Baltic Clipper
Mūsų Facebook puslapis

Izoliacija neprivaloma keliaujant tranzitu per Estiją ar Lenkiją

Nors Estija ir Lenkija yra įtraukta į COVID-19 paveiktų šalių sąrašą, tačiau ne visais atvejais grįžtant iš jų yra privaloma 14 dienų saviizoliacija. Sveikatos apsaugos ministras, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga 2020 09 29 pirmadienį pasirašė teisės aktų pakeitimus dėl šių išimčių:

  • Saviizoliacija nėra privaloma grįžtant iš šalių, kurios yra nepaveiktos pandemijos (sergamumo rodiklis yra mažesnis nei 25), ir vykstama į Lietuvą tranzitu per Estiją ar Lenkiją. Šiuo atveju turi būti užtikrinta, kad Lenkijoje ir Estijoje yra stojama tik būtiniausiems atvejams (degalų pasipildymas, higienos poreikių užtikrinimas).
  • Saviizoliacija taip pat nėra privaloma atvykstant arba grįžtant iš Lenkijos ir Estijos, jeigu keliaujama darbo, studijų, su žemės ūkio veikla ar sveikatos priežiūra susijusiais reikalais.

Ši tvarka galioja tiek Lietuvos gyventojams, tiek užsieniečiams.

Primename, kad Latvija nėra įtraukta į COVID-19 paveiktų šalių sąrašą, todėl atvykstant iš jos arba vykstant per ją izoliacija netaikoma. Daugiau informacijos keliaujantiems į Latviją ČIA.