Baltic Clipper
Mūsų Facebook puslapis

Kelionės į Kaliningradą

Keliaujantiems į Kaliningradą

Rusija – bendra informacija

Kiti didžiausi miestai:

 • Sankt Peterburgas – 5,2 mln. gyventojų (2019 m. duomenimis)
 • Novosibirskas – 1,6 mln. gyventojų (2019 m. duomenimis)
 • Jekaterinburgas – 1,5 mln. gyventojų (2019 m. duomenimis)
 • Nižnij Novgorodas (Žemutinis Naugardas) – 1,2 mln. gyventojų (2019 m. duomenimis)

Rusija yra didžiausia valstybė žemėje. Jos plotas yra kone dukart didesnis už antroje vietoje esančią Kanadą. Tai – įspūdingų pasiekimų bei gamtos ir miestų šalis, kurioje ne ką įspūdingesni ir patys žmonės. Nors Rusija yra be galo didelė, įprastą ją skirstyti į Europinę ir Azijos dalį. Pastarąją beveik visiškai užima Arktinė tundra ir Sibiro taiga, o labiau į pietus prasideda Mongolijos ir stepių tipo plynės. Kaip sako patys rusai „Protu Rusijos nesuvoksi ir matais neišmatuosi.“. Tas pats galioja ir turistams. Vienu kartu visos Rusijos tikrai nepamatysite, todėl čia bus galima grįžti vėl ir vėl.

Glaustai sudėti visą informaciją apie šią šalį irgi yra ganėtinai sudėtinga. Didžioji dalis gyventojų glaudžiasi vakarinėje šalies (Europinėje) dalyje, iki Uralo kalnų. Pati Rusija sparčiausiai plėtėsi XV-XVIIIa., kuomet buvo užkariauta didelė dalis Šiaurės Rytų Azijos, Sibiras, Centrinė Azija, Pietryčių Europa, Kaukazas ir kiti, dar ir dabar į Rusijos įtaką pakliūvantys regionai. 

Rusijos istorija glaudžiai susijusi ir su Lietuva. Ilgą laiką, tada dar Maskvos kunigaikštyste besivadinusi valstybė kariavo su LDK, o vėliau bendros LDK ir Lenkijos jėgos grūmėsi su stiprėjančia Rusija. Visgi istorijoje rusai atlaikė visus iššūkius ir galiausiai nuolat tapdavo laimėtojais, okupantais ar išvaduotojais. Kontraversijų mūsų kraštuose neišvengiantis sovietmetis čia prisimenamas gana šiltai, monumentai, statiniai bei kiti paminklai negriaunami, o paliekami būti. Jeigu planuosite keliauti į Rusijos gilumą, kone būtina susirasti tinkamą gidą, mat „sava eiga“ keliauti bus ganėtinai sudėtinga. 

Domina naujos ir įvairios patirtys? Tada kelionė į Rusiją bus pats tas!

Kaliningradas – bendra informacija

Kaliningradas yra Rusijos eksklavas, buvusioje Rytų Prūsijoje, tarp Lietuvos ir Lenkijos. Įdomu tai, kad Kaliningradą galėjo valdyti ir Lietuva, tačiau tuometinis Lietuvos SSR vadas, A.Sniečkus tokios galimybės atsisakė. Tačiau reikia pasidžiaugti, mat Rusijai nuskilo. Ji perėmė įspūdingą, kultūriškai turtingą ir margą regioną, kurio perlai ir pagrindinės grožybės – Kaliningrado miestas ir Kuršių Nerija. Būtent šie du objektai pritraukia didžiausią turistų srautą bei sulaukia didžiausio dėmesio.

Tiesa, Sovietų Sąjunga stengėsi ištrinti ir neigti visą vokišką palikimą, pervadino visus miestus ir keitė daugybę dalykų, tačiau dar ir dabar vietiniai žmonės žino ir supranta, kad jų aplinka bei gyvenimo būdas tikrai gerokai skiriasi nuo likusios Rusijos. Jus žavi Klaipėda ir Lietuvos pajūris? O gal esate istorijos mylėtojai ir norite sužinoti daugiau apie Mažosios Lietuvos istoriją? Ko gi daugiau laukti, pats laikas kelionei į Kaliningradą!

Kada keliauti?

Geriausias laikas kelionei į Kaliningradą yra balandžio – spalio mėnesiai, kada oras šiltas ir galima ne tik pamatyti gražiausias vietas pajūryje, bet ir pasėdėti lauko kavinėje ir nesigūžti iš šalčio!

Ką pamatyti?

 • Gintaro muziejus – tai yra įspūdingas XIXa. fortas, kurį statė vokiečiai, ir kuriame dabar veikia gintaro muziejus.
 • Konigsbergo katedra – gotikinio stiliaus katedra, vienas iš gražiausių pastatų visame regione. Jame taip pat galima rasti filosofo Imanuelio Kanto kapą.
 • Kaliningrado zoologijos sodas – pats zoologijos sodas čia įkurtas dar 1896m. Čia rasite per 2 tūkstančius gyvūnų (2019m. duomenimis), įspūdingą florą ir įvairių kitų akcentų, tokių kaip statulos, fontanai ar paminklai.

Ką paragauti?

 • Rusiški barščiai – nors tai laikoma ukrainietišku patiekalu, kokia gi rusiška virtuvė be savo burokėlių sriubos - barščių?
 • Pirozhki – tai bandelės, pyragėliai, su pačiais įvairiausiais įdarais.
 • Čeburekai ir kibinai – Kaukazietiškos virtuvės įtaka stipriai persidavė Rusijai. Šie tešliniai delikatesai su mėsos įdaru yra vienas iš pamatinių vietinės virtuvės patiekalų.
 • Ikrai – delikatesas ir netgi šiokia tokia emocinė vertybė Rusijoje – valgyti ikrus. Aplinkybės suformavo viską taip, kad valgyti ikrus Rusijoje – prestižo reikalas.
 • Gėrimas iš senųjų aparatų – tie, kas dar pamena sovietmečio miestus, atmintyje išlaikė legendinius limonado ar gazuoto vandens aparatus. Tokių rasite ir tam tikrose Rusijos didmiesčių vietose. Paragaukite, tai tikrai labai gardu ir nostalgiška!

Ką patirti?

 • Ramiai praleiskite laiką Junost parke – nedideliame jaukiame parke su ežeru galite ne tik pasimėgauti atrakcionais, bet ir pasivaikščioti ir suartėti su gamta.
 • Pažinkite vandenyną Okeano pasaulio muziejuje – didžiulis muziejus su įspūdinga laivų kolekcija, tarp kurių ir povandeninis laivas. Jame taip pat yra ir įdomiausių bei didžiausių jūros gyventojų griaučiai.
 • Gaudykite saulę Jantarnio/Palmininkų paplūdimyje – tai yra vienas iš žymiausių paplūdimių Kaliningrade, kur susirenka vietiniai ir turistai. Tai taip pat pirmasis paplūdimys Rusijoje su aukščiausiu „Mėlynos vėliavos“ sertifikatu.
 • Poilsis Raušiuose/Svetlogorske – šį kurortą labai mėgsta vokiečių turistai. Tai SPA pramogų pilnas miestelis, kuriame galėsite atsipalaiduoti ir kiek atsiplėšti nuo įprasto kasdienio šurmulio.

Ką parsivežti?

 • Samovaras – kiek didesnis suvenyras, bet tikrai vertas dėmesio. Toks arbatinukas galės puikiai pritapti jūsų namuose arba būti iškilminga dovana tam žmogui, kuris(-i) jums labai rūpi.
 • Ikrai – ne tik nacionalinės virtuvės dalis, tačiau ir prestižinis produktas.
 • Matrioška – žinomiausias rusiškas žaislas, puiki simbolinė dovana bet kurio amžiaus žmogui.
 • Kailiai – Rusijoje, ypač Maskvoje galite rasti įspūdingą kailių gausą. Nuo mažų kailinių kepurių iki pilnų žieminių kailinių, jeigu tai jus domina, čia galėsite rinktis iš tikrai plataus asortimento.
 • Degtinė – pigi, platus pasirinkimas, gilios tradicijos. Ko daugiau galima norėti?
 • Sovietinė memorabilija – jeigu renkate istorinius daiktus, galite rasti Krokodilo Genos ar Čeburaškos lėles, Maskvos olimpinių žaidynių simbolius, seges, pašto ženklus ar kitus objektus iš tų laikų, kurie jau senokai praėjo.
 • Gintaras – šiuo metu Kaliningrado srityje iškasama bei randama gerokai daugiau gintaro nei Lietuvoje.