Baltic Clipper
Mūsų Facebook puslapis

COVID-19 naujienos keliautojams

Šią savaitę įsigaliojo pagal šviesoforo principą atnaujintas paveiktų šalių  sąrašas (jį ir jo sudarymo principus galite rasti ČIA). Galtonojoje zonoje kartu su Lietuva yra Latvija, Estija, Norvegija, Danija, Suomija, Kipras. Tai reiškia, kad šią savaitę grįžtantiems ar atvykstantiems iš šių šalių saviizoliacija ar COVID-19 testavimas nebus privalomi. Sąraše taip pat yra naujovė – skirstymas regionais, t.y. tam tikrų šalies regionų spalva ir reikalavimai grįžus iš jų gali būti skirtingi. Taip yra su Kalabrijos regionu Italijoje, Portugalijos Azorų ir Madeiros salomis – nors abi šalys „raudonos“, tačiau šie regionai yra „geltoni“ ir iš jų grįžtant nėra taikoma prevencinių priemonių. Priešinga situacija yra su Berlynu, Stokholmu, Graikijos Vakarų Makedonijos regionu – tiek Vokietija, tiek Švedija, tiek Graikija yra geltonos, tačiau išvardinti miestai ir regionas yra „raudoni“, grįžtant iš jų privaloma saviizoliacija arba COVID-19 testavimas.

Primename, kad įprastai šis sąrašas yra atnaujinamas kiekvieno penktadienio vakarą internetinėje svetainėje sam.lrv.lt, o įsigalioja nuo pirmadienio. 

Dar viena šios savaitės naujiena palengvinanti keliavimą – saviizoliaciją galima keisti testavimu. Grįžus iš „pilkų“ arba „raudonų“ regionų (žemėlapį galite rasti ČIA) privaloma prevencija pasirinktinai – 10 dienų saviizoliacija arba neigiamas COVID-19 testas, kuris atliktas ne seniau kaip 48 val. prieš skrydį. Testą taip pat galima atlikti ir Lietuvoje. Tokiu atveju saviizoliacija yra privaloma iki neigiamo testo gavimo, tačiau 10 dienų po atvykimo į Lietuvą rekomenduojama vengti žmonių susibūrimų, apriboti asmenų, su kuriais bendraujama skaičių, dirbti nuotoliniu būdu.

Visiems keliautojams rekomenduojame sekti besikeičiančią informaciją apie krypties, į kurią vykstama, reikalavimus oficialiuose šaltiniuose ir būti pasirengus: turėti privalomus dokumentus, užpildyti privalomas formas, žinoti apie saviizoliaciją, būtiną neigiamo COVID-19 testo sertifikatą ar kt. Šią informaciją glaustai apie populiariausias šalis nuo šiol atnaujinsime ir pateiksime kiekvieną savaitę. Įveskite savo el. paštą ir gaukite informaciją. 

 


Norite pasitikslinti? Sužinoti daugiau?
Rašykite atostogos@bc.lt
Skambinkite +370 600 60210