Baltic Clipper
Mūsų Facebook puslapis
  Bilietų užsakymas
  Kontaktiniai duomenys

Keltas į Karlshamną

Pietryčių Švedija – gražus ir unikalus kraštas. Karlshamnas yra šio regiono širdyje bei siūlo neišdildomas patirtis turistams. Jeigu nuspręsite aplankyti pietinę ar rytinę Švedijos dalį, patogu rinktis keltą, kuris plaukia į Karlshamną. Tiems, kurie į Karlshamną galvoja keltis su automobiliu – turime puikių naujienų! Atplaukę į šį uostą atsidursite gana netoli Švedijos–Danijos sienos, todėl, jei turėsite laiko, noro arba planų, galėsite aplankyti ir šią nuostabią šalį.

Karlshamn

Keltų maršrutai į Karlshamną

Aplankyti Karlshamną keltu patogu, ypač, jeigu esate lietuviai ir gyvenate Klaipėdoje, kadangi būtent iš Lietuvos uostamiesčio kursuoja vienintelis reguliarus keltas į Karlshamną (2019m . duomenimis).

2019 m. keltų maršrutai į Karlshamną:

Iš Lietuvos

 • Klaipėda–Karlshamnas, 9 kartus per savaitę
  • Keliautojus gabena: DFDS
  • Kelionės trukmė: 13 val.

Karlshamno uostas

Karlshamnas – tai vienas iš kelių miestų-uostų, esančių pietinėje Švedijos dalyje. Kaip ir dauguma uostų Skandinavijoje, Karlshamnas yra apsuptas mažų salelių, archipelagų. Pats miestas nėra didelis, tačiau jį supanti gamta – verta dėmesio. Jeigu pačiame Karlshamname nėra tiek daug architektūrinių monumentų ar aukšto lygio restoranų, tai aplinkinė gamta tiesiog šaukte šaukia „Skandinavija“ ir keliaujant dviračiu arba pasirenkant vaizdingesnio maršruto kelią automobiliu – nepaliks abejingų.

Aplinkines vietoves patogu pažinti su dviračiu. Miesto centras nuo uosto nutolęs apie 5km, netoli jo yra traukinių stotis, kuri iš Karlshamno leis nuvykti į Malmę arba kitus artimus didmiesčius. 

Informacija apie keltus bei paslaugas laive

Maršrutu Klaipėda–Karlshamnas 2019 m. duomenimis plukdo:

 1. DFDS keltas „Athena Seaways“
  • Dviejų tipų restoranai
  • Patogios ir jaukios kajutės
  • Telpa per 500 keleivių

Nakvynė, automobilio parkavimas, transportas ir kitos paslaugos

Apgyvendinimo pasirinkimų Karlshamname nėra itin daug, bet jie atitinka Švedijos standartus – galbūt kiek kukliau atrodantys, tačiau labai jaukūs. Šiame mieste yra ir didelius tinklus atstovaujančių viešbučių, pvz. Best Western bei mažesnių nakvynės namų netoli miesto centro. Vidutinė nakvynės kaina 2019 m. duomenimis, turėtų būti apie 90 – 115 eurų už naktį. Didesnis nakvynės pasirinkimas – Malmėje, Kopenhagoje arba netoliese esančiuose, kiek už Karlshamną didesniuose Karlskronos, Kristianstado miestuose.

Patogiausia būtų pasiekti automobilių arba dviračių nuomos punktą ir gauti ratuotą transporto priemonę. Nors pats Karlshamnas nėra didelis ir viską pavyks apeiti pėsčiomis, didesni miestai bei daug lankytinų vietų nutolusios bent po keliasdešimt kilometrų nuo šio uosto. Prie uosto yra stovėjimo aikštelė, o pačiame terminale galima rasti kavinę bei laukiamąjį, jeigu norėsite apžiūrėti žemėlapį arba kiek pailsėti.