Baltic Clipper

Slidinėjimas

  Mėnuo

Liepa (1)
Sausis (11)
Vasaris (13)

Slidinėjimas – naudingi patarimai visiems

Nors Lietuvoje nėra pakankamai aukštų kalnų, kurie tiktų slidinėjimui, niekas nepasakys, kad lietuviai nemėgsta slidinėti. Priešingai. Mūsų tautiečiai drąsiai ir dažnai leidžiasi į Alpes ar kitus Europos kalnynus, kur nuo lygumų pratinasi prie apsnigtų šlaitų ir juos įveikia slidėmis ar snieglentėmis. Tačiau nepriklausomai nuo to ar jūs tik norite prisijungti prie plataus, slidinėjimo atostogas besirenkančių žmonių būrio, ar jau esate patyrę vilkai, šį bei tą dar galima sužinoti. Pasistengsime pateikti jums naudingas žinias, kurios padės patirti smagesnius potyrius slidinėjant.

Kur ir kaip pradėti?

Jeigu esate naujokai arba dar nė karto neslidinėjote, svarbu pradėti nuo lūkesčių optimizavimo. Nuvykę į slidinėjimo kurortą turėsite susitaikyti su tuo, kad tikriausiai ne greitai išmoksite pakankamai gerai valdyti savo kūną ant slidžių. Galbūt reikės sugrįžti ne vieną ir ne du kartus, kol galų gale jausitės pakankamai saugiai slidinėdami. Visa tai yra normalu ir svarbiausia neskubinti savęs dėl greitų rezultatų bei stengtis pasiekti didžiausią malonumą.

Kone visuose kurortuose yra instruktoriai, kurie jus apmokys. Slides bei kitą įrangą irgi galima išsinuomoti, pirkti nieko, apart geros šiltos striukės kol kas nebūtina. Nors... Dar praverstų bilietas į tinkamą slidinėjimo kurortą.

Naujokams svarbu tinkamai pasirinkti vietą, kur keliauti. Yra labai gražių slidinėjimui skirtų bazių Šveicarijoje ar Austrijoje, tačiau jos gali būti sudėtingos ir naujokas ten nieko per daug nenuveiks. Nepamirškite, kad daugumoje kurortų yra ir sunkių bei lengvų trasų, tačiau nepamirškite skaityti informacijos prieš pirkdami bilietus ar kelialapį!

Galbūt vertėtų pasidairyti artimesnėse šalyse? Ukraina, Lenkija, Čekija?

Tad kur konkrečiai patogu slidinėti naujokui?

Jeigu esate patyrę

Dažniausiai problema patyrusiems slidininkams – iššūkių stoka. Įveiktos trasos nebekelia tiek adrenalino, nebebūna taip smagu. Nuo raudonų trasų, prie juodų, tada prie dvigubų juodų deimantų... Tačiau, kad ir kokie patyrę esate, galite kiekvienais metais du kartus vykti vis į naują slidinėjimo kurortą ir per 40 metų nebūsite apkeliavę nė 5 procentų to, kur galima slidinėti... Galiausiai juk ne vien sudėtingumas nulemia tai, ar vieta bei trasos yra smagios. Svarbu kraštovaizdis, infrastruktūra...

Tad reikia atidžiai rinktis vietas, kur keliausite. Taip nešvaistysite laiko ir patirsite didžiausią įmanomą įspūdžių dozę. Reikia trasos, kur ne vien bukai smagu, kur galėsite save išbandyti ir pajausti adrenaliną, tačiau ne per daug. Jeigu kalbame apie Europą, tai sudėtingumo bei ekstremalumo karalius Europoje tikriausiai yra Harakiri, Austrijoje. Čia, tiesiog negalima prarasti balanso, nes tada žemyn šliuošite ilgą kelią ir dideliu greičiu. Jai suteiktas juodas sudėtingumo lygis.

The Stash Prancūzijoje, Portes du Soleil, su raudonu sudėtingumo lygiu, taip pat dėmesio vertas elementas. Čia suderinamas ne tik įprastas slydimas kalno šlaitu, bet ir įvairios kliūtys. Jas smagu įveikti slidėmis ir su snieglente.

Galiausiai – Cervinia Ventina, Italijoje. Dar viena raudona trasa, kuri iš tiesų nėra tokia jau bauginanti, mat čia mėgsta mokytis ir pradedantieji. Visgi Cervinia turi savų „kabliukų“, dėl kurių pradedantieji gana greitai tobulėja. Čia saugotis reikėtų vaikų, mat 8km ilgio trasoje vyksta ir slidinėjimo akademijos pamokos, po kurių mažieji gali padrikai lakstyti.

Tačiau tai tik trys pavyzdžiai. Europoje yra pora tūkstančių slidinėjimo kurortų, kuriems gali būti skirtas jūsų dėmesys. Tuo atveju, kai esate patyrę, gerai prisijungti prie slidininkų bendruomenių socialiniuose tinkluose, sekti tokio turizmo mėgėjus per Youtube ar Instagram. Matydami nuotraukas bei vaizdo įrašus galėsite labai greitai rasti tai, kas patinka ir nešvaistyti laiko su tomis trasomis Alpėse, Karpatuose ar Skandinavijoje, kurios jums pasirodys nuobodokos.

Slidinėti galima ne tik Europoje

Jeigu būtų galima išskirti didžiausią klaidą, kurią daro mūsų turistai, keliaujantys slidinėti, tai neišvengiamai būtų apsiribojimas Europa. Mūsų žemynas toli gražu nėra pats kalnuočiausias ir nors gerų slidinėjimo trasų turime daug, tačiau išvykę iš Europos galite patirti visiškai naujų įspūdžių.

Kur dar galima vykti? Kanada ir JAV pirmosios šauna į galvą. Tačiau tokių kurortų yra ir Islandijoje, kur dažnai neužsuka mūsų turistai, Rusijoje ir Kaukazo valstybėse (Azerbaidžane, Gruzijoje, Armėnijoje), Japonijoje, Argentinoje, Čilėje... Šalių tikrai daug, o nuostabių kalnų bei trasų taip pat. Norite rekomendacijos?

Whistler, BC, Kanada – čia yra Dave Murray Downhill, antra tarp 100 CNN rinktų geriausių slidinėjimo trasų - aukšto lygio slidininkams skirtas status ir greitas iššūkis. Visgi Vistleryje yra ir lengvesnių variantų.

Valle Nevado, Čilė – puikios trasos, puikioje šalyje. Pasirinkdami vietoj eilinį kartą keliauti į Austriją, Čekiją ar Slovakiją ir leistis į Čilę, parsivešite tikrai daugiau įspūdžių.