Baltic Clipper
Mūsų Facebook puslapis

Nauji reikalavimai keliaujantiems į Kiprą ir Latviją

Didėjant COVID-19 sergamumui visoje Europoje skatiname klientus nuolat domėtis šalyse taikomais apribojimais bei saviizoliacijos reikalavimais.

Šią savaitę keičiasi reikalavimai keliaujantiems į Kiprą ir Latviją.

Keliaujantiems į Kiprą. Nuo spalio 9 d. Kipras Lietuvą įtraukia į paveiktų šalių sąrašą (kategoriją B), iš kurių atvykęs žmogus turi pateikti neigiamo COVID-19 tyrimo rezultatą. Tyrimas turi būti atliktas sertifikuotoje laboratorijoje ne anksčiau kaip 72 valandas iki skrydžio. 

Taip pat primename, kad kiekvienas keliaujantis į Kiprą, per 24 val. iki atvykimo į Kiprą privalo užpildyti elektroninę anketą internetinėje svetainėje. Pirmiausiai reikia susikurti paskyrą, taip pat privaloma anketoje pateikti asmeninę informaciją, nurodyti šalis, kuriose lankėtės per paskutines 14 dienų, patvirtinti, kad per 72 val. nejutote COVID-19 būdingų simptomų, taip pat pateikti viešbučio, kuriame apsistosite, adresą. Užpildžius anketą, gaunamas patvirtinimas, kurį kelionės metu būtina turėti atsispausdinus arba savo telefone.
Daugiau informacijos apie Kiprą ČIA

Keliaujantiems į Latviją. Nuo spalio 12 d. visiems, kertantiems Latvijos sieną, privaloma užpildyti elektroninę formą ir išsisaugoti QR kodą. Anketą, kurią privaloma užpildyti ne anksčiau kaip prieš 48 valandas iki Latvijos sienos kirtimo, rasite ČIA.  Anketoje žmogus turi nurodyti savo vardą, pavardę, asmens kodą, kontaktinį telefono numerį ir faktinės gyvenamosios vietos adresą,  taip pat šalis ir išvykimo datas, kuriuose asmuo per paskutines 14 dienų iki atvykimo į Latviją yra lankęsis. Kiekvienam suaugusiajam anketa turi būti pildoma atskirai, nepilnamečiams anketą užpildo tėvai arba teisėti globėjai.

Taip pat primename, kad atvykus į Latviją iš COVID-19 paveiktos šalies, įskaitant Lietuvą, privaloma saviizoliacija dešimčiai dienų. Saviizoliacija netaikomai šiais atvejais:

  • Tranzitu vykstantiems per Latvijos teritoriją, įskaitant keliavimą per Rygos oro ar jūrų uostą. Taip pat saviizoliacija netaikoma, jei atvykstama pavežti ar išvežti per Latviją tranzitu keliaujantį asmenį. Keliaujant tranzitu rekomenduojama su savimi turėti keliaujančio tranzitu per Latviją kelionės bilieto kopiją.
  • Asmenims, kurie į Latviją vyksta su darbo santykiais susijusių pareigų atlikimui. Kertantysis sieną turi turėti tą įrodančius dokumentus.
  • Dėl vaiko priežiūros, taip pat vykstant į formaliojo ugdymo įstaigas. Reikalingas paslaugų teikėjo ar švietimo įstaigos išduotas dokumentas. Vykti gali tiek švietimo paslaugos gavėjas, tiek asmuo, lydintis nepilnametį ar specialiųjų poreikių turintį pilnametį asmenį.
  • Asmenims, kurie vyksta prižiūrėti artimųjų arba dalyvauti laidotuvėse.
  • Asmenims, kurie vyksta į Latviją sveikatos priežiūros paslaugoms gauti. Reikalingas gydymo įstaigos išduotas dokumentas.

Daugiau informacijos ČIA