Baltic Clipper
Mūsų Facebook puslapis

COVID-19 naujienos keliaujantiems (atnaujinta 03 31)

Primename, kad nuo kovo mėn. 10 d. yra privaloma visiems, atvykstantiems tarptautinio susisiekimo maršrutais, turėti neigiamą COVID-19 tyrimo, atlikto ne anksčiau kaip prieš 72 val., rezultatą. Keleiviai, nepateikę tai įrodančio dokumento, neturi būti įleidžiami į transporto priemonę.

Išimtys dėl neigiamo COVID-19 tyrimo rezultato taikomos:

  • ekipažų ir įgulų nariams,
  • tranzitu per Lietuvą vykstantiems asmenims; 
  • asmenims,  per paskutinines 90 dienų iki grįžimo į Lietuvą persirgusiems COVID-19, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu;
  • asmenims, kurie yra yra pilnai vakcinuoti;
  • asmenims iki 16 metų.

Taip pat išimtis taikoma keliaujantiems savo transporto priemone, tokiems keliautojams galima atlikti tyrimą ir atvykus į Lietuvą.

Svarbu, kad nuo šiol Lietuvoje bus atliekamas ir COVID-19 nustatymas iš seilių (PGR). Tai puiki žinia mūsų mažiausiems keliautojams, kuriems įprastas nosiaryklės testo paėmimas gali būti gąsdinantis. Prieš darantis COVID-19 seilių testą 30 min. neturite kramtyti gumos, rūkyti, žinoma, valgyti ir gerti. Tyrimo metu turite palikti seilių iki 2 ml.

Nuo 2021 m. kovo 30 d. asmenims, atvykstantiems į Lenkiją iš Lietuvos bet kokia transporto priemone būtina turėti neigiamą SARS-CoV-2 testo rezultatą, gautą ne ankščiau negu prieš 48 valandas iki Lenkijos sienos kirtimo. Primami PGR ir antigeno testo rezultatai.

Kovo 26 d. atnaujintame paveiktų šalių sąraše liko visos pasaulio valstybės, bet nežymiai sumažėjo šalių, iš kurių atvykus taikomos griežtesnės izoliacijos sąlygos. Šios sąlygos taikomos atvykus iš Bahreino, Brazilijos, Čekijos, Estijos, Jordanijos, Juodkalnijos, Kipro, Lenkijos, Libano, Maltos, Palestinos, PAR, San Marino, Serbijos, Sešelių, Slovakijos, Švedijos, Vengrijos.

Nuo kovo 16 d. įsigaliojęs atnaujintas reguliavimas tarp savivaldybių, keliaujantiems į oro, jūrų uostus ar autobusų, geležinkelių stotis, situacijos nekeičia. Nesvarbu iš kokios ar į kokią savivaldybę vykstama, vykstantis asmuo turi turėti kelionės priežastį pagrindžiantį dokumentą, pavyzdžiui, lėktuvo bilietą.

Paveiktų šalių sąrašas, jų sudarymo principai yra atnaujinami kiekvieno penktadienio vakarą internetinėje svetainėje www.sam.lrv.lt, o įsigalioja nuo pirmadienio.

Taip pat primename, kad nuo kovo 1 d. pasidaryti kelionei privalomą COVID-19 testą yra dar paprasčiau, nes testavimo paslauga atliekama ir Vilniaus oro uoste. Mobilios laboratorijos darbo laikas priderintas prie skrydžių laikų, tačiau būtina išanstinė registracija internetu arba telefonu +370 632 22122. Testavimo paslauga atliekama tiek išvykstantiems, tiek į Lietuvą atvykstantiems keleiviams. Plačiau: http://bit.ly/3bP70ec

Visiems keliautojams rekomenduojame sekti besikeičiančią informaciją apie krypties, į kurią vykstama, reikalavimus oficialiuose šaltiniuose ir būti pasirengus: turėti privalomus dokumentus, užpildyti privalomas formas, žinoti apie saviizoliaciją, būtiną neigiamo COVID-19 testo sertifikatą ar kt. Šią informaciją glaustai apie populiariausias šalis nuo šiol atnaujinsime ir pateiksime kiekvieną savaitę. Lentelėje pateikti duomenys keliaujant turistiniais tikslais. Daugelis šalių daro išimtis iš taisyklių, keliaujant darbo ar mokslo tikslais, turint registruotą gyvenamą vietą šalyje, esant susituokus su tos šalies piliečiu ir pan.  Dėl išimčių kreipkitės į kelionių konsultantą.

Norite gauti COVID-19 informaciją apie populiariausias šalis? 
SPAUSKITE ČIA >>
Įveskite savo el. paštą ir gaukite atnaujintą informaciją.

Norite pasitikslinti? Sužinoti daugiau? 
Rašykite: atostogos@bc.lt 
Skambinkite: +370 600 60210