Baltic Clipper
Mūsų Facebook puslapis

Kelionės į Malagą

Kelionių filtras


Viešbučio kategorija
Maitinimas
Kelionių organizatorius

Keliaujantiems į Malagą

Malaga – bendra informacija

 • Gyventojų: 571 tūkst.
 • Regionas: Andalūzija
 • Ribojasi su Viduržemio jūra

Malaga yra Pietų Ispanijos ekonominė bei kultūrinė šerdis. Miesto istorija tęsiasi jau beveik 3 tūkstančius metų ir tai yra vienas seniausių miestų Europoje.

Dabar mieste gyvena per 570 tūkstančių žmonių, o ekonomine prasme jis užima ketvirtąją vietą visoje šalyje.

Dėl to, jog yra prie pat jūros, Malaga yra puiki vieta poilsiui bei atostogoms. Tiesa, kadangi šalia nuostabių paplūdimių yra ir toks spalvingas didmiestis, veiklos netruks nei dieną, nei naktį.

Kada keliauti?

Pietų Ispanijos klimatas yra itin šiltas bei malonus beveik ištisus metus. Mėgstantys kepinančią saulę gali rinktis laiką tarp balandžio ir ankstyvo spalio, o norintys ne tokio karšto oro lai planuoja kelionę tarp spalio vidurio ir kovo galo. Kadangi klimatas čia gana pastovus ir niekada nebūna šaltas, tikrai niekada nereikės liūdėti dėl prasto oro.

Ką pamatyti?

 • Alcazaba – dar XIa. statytas gynybinis įtvirtinimas mena kone visą tūkstantmetį. Įdomu tai, kad patį turistų lankomiausią Malagos statinį - „Alkazabą“ statė Hamudidai – iš Šiaurės Afrikos kilusi didikų dinastija, kuris Ispanijos pietus valdė iki pat XVa.
 • Malagos Pablo Pikaso muziejus – neprivalote būti meno žinovais, tačiau su P.Pikaso kūryba susipažinti yra tikrai verta. Šiame muziejuje rasite daug daugiau nei 200 unikalių dailininko paveikslų. Pats muziejaus pastatas yra rekonstruoti XVIa. rūmai.
 • Malagos katedra – kaip ir visuose katalikiškuose miestuose, Malagoje stovi įspūdinga katedra. Didingą bažnyčią statybininkai statė ir tobulino net 254 metus...
 • Gibralfaro pilies griuvėsiai – užsilipus aukštai į Gibralfaro kalną galėsite pasivaikščioti tvirtovės griuvėsių sienomis bei pamatyti nuostabių vaizdų.

Ką paragauti?

Ispaniška virtuvė, dėl prancūzų, italų ar net vokiečių virtuvių žinomumo gauna tikrai per mažai dėmesio. Jeigu atvyksite į Malagą, būtinai paragaukite:

 • Paella – iš Valencijos kilęs ryžių pagrindo patiekalas yra turbūt vienas iš pačių populiariausių ispaniškos virtuvės gaminių. Jeigu norite įdomesnių skonių, išbandykite Arroz Negro – Paella su kalmarų rašalo ryžiais.
 • Gaspačio– gaspačio turi būti patiekiamas šaltas. Tai yra trintas arba maltas pomidoras, maišytas su alyvuogių aliejumi, česnaku, duona, pipirais ir agurkais. Ypač kada karšta, ispanai itin mėgsta skanauti gaspačio.
 • Ispaniška tortilija  – jeigu paprasčiau, tai tortilla espanola yra ispaniškas omletas. Iš kiaušinių, bulvių ir svogūnų padarytas patiekalas puikiai tiks pusryčiams.
 • Sangria – turbūt populiariausias gėrimas Ispanijoje, Sangria yra labai lengvas putojantis vynas. Kartais jį net vadina Ispanijos šampanu.

Ką patirti?

 • Pasivaikščiokite po Romėnų amfiteatro griuvėsius vakare – kažkada Malagą valdė Romos Imperija. Nuo tų laikų išliko ir Romėnų amfiteatras, kuris yra pats seniausias pastatas mieste ir bene geriausiai išlikęs Romos Ispanijos palikimas. Ypač vakarėjant, kada amfiteatrą apšviečia šviesos, po jį pasivaikščioti yra itin smagu.
 • Pasivaikščiokite karalių keliu – šiek tiek toliau nuo Malagos nutolęs El Caminito del Rey yra itin įspūdingais vaizdais pasižymintis takas palei stačias uolas, per tarpeklį. Ispanijos karalius įsakė sau pastatyti tokį taką dar 1921 metais, tad dėl to ir „prilipo“ toks pavadinimas.
 • Nueikite į paplūdimį – Malagos miestas turi vienus iš geriausių paplūdimių visoje Europoje. Prie Viduržemio jūros įsikūręs miestas gali pakviesti į Malagueta paplūdimį – jis pritraukia daugiausiai žmonių ir šurmulio.
 • Ištyrinėkite Nerja urvus – Nerja urvai yra labai didelė urvų grandinė, kurioje galite saugiai, maloniai ir labai komfortiškai pasimėgauti didžiule gamtos jėga.

Ką parsivežti?

Iš Ispanijos galima parvežti pačių įvairiausių suvenyrų bei dovanų. Nesvarbu ar perkate sau, ar draugams, o gal giminaičiams – štai dalykai, kuriuos verta parsivežti iš Ispanijos:

 • Alyvuogių aliejus – būtent Andalūzija garsėja savo alyvuogių aliejumi. Ispaniškas alyvuogių aliejus yra laikomas bene geriausiu visame pasaulyje, o pačioje Andalūzijoje yra pagaminama beveik dešimtadalis viso pasaulio produkcijos. Tikrai išsirinksite.
 • Sangria arba Bota – Sangrios rasite visoje Ispanijoje, nesvarbu, kur atostogaujate, o Bota, nors ir kilusi iš Centrinės Ispanijos, visgi yra ne viena parduotuvė, kuri parduoda unikaliame odiniame vyno butelyje laikomą ispanišką vyną. Tai yra puiki galimybė parsivežti kažką labai autentiško.
 • Vėduoklė – daug kas galvoja, jog jų būna tik Barselonoje. Deja, ispaniška vėduoklė yra labai moteriškas ir be galo klasiškas suvenyras.
 • Jamon Iberico kumpis – laikomas vienu iš geriausių kumpių visame pasaulyje. Jeigu turite noro ir galimybių, būtinai tokį parsivežkite ir jo paskanaukite.