Baltic Clipper
Mūsų Facebook puslapis

Kipras – saugi poilsio kelionių kryptis

Gera žinia pasiilgusiems šiltų ir saulėtų atostogų - nuo 2020 m. rugsėjo 20 d. iki 2020 m. lapkričio 1 d. kiekvieną sekmadienį  ir ketvirtadienį kelionių organizatoriai „Novaturas“ ir „Tez Tour“ pradeda vykdyti užsakomuosius skrydžius į Kiprą. Šiuo metu COVID-19 sergamumo rodiklis Kipre yra vienas mažiausių Europoje ir siekia apie 5 atvejus 100 tūkstančių gyventojų. Keliaujant į Kiprą ir iš jo grįžus į Lietuvą nėra privaloma 14 dienų saviizoliacija.

Ką būtina padaryti prieš skrydį?

Kiekvienas keliaujantis į Kiprą, per 24 val. iki atvykimo į Kiprą privalo užpildyti elektroninę anketą internetinėje svetainėje. Pirmiausiai reikia susikurti paskyrą, taip pat privaloma anketoje pateikti asmeninę informaciją, nurodyti šalis, kuriose lankėtės per paskutines 14 dienų, patvirtinti, kad per 72 val. nejutote COVID-19 būdingų simptomų, taip pat pateikti viešbučio, kuriame apsistosite, adresą. Užpildžius anketą, gaunamas patvirtinimas, kurį kelionės metu būtina turėti atsispausdinus arba savo telefone.

Ar reikalingas COVID-19 testas keliaujant į Kiprą?

Kipras, remdamasis oficialiais COVID-19 sergamumo rodikliais, šalis skirsto į A, B, C kategorijas:

A: į Kiprą atvykstantiems iš šalių, kurios priskiriamos A kategorijai, nėra privaloma turėti neigiamo COVID-19 testo rezultato. 
B: atvykstantys iš B kategorijai priskirtų šalių privalo pateikti per 72 val. atliktą ir gautą neigiamą COVID-19 testo rezultatą. 
C: atvykimas iš C kategorijai priskirtų šalių yra įmanomas tik išskirtiniais atvejais. 

Duomenys apie šalis, jų priskyrimą kategorijai yra atnaujinami kiekvieną savaitę. Juos galima pasitikrinti ČIA.

Šiuo metu Lietuva yra priskirta A kategorijai. Tai reiškia, kad prieš kelionę į Kiprą COVID-19 testo atlikti nėra privaloma. Tačiau informuojame, kad jei Kipras perkeltų Lietuvą į kategoriją B, neigiamas COVID-19 testo rezultatas būtų privalomas kiekvienam keliautojui.

Kipras – šilumos ir meilės sala

Kipras – tai legendomis apipinta trečioji pagal dydį Viduržemio jūros sala, ištisus metus lepinama kaitrios saulės spindulių. Poilsiautojus į Kiprą traukia ne tik šiluma, bet ir paplūdimių įvairumas bei spalvingumas, taip pat kvapą gniaužiantis kalnų peizažas. Įdomu tai, kad geografiškai ši sala priklauso Azijai, tačiau tiek kultūriniu, tiek politiniu atžvilgiu yra laikoma Europos dalimi.

Įspūdingas yra Kipro klimatas – saulė vietinius gyventojus čia lepina net 340 dienų per metus. Juokaujama, kad devynis mėnesius, nuo kovo iki lapkričio mėn., čia vasara, o likusius tris – pavasaris. Tad net ir šalčiausio „pavasario“ metu vandens temperatūra jūroje nenukrenta žemiau 18−19°C. Juk su tokia jūros temperatūra Baltijoje mums tenka susitaikyti net ir karščiausią vasaros dieną!

Kelionės į Kiprą džiugina ne tik nuostabiu vasarišku klimatu! Kipras neretai tituluojamas meilės sala. Laikoma, kad būtent vakarinėje Kipro dalyje, netoli Pafoso kurorto, gimė meilės ir grožio deivė Afroditė. Petra tou Romiou uola – graikų mitologijoje minima kaip Afroditės gimimo vieta. Nepamirškite jos aplankyti bekeliaudami po Kiprą!

Kipro gastronomijos paveldas

Jau dešimtis tūkstančių metų skaičiuojanti Kipro istorija tapo daugybės unikalių viena kitą keičiančių civilizacijų liudininke. Kiekviena epocha čia paliko savo neišdildomus pėdsakus tiek kraštovaizdyje, kultūroje, tiek ir gastonomijoje.

Keliaujant po Kiprą negalima nesižavėti alyvuogių bei vynuogynų plantacijų grožiu, o vakarus leisti jaukioje nedidelio kaimelio kavinukėje ragaujant rinktinius vietinius vynus. Kipras, alyvuogės ir vynas yra neatsiejami dalykai. Aukščiausios kokybės alyvuogių aliejus yra pagrindinis ingridientas tradiciniuose patiekaluose, o pasaulyje seniausias vis dar gaminamas vynas yra būtent iš Kipro. Commandaria – tai saldus, gintarinės spalvos vynas, kurio stiprumas gali skirtis nuo 10% iki 20%, o auginamas ir gaminamas yra Troodos kalnų papėdėje. Sakoma, kad XII a. karalius Ričardas Liūtaširdis šį vyną pavadino „vynų karaliumi”.

Dar vienas kipriečių delikatesas - halloumi sūris. Populiarus visame pasaulyje, gaminamas iš avių arba ožkų pieno, patiekiamas arba šviežias, arba keptas. Būkite tikri, Kipre šio sūrio tikrai rasite kavinaitėse tiek kaip užkandžio, tiek kaip ir pagrindinio patiekalo.

Naujos taisyklės grįžtantiems į Lietuvą

Nors Kipras dėl koronaviruso užsikrėtimo galimybės yra viena iš saugiausių krypčių, tiek grįžtant iš Kipro, tiek iš kitų šalių nuo rugsėjo 15 d. visi atvykstantys į Lietuvą prieš kelionę turi elektroniniu būdu savo duomenis pateikti Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui.  Anketą reikia pildyti iš anksto ir gauti QR kodą, kurį pateikus oro linijų, geležinkelių, autobusų ar keltų kompanijų darbuotojams, turistas bus įleidžiamas į transporto priemonę, vykstančią į Lietuvą. Anketą rasite ČIA

Svarbu žinoti keliaujantiems

Saugumas yra svarbiausia. Tad primename visiems keliautojams rekomendacijas ir privalomas priemones, kurios yra įvestos siekiant užtikrinti keliautojų ir vietinių gyventojų saugumą:

  • Į kelionę vykite tik gerai besijausdami. Jei jaučiate COVID-19 būdingus simptomus, būtinai krepkitės į gydymo įstaigą dar prieš kelionę.
  • Veido apsauginės kaukės yra privalomos skrydžio metu, išvykstančiame ir atvykstančiame oro uostuose, pervežimų iš/į oro uostą metu. Veido kaukę bei rankų dezinfekcinį skystį rekomenduojame su savimi turėti visos kelionės metu.
  • Priklausomai nuo viešbučio dydžio ir užimtumo gali šiek tiek keistis paslaugų pobūdis, forma ar apimtis, pvz. pusryčių ar vakarienės metu gali būti siūlomas švediškas stalas, tačiau vietoje savitarnos jus aptarnaus restorano darbuotojai.
  • Keliaujant į Europos Sąjungos šalis rekomenduojame su savimi turėti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), kurią pateikus būtinoji medicinos pagalba suteikiama pagal toje šalyje nustatytas pagalbos apimtis ir už ją sumokama tos šalies teisės aktais nustatyta tvarka ir įkainiais.

NOVATURO poilsio kelionių pasiūlymus į KIPRĄ rasite ČIA
TEZ TOUR poilsio kelionių pasiūlymus į KIPRĄ rasite ČIA