Baltic Clipper
Mūsų Facebook puslapis

Padėkime ruoniams grįžti į tikruosius namus!

BŪKIME ATSAKINGI! Padėkime Baltijos ruoniams grįžti į tikruosius savo namus - jūrą!
NOVATURAS ir LIETUVOS JŪRŲ MUZIEJUS kviečia prisidėti prie kilnios misijos - Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centro statybų.

Kasmet Baltijos jūros pakrantėje randama daug sužalotų, nuo žmogaus veiklos nukentėjusių paukščių, ruonių ir daugiau nei 20 paklydusių ir išsekusių jų mažylių. Nukentėję gyvūnai yra gydomi Lietuvos jūrų muziejuje, tačiau čia nėra specializuotų patalpų jų gydymui ir reabilitavimui. Kelionių organizatorius „Novaturas“ pradeda bendradarbiauti su Lietuvos jūrų muziejumi ir įgyvendina paramos rinkimo kampaniją, skirtą moderniam Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centrui įkurti.

PADĖTI PAPRASTA!
- Pirkdami NOVATURO kelionę internetu www.bc.lt ar artimiausiame BALTIC CLIPPER biure turėsite galimybę prisidėti prie Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centro statybų projekto 3, 5 ar 10 eurų savanoriška socialinės atsakomybės įmoka.
- Surinktos lėšos bus pervedamos Lietuvos jūrų muziejui, reabilitacijos centro statybų projektui įgyvendinti.

APIE PROJEKTĄ:
Projekto trukmė: 2019-2021 m.
Projekto tikslas: surinkti lėšas Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centrui įkurti.
Šalių įsipareigojimai:
- „Novaturas“ įsipareigoja visas surinktas lėšas paramai pervesti Lietuvos jūrų muziejui.
- Lietuvos jūrų muziejus įsipareigoja gautas paramos lėšas panaudoti projekto įgyvendinimui.
- Abi šalys savo įsipareigojimus vykdo neatlygintinai.

Lietuvos jūrų muziejus, siekdamas prisidėti prie gyvosios gamtos išsaugojimo, darbuojasi prie ambicingo projekto: už delfinariumo, buvusio gelžbetoninio elektrožūklės baseino vietoje, yra statomas Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centras. Projekto vertė yra didesnė nei 3 mln Eur, iš kurių 1.380.000 Eur skiriama iš Europos Sąjungos ir Lietuvos biudžeto, o likusią 1.727.664 Eur sumą dar reikia surinkti.

Baltijos jūros reabilitacijos centras galės priimti gyvūnus jau po poros metų. Pasak Lietuvos jūrų muziejaus direktorės Olgos Žalienės, kuriamas profesionalus centras, kuriame bus teikiamos ne tik reabilitacijos, bet ir mokslo tiriamosios paslaugos.

Centre būtų plėtojama ir mokslinė tiriamoji veikla, padedanti geriau suprasti laukinių gyvūnų ekologiją, biologiją ir etologiją bei generuojanti siūlymus, kaip gerinti gyvūnų apsaugą jūroje. Kol kas tyrimai atliekami netinkamomis sąlygomis arba mokslininkai yra priversti juos vykdyti užsienyje. Toks tyrimų ir reabilitacijos centras bus vienas iš nedaugelio Europoje ir net pasaulyje.

Dabar ruoniukai priežiūrai ir gydymui nėra specialių patalpų. Gyvūnai gydomi viename iš administracinio pastato kabinetų, įrengus jame dvi vonias. Specialistai jais rūpinasi kiaurą parą.

BŪKIME ATSAKINGI!