Baltic Clipper
Mūsų Facebook puslapis

COVID-19 naujienos keliaujantiems (atnaujinta 03 02)

Vasario 26 d. atnaujintame paveiktų šalių sąraše liko visos pasaulio valstybės, bet nežymiai sumažėjo šalių, iš kurių atvykus taikomos griežtesnės izoliacijos sąlygos. Pasikeitimai yra šie: švelnesnės izoliacijos sąlygos taikomos atvykusiems iš Ispanijos ir Portugalijos, griežtesnės – iš Jungtinių Amerikos Valstijų.

Primename, kad sugriežtinus COVID-19 plitimo valdymo priemones, visos pasaulio valstybės buvo įtrauktos į paveiktų šalių sąrašą, tačiau šalys skirtomos į dvi grupes: šalys, iš kurių atvykus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės ir likusios paveiktos šalys. Nepriklausomai iš kurios šalies yra atvykstama ar grįžtama, keleiviams privaloma:

1.      Tinkamai užpildyti keliautojams skirtą anketą ir gauti QR kodą. Rekomenduojama formą užpildyti ne vėliau negu likus 24 val. iki kelionės;

2.     Turėti COVID-19 tyrimo rezultatą, atliktą 48 val. iki atvykimo arba atlikti tyrimą, atvykus į Lietuvą per 24 val. nuo atvykimo.

3.     Būti saviizoliacijoje 10 dienų (saviizoliacijos reikalavimai skiriasi, ar kryptis yra priskirta prie šalių, kurioms taikomos sustiprintos kontrolės priemonės), su galimybe susitrumpinti izoliaciją 7-ą dieną atlikus COVID-19 tyrimą. 

Išimtys šiems reikalavimas, t.y. neprivaloma testuotis ir būti saviizoliacijoje, yra taikomos persirgusiems COVID-19 prieš mažiau nei 90 dienų iki grįžimo, taip pat vakcinuotiems asmenims pagal pilną vakcinacijos planą, tačiau būtina turėti tą įrodančius dokumentus.

Siekiant užtikrinti keliautojų ir jų artimųjų saugumą, Lietuvos oro uostuose stiprinama atvykstančiųjų patikra. NVSC darbuotojai tikrina:

1.      ar atvykstantys asmenys yra tinkamai užpildę keliautojams skirtą anketą ir turi QR kodą. 

2.      ar keleiviai turi dokumentus, įrodančius, kad prieš atvykdami į Lietuvą (48 val. iki atvykimo) atlikto testą COVID-19 ligai nustatyti. Jei tyrimą žmogus planuoja atlikti Lietuvoje, rekomenduojama iš anksto užsiregistruoti tyrimui telefonu 1808. Keliautojai, kurie nebus atlikę testo COVID-19 ligai nustatyti, iškart bus registruojami tokiam tyrimui;

3.      Jei žmogus yra persirgęs – su savimi privalo turėti gydymo įstaigos pažymą apie tai, kad jam COVID-19 liga buvo patvirtinta atlikus laboratorinį tyrimą ne seniau nei prieš 90 dienų iki grįžimo/atvykimo į Lietuvą. Jei žmogus paskiepytas – dokumentus, įrodančius, kad tai padaryta pagal pilną skiepijimo schemą. 

Paveiktų šalių sąrašas, jų sudarymo principai yra atnaujinami kiekvieno penktadienio vakarą internetinėje svetainėje www.sam.lrv.lt, o įsigalioja nuo pirmadienio.

Taip pat primename, kad nuo kovo 1 d. pasidaryti kelionei privalomą COVID-19 testą yra dar paprasčiau, nes testavimo paslauga atliekama ir Vilniaus oro uoste. Mobilios laboratorijos darbo laikas priderintas prie skrydžių laikų, tačiau būtina išanstinė registracija internetu arba telefonu +370 632 22122. Testavimo paslauga atliekama tiek išvykstantiems, tiek į Lietuvą atvykstantiems keleiviams. Plačiau skaitykite ČIA >> 

Visiems keliautojams rekomenduojame sekti besikeičiančią informaciją apie krypties, į kurią vykstama, reikalavimus oficialiuose šaltiniuose ir būti pasirengus: turėti privalomus dokumentus, užpildyti privalomas formas, žinoti apie saviizoliaciją, būtiną neigiamo COVID-19 testo sertifikatą ar kt. Šią informaciją glaustai apie populiariausias šalis nuo šiol atnaujinsime ir pateiksime kiekvieną savaitę. Lentelėje pateikti duomenys keliaujant turistiniais tikslais. Daugelis šalių daro išimtis iš taisyklių, keliaujant darbo ar mokslo tikslais, turint registruotą gyvenamą vietą šalyje, esant susituokus su tos šalies piliečiu ir pan.  Dėl išimčių kreipkitės į kelionių konsultantą.

Norite gauti COVID-19 informaciją apie populiariausias šalis? 
SPAUSKITE ČIA >>
Įveskite savo el. paštą ir gaukite atnaujintą informaciją.

Norite pasitikslinti? Sužinoti daugiau? 
Rašykite: atostogos@bc.lt 
Skambinkite: +370 600 60210