Keliaujantiems į Katarą
Kataras– bendra informacija
- Sostinė ir didžiausias miestas – Doha (2,3 mln. gyventojų, 2019m. duomenimis)
- Gyventojų: 2,7 mln. 2019m. duomenimis
- Teritorijos dydis: 11 581 kv. km
- Religija (2019m. duomenimis): 65% musulmonai, 14% krikščionys, 14% induistai, 3% budistai
- Valiuta: Rialas (QAR)
- Kalbos: arabų (oficiali), anglų (naudojama)
- Ribojasi su: Saudo Arabija
Kataras yra nedidelė Arabų pasaulio šalis, neseniai praturtėjusi iš naftos bei dujų. Iš 2,7 mln. žmonių, kurie gyvena Katare, tik ~320 tūkst. (2019m. duomenimis) yra Kataro piliečiai, visi kiti – imigrantai bei atvykėliai.
JTO Katarą ne kartą įvertino kaip labiausiai išsivysčiusią bei ekonomiškai stabiliausią regiono šalį. Nemažai statistikos indeksų rodo, kad Kataro gyventojai – vieni turtingiausių pasaulyje. Jiems tenkanti BVP dalis – didesnė nei JAV, Australijoje, Vokietijoje, Nyderlanduose t.t.
Pati Kataro istorija visada buvo supinta su Arabų pusiasalio likimu. Iš pradžių čia valdė Arabų kalifatas, po to Osmanų Imperija, galų gale – D.Britanija, nuo kurios 1971m. Kataras paskelbė nepriklausomybę. Dabartiniais laikais beveik visa valstybės ekonomika bei darbo vietos yra sostinėje Dohoje, o likusią Kataro teritoriją užima dykuma. Kataras – įdomi, turtinga bei be galo daug pramogų galinti pasiūlyti šalis.
Kada keliauti?
Į Katarą rekomenduojame keliauti tarp gruodžio ir vasario. Tada temperatūra bus maloni, bet karšta. Vasarą bei rudenį Katare temperatūra lengvai peršoka 40 laipsnių Celsijaus ribą, todėl keliauti tuo metu yra ekstremalu.
Ką pamatyti?
- Islamiškojo meno muziejus – įpratusiems prie Luvro ar vakarietiškų muziejų, tai bus šiokia tokia naujiena, mat Islamiško meno muziejuje galėsite iš arti pamatyti kiek kitokią kultūrą
- Waqif turgus – tai labai senas turgus (renovuotas 2006m.), kuriame virte verda gyvenimas bei galima įsigyti unikalių vietinių gėrybių.
Ką paragauti?
- Luqaimat – tai labai skaniai atrodantis desertas, gaminamas iš sviesto, pieno, miltų, cukraus, šafrano ir kardamonų. Iš šių ingredientų pagaminami kukuliai/kamuolėliai, kurie apipilami medumi arba cukraus sirupu. Skanaus!
- Thareed – dar vadinamas arabų lazanija, tai į troškinį panašus produktas iš morkų, pupų, svogūnų ir bulvių bei vištienos arba ėrienos. Viską pagardina pomidorų padažas bei prieskoniai. Porcijos apačioje padedama duona, kuri sugeria visą troškinio drėgmę ir įgauna malonų skonį.
Ką patirti?
- Pakilkite į dangoraižį ir pamatykite miesto panoramą – užsikėlę į vieną iš Dohoje esančių dangoraižių galite kaip ant delno pamatyti nuostabią didžiulio miesto bei aplinkinių vietovių panoramą
- Praleiskite laiką Katara kultūriniame kaimelyje – ši vieta yra labai įdomi ir unikali bei sudomins visus, kuriems smalsu sužinoti kažką apie vietines tradicijas bei papročius.
Ką parsivežti?
- Arbatinukai – Dohoje net stovi paminklas arbatinukui, tad neparsivežti jo iš Kataro būtų tikra nuodėmė.
- Šiša – vietiniai gyventojai negali rūkyti cigarečių, tai draudžia Islamas. Dėl šios priežasties Arabijos pusiasalyje bei musulmoniškuose kraštuose klesti šišų kultūra. Turgeliuose bei parduotuvėse nesunkiai rasite įdomiai išgraviruotą arba labai unikalų vienetą.
- Šaliai bei pašminos vilna – šie audiniai labai patiks damoms, kurios vertina kokybiškas medžiagas, o Katare parduodami šaliai bei pašminos vilnos audiniai tik aukščiausios klasės.