paskiepytas – dokumentus, įrodančius, kad tai padaryta pagal pilną skiepijimo schemą. Dokumentai turi būti su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą.

Paveiktų šalių sąrašas, jų sudarymo principai yra atnaujinami kiekvieno penktadienio vakarą internetinėje svetainėje www.sam.lrv.lt, o įsigalioja nuo pirmadienio.

Visiems keliautojams rekomenduojame sekti besikeičiančią informaciją apie krypties, į kurią vykstama, reikalavimus oficialiuose šaltiniuose ir būti pasirengus: turėti privalomus dokumentus, užpildyti privalomas formas, žinoti apie saviizoliaciją, būtiną neigiamo COVID-19 testo sertifikatą ar kt. Šią informaciją glaustai apie populiariausias šalis nuo šiol atnaujinsime ir pateiksime kiekvieną savaitę. Lentelėje pateikti duomenys keliaujant turistiniais tikslais. Daugelis šalių daro išimtis iš taisyklių, keliaujant darbo ar mokslo tikslais, turint registruotą gyvenamą vietą šalyje, esant susituokus su tos šalies piliečiu ir pan.  Dėl išimčių kreipkitės į kelionių konsultantą.

Norite gauti COVID-19 informaciją apie populiariausias šalis? 
SPAUSKITE ČIA >>
Įveskite savo el. paštą ir gaukite atnaujintą informaciją.

Norite pasitikslinti? Sužinoti daugiau? 
Rašykite: atostogos@bc.lt 
Skambinkite: +370 600 60210