Baltic Clipper
Mūsų Facebook puslapis

Dominikos Respublika - kelionės įspūdžiai iš pirmų lūpų

Esu kelionių ekspertė Vestina ir šiandien noriu su Jumis pasidalinti kelionės į Dominikos Respubliką patirtimi. Neįtikėtina, bet pirmą kartą iš Lietuvos turėsime tiesioginius skrydžius į Karibus – Dominikos Respubliką. Išsiilgusiems tolimų kraštų ir egzotiško poilsio nuodemė būtų šia unikalia proga nepasinaudoti.

"

Rašau, o į langą barbena lietus. Tad pirmas dalykas, apie ką pagalvoju, kas džiugins keliautojus Dominikos Respublikoje, tai oras! Nuostabus, pasakiškas oras ištisus metus. Taip, lietaus irgi pasitaiko, bet jis būna šiltas ir trumpalaikis. O toliau galiu tęsti nesustodama: pakrantėse palinkusios svajingos palmės, vešli augmenija, mėlyna jūra, bačata.. Sužavėjo vietinių gyventojų laisvė šokiui. Bet kur ir bet kada. Jei tik noriu, imu ir šoku bačatą, kad ir pagrindinėje miesto aikštėje, kad ir viena tarp skubančių praeivių. Plastiškumas, muzikos pajautinas gali užburti ir... labai tikėtina, kad grįžę į Lietuvą pradėsite ieškoti bačatos šokių pamokų.

Viešint Dominikos Respublikoje galima rinktis pasyvų, paplūdimio poilsį arba derinti jį su šios šalies pažinimu. Labai rekomenduoju pakeliauti, o šalies istoriją geriausiai pažinti padeda apsilankymas sostinėje.

Santo Domingas – Dominikos Respublikos sostinė ir didžiausias miestas bei uostas, išsidėstęs šalies pietinėje dalyje, prie Karibų jūros, kur Osamos upė įteka jūron. Uostas yra modernus, priima daug prekinių ir keleivinių laivų. Čia priskaičiuojama beveik 3 milijonai gyventojų!

Miestą 1496 metais įkūrė Kristupo Kolumbo brolis Baltramiejus Kolumbas ir Santo Domingas Tavo pirmuoju įkurtu miestu Naujajame pasaulyje. Pradinė miesto vieta buvo kairiajame (rytiniame) Osamos upės krante ir Ispanijos karalienės Izabelės I garbei vadinosi Nueva Isabela. Deja, 1502 m. miestą sunaikino uraganas. Santo Domingas buvo atstatytas dabartinėje vietoje, dešiniajame upės krante ir tapo daugelio Ispanijos ir kitų Vakarų Indijos salų ir gretimos žemyninės dalies žvalgymo ir užkariavimo ekspedicijų atspirties tašku. Kolonija klestėjo iki Meksikos ir Peru užkariavimo, vėliau jos svarba sumažėjo.

Saona sala man viena iš nuostabiausių lankytinų vietų Dominikos Respublikoje. Viešint šiame Karibų jūros paplūdimyje pagavau save galvojant, kad tai vaizdas toks tobulas, kad atrodo net nerealus. Karibų jūra čia pasakiška, tviska mėlynai žaliu atspalviu, vanduo krikštolo skaidrumo, tad norisi grožėtis, maudytis, nardyti, „gerti“ akimis šį pasakišką vaizdą! Tad labai labai rekomenduoju pasiplanuoti vienos dienos kelionę į šią salą. Plaukimas laivu neprailgs – dėmesį rodys vietinis piratas, skambanti muzika kvies šokti bačatą.

Samana yra gražus pusiasalis Dominikos Respublikos šiaurėje, nesugadinta oazė Atlanto vandenyno pakrantėje. Tai vieta, kur tikrai galite atsipalaiduoti, nežiūrėti į laikrodį ir stebėti gyvenimą atvirlaiškių grožio paplūdimiuose. Nuo pat atvykimo įsimylėsite: Playa Rincón, Las Terrenas, Cascada Salto del Limón.. ir žavesio kupinus kaimus, tokius kaip Los Pescadores. Beje, Los Pescadores puikiai tiks ir ieškantiems naktinio gyvenimo šurmulio.

Didelį įspūdį paliko El Limón krioklys. Kelionė iki krioklio - tai smagus nuotykis: 2,5 kilometro vešliais miškais ir kalvomis reikia įveikti pėsčiomis arba jojant arkliais. Taip pat krioklį galima pasiekti plaukant kanjonu per El Limón upę. Kelionė neprailgsta stebint augmeniją ir paukščius, o jojant arkliu yra ir šioks toks iššūkis. Pasiekę tikslą, skirkite laiko pasigrožėti El Limón kriokliu, kuris krenta nuo 40 metrų Siera de Samanos viršūnės. Beje, labai verta išsimaudyti gėlo vandens smaragdiniame baseine po kriokliais ir mėgautis aplinkiniu laukinių džiunglių kraštovaizdžiu.

1600 km² ploto Los Haitises nacionalinis parkas yra vienas iš Dominikos Respublikos nacionalinio parko sistemos brangakmenių. „Los Haitises“ taino kalba reiškia „kalvota žemė“. Ir ne veltui! Žmonės čia atvyksta laivais pamatyti iki 30 metrų aukščio iš vandens iškilusių uolienų. Parkas taip pat gali pasigirti didelėmis mangrovėmis palei jo įlanką.

Po ekskursijų labai gera grįžti į kokybišką viešbutį, tad trumpai aprašau tai, ką rekomenduoju Jums. 
Jei lankysite Samanos regione ir norėsite jaukios nakvynės siūlyčiau Turtle Lagoon Beach 3*. Labai jaukus, švarus, maistas geras, kambariai paprasti, bet jo vieta, paplūdimio grožis ir personalas atperka viską.

Aukščiausio lygio viešbutis, kuris nepaliks abejingų, yra Lopesan Costa Brava Resort 5* - naujas, modernus, teritorija labai žalia, puikus maistas, jaukus interjeras, daug paslaugų ir daug pramogų. 

Taip pat mano rekomendacijos skrieja Grand Sirenis Punta Cana 5*, kuris yra paprastesnis, tuo pačiu jo kaina lyginant su Lopesan Costa Brava Resort 5* yra žemesnė, bet viešbutis labai švarus, jaukus, geras aptarnavimas, gražūs kambariai, paplūdimys irgi geras. 

"

Jei turite klausimų, ieškote pagalbos organizuojant kelionę į Dominikos Respubliką, susisiekite!

Vestina G.
v.geceviciene@bc.lt