Baltic Clipper
Mūsų Facebook puslapis

COVID-19 naujienos keliaujantiems (atnaujinta 12 22)

Nuo gruodžio 21 d. stabdomi keleiviniai skrydžiai iš Jungtinės Karalystės į Lietuvą, taip pat Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja piliečiams nevykti į šią šalį.

Įvertinus susidariusią situaciją dėl Jungtinėje Karalystėje nustatytos COVID-19 mutacijos nuo gruodžio 21 d. iki gruodžio 31 d. laikinai stabdomi visi keleiviniai skrydžiai iš Jungtinės Karalystės. Sveikatos apsaugos ministerija įspėja, kad JK (įskaitant Angliją, Velsą, Škotiją ir Šiaurės Airiją) papildė paveiktų šalių ir regionų sąrašą, kuris šią savaitę apima Europos ekonominei erdvei priklausančios valstybes – Slovėniją, Lichtenšteiną, Šveicariją, jau minėtą Jungtinę Karalystę bei visas trečiiasias šalis. Šią savaitę iš sąrašo išbraukta Lenkija. Paveiktų šalių žemėlapis ČIA

Atvykus iš šių paveiktų šalių privaloma saviizoliacija arba COVID-19 testavimas. Testas turi būti atliktas ne seniau kaip 48 val. prieš skrydį. Testą taip pat galima atlikti ir Lietuvoje. Tokiu atveju saviizoliacija yra privaloma iki neigiamo testo gavimo. 10 dienų po atvykimo į Lietuvą rekomenduojama vengti žmonių susibūrimų, apriboti asmenų, su kuriais bendraujama skaičių, dirbti nuotoliniu būdu.

Trečiosios šalys (ne Europos ekonominės erdvės valstybės), kurios neįtrauktos į Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro žemėlapius, priskiriamos pilkai zonai. Atvykus iš jų taip pat privaloma saviizoliacija arba neigiamas COVID-19 testas.

Paveiktų šalių sąrašas, jų sudarymo principai yra atnaujinami kiekvieno penktadienio vakarą internetinėje svetainėje www.sam.lrv.lt, o įsigalioja nuo pirmadienio.

Primename, kad visi atvykstantys ar grįžtantys į Lietuvą privalo užpildyti el. formą  ir, prieš patenkant į transporto priemonę, pateikti vežėjui užpildytos elektroninės anketos patvirtinimą (QR kodą).

Visiems keliautojams rekomenduojame sekti besikeičiančią informaciją apie krypties, į kurią vykstama, reikalavimus oficialiuose šaltiniuose ir būti pasirengus: turėti privalomus dokumentus, užpildyti privalomas formas, žinoti apie saviizoliaciją, būtiną neigiamo COVID-19 testo sertifikatą ar kt. Šią informaciją glaustai apie populiariausias šalis nuo šiol atnaujinsime ir pateiksime kiekvieną savaitę. Lentelėje pateikti duomenys keliaujant turistiniais tikslais. Daugelis šalių daro išimtis iš taisyklių, keliaujant darbo ar mokslo tikslais, turint registruotą gyvenamą vietą šalyje, esant susituokus su tos šalies piliečiu ir pan.  Dėl išimčių kreipkitės į kelionių konsultantą.

Norite gauti COVID-19 informaciją apie populiariausias šalis? 
SPAUSKITE ČIA >>
Įveskite savo el. paštą ir gaukite atnaujintą informaciją.

Norite pasitikslinti? Sužinoti daugiau? 
Rašykite atostogos@bc.lt 
Skambinkite +370 600 60210