Baltic Clipper
Mūsų Facebook puslapis

COVID-19 naujienos keliaujantiems (atnaujinta 11 25)

Šios savaitės naujiena - nuo lapkričio 23 d., grįžtantiems ir atvykstantiems iš Danijos, Ispanijos, Italijos, Nyderlandų ir Švedijos COVID-19 testas dėl koronaviruso nustatymo nėra reikalingas. Šis reikalavimas buvo įvestas lapkričio 16d.  ir galiojo savaitę laiko.

Lietuvai patekus į raudonąją zoną (žemėlapį galite rasti ČIA), paveiktomis šalimis laikomos tik pilkojoje zonose atsidūrusios šalys ar regionai. Nuo lapkričio 23 d. tai: Šiaurės Airija, Velsas, Škotija, Lichtenšteinas ir Šveicarija. Atvykus iš šių paveiktų šalių privaloma saviizoliacija arba COVID-19 testavimas. Testas turi būti atliktas ne seniau kaip 48 val. prieš skrydį. Testą taip pat galima atlikti ir Lietuvoje. Tokiu atveju saviizoliacija yra privaloma iki neigiamo testo gavimo. 10 dienų po atvykimo į Lietuvą rekomenduojama vengti žmonių susibūrimų, apriboti asmenų, su kuriais bendraujama skaičių, dirbti nuotoliniu būdu.

Trečiosios šalys (ne Europos ekonominės erdvės valstybės), kurios neįtrauktos į Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro žemėlapius, priskiriamos pilkai zonai. Atvykus iš jų taip pat privaloma saviizoliacija arba neigiamas COVID-19 testas.

Paveiktų šalių sąrašas, jų sudarymo principai yra atnaujinami kiekvieno penktadienio vakarą internetinėje svetainėje www.sam.lrv.lt, o įsigalioja nuo pirmadienio.

Primename, kad visi atvykstantys ar grįžtantys į Lietuvą privalo užpildyti el. formą  ir, prieš patenkant į transporto priemonę, pateikti vežėjui užpildytos elektroninės anketos patvirtinimą (QR kodą).

Visiems keliautojams rekomenduojame sekti besikeičiančią informaciją apie krypties, į kurią vykstama, reikalavimus oficialiuose šaltiniuose ir būti pasirengus: turėti privalomus dokumentus, užpildyti privalomas formas, žinoti apie saviizoliaciją, būtiną neigiamo COVID-19 testo sertifikatą ar kt. Šią informaciją glaustai apie populiariausias šalis nuo šiol atnaujinsime ir pateiksime kiekvieną savaitę. Lentelėje pateikti duomenys keliaujant turistiniais tikslais. Daugelis šalių daro išimtis iš taisyklių, keliaujant darbo ar mokslo tikslais, turint registruotą gyvenamą vietą šalyje, esant susituokus su tos šalies piliečiu ir pan.  Dėl išimčių kreipkitės į kelionių konsultantą.

Norite gauti COVID-19 informaciją apie populiariausias šalis?
SPAUSKITE ČIA >>
Įveskite savo el. paštą ir gaukite atnaujintą informaciją.

Norite pasitikslinti? Sužinoti daugiau? 
Rašykite atostogos@bc.lt 
Skambinkite +370 600 60210