Baltic Clipper
Mūsų Facebook puslapis

Kelionės į Barseloną

Keliaujantiems į Barseloną

Ispanija– bendra informacija

  • Sostinė ir didžiausias miestas – Madridas (3,2 mln. gyventojų 2019m. duomenimis)
  • Gyventojų visoje šalyje: 46,7 mln., 2019m. duomenimis
  • Religija: 70% katalikai, 25% neišpažįsta jokio tikėjimo
  • Kalba: ispanų
  • Valdymo forma: unitarinė parlamentinė konstitucinė monarchija

Barselona – bendra informacija

  • Gyventojų: 2019m. duomenimis – 1,6 mln. (5,5 mln. su priemiesčiais)
  • Kalbos: katalonų ir ispanų

Barselonos gyventojai labai širsta, kada juos laiko ispanais. Kiekvienas iš jų didžiuojasi būdamas katalonu. Pagrindas tokiai atskirčiai yra, kadangi katalonų kalba skiriasi nuo ispanų, o taip pat ir Katalonijos istorija nėra visiškai gretima Ispanijai. Priešprieša – taiki, daugiau diplomatinė.

Barselona yra turistų lankomiausias Ispanijos miestas ir daugelio nuomone – pats gražiausias visoje šalyje. Būtent Barselonoje gyveno legendinis architektas Antoni Gaudi, kurio architektūriniai šedevrai dabar puošia miestą ir yra tapę jo simboliais. Istorija Barselonai taip pat buvo labai dosni, mat būtent Barselona buvo svarbiausias Ispanijos uostas bei vartai į Viduržemio jūrą.

Lankytinų vietų Barselonoje galima rasti apsčiai. Vienos dienos pažinti antram pagal dydį Ispanijos miestui nepakaks. Nors miesto išplanavimas yra labai vakarietiškas bei patogus navigavimui, jo dydis reikalauja tiesiog per daug laiko, kad viską pavyktų pamatyti per keletą valandų. Jeigu neapsistojote Barselonoje, sugalvokite 4-5 vietas, kurias norite pamatyti ir tam skirkite pusdienį. Taip pilnavertiškai susipažinsite su vienu iš gražiausių pasaulio miestų bei maksimaliai įvertinsite jo grožį.

Pamatyti čia tikrai yra ką... La Rambla, Šventosios šeimos baziliką, Gaudi namus, Pikaso muziejų...

Kada keliauti?

Štai, kada rekomenduojame vykti į Barseloną:

  • Balandį-gegužę; rugsėjį-spalį, jeigu norite rasti idealų balansą tarp gero ir vasariško oro bei ne per didelių turistų srautų
  • Birželį – rugpjūtį, jeigu norite daugiausiai saulės, o didesni turistų srautai jums nebaisūs

Ką pamatyti?

  • La Sagrada Familia – tai be abejonės ne tik pats žymiausias Barselonos, tačiau ir visos Ispanijos pastatas. „Šventosios šeimos“ baziliką statyti sumąstė žymus ispanų architektas Antoni Gaudi, atsakingas už gausybę išskirtinių pastatų šiame Katalonijos mieste. UNESCO pasaulio pavelde esančios bazilikos istorija yra labai vingiuota ir įdomi. Nors pradėta statyti ji dar 1882m., statybos iki šiol nebaigtos. Vizija bei idėja, kurią buvo sumąstęs architektas yra tokia sudėtinga, kad net po 130 metų architektai turi rimtų problemų iki galo realizuodami Gaudžio projektą...
  • Guell parkas – dar vienas UNESCO pasaulio paveldo objektas, šis parkas yra kelių parkų junginys, kurį sukūrė bei suplanavo tas pats Antoni Gaudi. Guell parke pilna meno kūrinių, keistų objektų bei statinių, kurie suteikia vietai ypatingo žavesio. Galima rasti šiokių tokių panašumų tarp Vilniaus Užupio ir Park Guell rajono.
  • Magiškieji Katalonijos sostinės fontanai – kasdien šie fontanai sutraukia tūkstančius žiūrovų, kada vakaro eigoje vyksta vandens ir šviesų šou. Labai romantiška, estetiška ir verta jūsų dėmesio. 
  • La Rambla – tai viena iš pagrindinių miesto gatvių, centrinė pėsčiųjų alėja Barselonoje. Joje virte verda prekyba, yra gausybė restoranų, parduotuvių ir kavinių. Eidami taip pat galite išvysti gausybę gyvų pasirodymų (šokėjai, mimai, dainininkai, muzikantai t.t.)
  • Katalonijos aikštė – didžioji aikštė Barselonos centre, kadaise buvusi senosios Barselonos miesto centru. Aikštė užima net 50 tūkst. kv.m. plotą, tad vietos čia tikrai netruks. Labiausiai vietiniai bei turistai vertina gyvą žaliąją gamtą, fontanus bei statulas.

Ką paragauti?

Ispanijoje skanių patiekalų ir gėrimų ras kiekvienas gurmanas. Nesvarbu ar esate išrankūs, ar didelių reikalavimų maistui nekeliate, Ispanijos virtuvė sugebės nustebinti. Štai ką rekomenduojame paragauti:

  • Paella – iš Valensijos kilęs ryžių pagrindo patiekalas yra vienas iš pačių populiariausių ispaniškos virtuvės produktų. Jeigu norite įdomesnių skonių, išbandykite Arroz Negro – Paella su kalmarų rašalo ryžiais.
  • Gaspačio– gaspačio turi būti patiekiamas šaltas. Tai yra trintas arba maltas pomidoras, maišytas su alyvuogių aliejumi, česnaku, duona, pipirais ir agurkais. Ypač kada karšta, ispanai itin mėgsta skanauti gaspačio bei taip atsivėsinti.
  • Ispaniška tortilija  – jeigu paprasčiau, tai tortilla espanola yra ispaniškas omletas. Iš kiaušinių, bulvių ir svogūnų padarytas patiekalas puikiai tiks pusryčiams.
  • Sangria – turbūt populiariausias gėrimas Ispanijoje, Sangria yra labai lengvas putojantis vynas. Kartais jis net vadinamas Ispanijos šampanu.
  • Jamon Iberico kumpis – serrano bei iberico kumpiai yra vietinių mėsininkų pasididžiavimas. Būtinai paragaukite, mat tai prestižinis, Ispanijoje labai vertinamas produktas.
  • Churros – desertas tiems, kurie nori saldžių prisiminimų iš Ispanijos. Nors vietiniai gyventojai gamina ir skanius ledus, įsimintiniausio delikateso titulas tikriausiai atitektų tešlos lazdelėms churros. Jos gali būti apvoliojamos cukruje ir cinamone arba mirkomos į karštą šokoladą bei kitus saldumynus.

Ką patirti?

  • Užsikelkite į Montserato vienuolyną – Montserato abatija yra įspūdingas bažnyčių bei vienuolynų kompleksas aukštai Katalonijos kalnuose. Pastatytas dar XIa., jis tebefunkcionuoja iki šiol.
  • Pamatykite futbolą Camp Nou stadione – Ispanijos krepšininkai yra vieni geriausių pasaulyje, tačiau šioje šalyje karaliauja futbolas. 50, 60 ar net 85 tūkstančiai įsiaudrinusių sirgalių stebi futbolo varžybas didžiuliuose stadionuose. Nėra geresnės atmosferos už El Classico, kada susitinka du aršiausi varžovai Madrido Real ir FC Barcelona. Jeigu sutaps datos bei norėsite itin ispaniško laiko praleidimo, užsukite į bet kurias futbolo varžybas. FC Barcelona klubo namų stadione Camp Nou kiekvienos rungtynės turi unikalią ir galingą atmosferą.
  • Judėkite flamenko ritmu-  Ispanija yra temperamentingo šokio flamenko tėvynė. Norėdami smagiai praleisti laiką vakare arba renginio metu, prisijunkite prie flamenko pamokų arba jei žingsnelius jau mokate, prie šokančiųjų.
  • Gaudi architektūros turas – Barselona turi daug išskirtinės architektūros. Už nemažą jos dalį yra atsakingas architektas vizionierius Antoni Gaudi. Galite rasti brošiūrą arba užsisakyti privačią ekskursiją po Barselonoje išsimėčiusius Gaudi pastatus, kurių kiekvienas turi savo istoriją.
  • Pasivažinėkite aplink Barseloną kalnų dviračiais – Barseloną supa nuostabi gamta ir aukštos kalvos bei dangų rėžiantys kalnai. Važinėdami aplink Tibidado kalną bei Collserolą mišką, iš aukšto stebinčius Barseloną galėsite fotografuoti bei gėrėtis nuostabaus grožio Katalonijos sostine kiek kitaip nei tai daro dauguma turistų.

Ką parsivežti?

Iš Ispanijos galima parvežti pačių įvairiausių suvenyrų bei dovanų. Nesvarbu ar perkate sau, ar draugams, štai dalykai, kuriuos verta parsivežti iš Ispanijos:

  • Alyvuogių aliejus – Andalūzija labiau nei bet kuris kitas Ispanijos regionas garsėja savo alyvuogių aliejumi. Ispaniškas alyvuogių aliejus yra laikomas bene geriausiu visame pasaulyje, o pačioje Andalūzijoje yra pagaminama beveik dešimtadalis viso pasaulio produkcijos.
  • Sangria arba Bota – sangrijos rasite visoje Ispanijoje, nesvarbu, kur atostogaujate, o Bota, nors ir kilusi iš Centrinės Ispanijos randama visuose regionuose. Ispanijoje yra ne viena parduotuvė, kuri parduoda unikaliame odiniame vyno butelyje laikomą ispanišką vyną botą, o sangriją galima rasti ir paprastose parduotuvėse. Toks pirkinys - puiki galimybė parsivežti kažką labai autentiško.
  • Vėduoklė – daug kas galvoja, jog jų būna tik Barselonoje. Deja, ispaniška vėduoklė yra labai moteriškas ir be galo klasiškas suvenyras.
  • Jamon Iberico kumpis – laikomas vienu iš geriausių kumpių visame pasaulyje, tai svarbi Ispanijos virtuvės dalis. Jeigu turite noro ir galimybių, būtinai parsivežkite ir paskanaukite.