Baltic Clipper
Mūsų Facebook puslapis

Praktiniai patarimai keliaujantiems į Dominikos Respubliką

Aš, kelionių ekspertė Vestina, prieš kelias savaites grįžau iš Dominikos Respublikos, o dabar labai džiaugiuosi, kad jau už kelių dienų, spalio 30 d., kyla pirmasis lėktuvas tiesioginiam skrydžiui Vilnius - Punta Cana.
Ta proga dalinuosi praktiniais patarimais, kurie pravers atostogaujant Dominikos Respublikoje:

  • PINIGAI. Nors Dominikos Respublikoje gatvės prekeiviai priima tiek dolerius, tiek eurus, rekomenduojame vežtis dolerius. Didesniuose prekybos centruose ir restoranuose yra galimybė atsiskaityti banko kortelėmis. Patariu, atsiskaitant banko kortelėmis, rinktis atsiskaityti ne eurais, o pesais. Norėdami išsigryninti pinigų iš kortelių, naudokitės bankomatais bankų patalpose arba prekybos centruose.
  • ELEKTRA (110V). Reikalingi adapteriai, tokie kaip keliaujant į JAV. Jei nepavyktų atsivežti adapterio iš Lietuvos, prašykite jo viešbutyje. Kai kurie viešbučiai paskolina, kiti nuomoja arba rekomenduoja, kur artimiausioje vietoje galima būtų įsigyti.
  • SAUGUMAS. Visada esant nepažįstamoje šalyje būtina išlikti budriems bei saugoti savo daiktus. Dominikos Respublikos turistinės vietos yra saugios: gausu turistų, tvarką prižiūri turizmo policija ir viešbučių apsauga. Keliaujant į neturistinius regionus, pavyzdžiui, tokius kaip netoli sienos su Haičiu, reikia būti budriems ir rekomenduojama keliauti šviesiu paros metu.
  • TRANSPORTAS. Nustebsite pamatę Dominikos Respublikoje tikrai naują automobilių parką. Prieš kelis metu buvo priimtas įstatymas, draudžiantis įvežti į šalį senesnius nei 5 metų automobilius. Tad tiek autobusai, tiek nuomojami automobiliai yra gana nauji. Tiesa, gatvėse vis dar galima pamatyti gyventojų važinėjančių su senais automobiliais.
  • INTERNETAS. Viešbučiuose WIFI yra. Tiesa, vienuose viešbučiuose greitesnis, kituose lėtesnis, bet internetas veikia, tačiau jei norite turėti internetą už viešbučio teritorijos, teks įsigyti vietinę kortelę. Jos parduodamos prekybos centruose. Dėl artimiausios pardavimo vietos taip pat patariame klausti viešbučio registratūros darbuotojų.
  • EKSKURSIJOS. Būtinai apsilankykite sostinėje Santo Dominge, Samanos pusiasalyje ir Saono saloje. Santo Domingas tikrai patiks istorijos mėgėjams ir besidomintiems Kristupo Kolumbo keliais. Jei norite susipažinti su Dominikos Respublikos istorija, jos atsiradimu, kolonijiniu laikotarpiu, ši ekskursija puikiai Jums tiks! Samanos pusiasalis - tai vieta aktyvesnio poilsio mėgėjams. Pamatysite mangrovių miškus, keliausite žirgais iki krioklių, visur sups žaluma ir nedideli vietiniai miesteliai. Saono sala - tai Jūsų atvirukas iš Karibų! Į šią nerealaus grožios salą plaukiama greitaeigiu kateriu, yra pakankamai laiko pasivaikščiojimui salos pakrante, maudynėms krištolo skaidrumo vandenyje ir, žinoma, instagramo vertoms nuotraukoms! Beje, grįžtant vyksta tooookia karibietiška diskoteka, kad karšta ne tik dėl oro temperatūros, bet ir dėl šokių!
  • ŠOKIAI. Kad jau užsiminiau, tad tęsiu apie juos. Nesivaržykite, atsipalaiduokite ir pasinaudokite kiekviena galimybe šokti: gatvėje, bare, laive.. Vietiniai gyventojai puikiai šoka bačatą ir mielai mokina turistus.
  • LAUKTUVĖS. Grįžtant į Lietuvą, norisi parsivežti dalelę Karibų. Populiariausios lauktuvės: vaisiai, kava (sakoma, kad trečia pagal gerumą visame pasaulyje), romas, cigarai, vietinių menininkų dirbiniai ir skulptūrėlės be veidų.. Beje, šios skulptūrėlės - tai šalies multikultūriškumo ir multirasiškumo simbolis. Jomis tarsi pasakoma, kad ir kokius veido bruožus turėtum, esi lygus su kitais ir turi tokią pačią teisę į laimingą gyvenimą.
  • BAGAŽAS. Išvykstant iš Dominikos Respublikos registruotas bagažas neturi viršyti nustatyto svorio, tad jei pasiimsite lagaminui skirtas svarstykles, jos tikrai pravers grįžtant.
  • DRAUDIMAS. Prieš kelionę pasirūpinkite savo sveikatos draudimu. Būtinai apsidrauskite visam kelionės laikotarpiui. Taip pat rekomenduojame įsigyti draudimus, dengiančius dėl COVID-19 patiriamas išlaidas.

Linkime nepamirštamos kelionės į Dominikos Respubliką!

Jei turite klausimų, ieškote pagalbos organizuojant kelionę į Dominikos Respubliką, susisiekite!
Vestina G.
v.geceviciene@bc.lt