Baltic Clipper

Kelionės į Barbadosą

Keliaujantiems į Barbadosą

Barbadosas – bendra informacija

 • Sostinė ir didžiausias miestas – Bridžtaunas (111 tūkst. gyventojų, 2019m. duomenimis)
 • Gyventojų visoje šalyje: 282 tūkst. 2019m. duomenimis 
 • Teritorijos dydis: 439 kv. km
 • Religija (2019m. duomenimis): 76% krikščionys, 20% neišpažįsta jokio tikėjimo
 • Valiuta: Barbadoso doleris (BBD)
 • Kalba: Anglų ir vietinė kreolų kalba

XVa. Barbadoso salą sau „pasiskyrė“ Ispanijos karalystė. Tiesa, nuo XIIIa. čia gyveno vietiniai Kalinago genties žmonės, kuriuos kiek vėliau atklydę konkistadorai pavergė arba išžudė. Ispanijos valdymas ilgai netruko ir sala trumpam perėjo į Portugalijos jurisdikciją, tačiau pastaroji XVIIa. pradžioje iš Barbadoso iškėlė visas kolonijines operacijas. Vos po poros metų apleistą salą užgrobė ir savo šaknis giliai įleido Anglijos kolonistai.

Barbadosas buvo svarbus prekybos vergais iš Afrikos centras. Tai tęsėsi iki 1807m., kol šis negarbingas verslas buvo uždraustas, o paskutiniai vergai išlaisvinti 1833m. Po to prasidėjo lėta Barbadoso integracija į vakarietiško pasaulio gyvenimo būdą. Nedidelė sala ekonominį augimą pajuto tik praėjusio amžiaus viduryje, kada čia ėmė plūsti turtingesni turistai iš JAV, P.Amerikos, D.Britanijos ir likusios Europos. Šiuo metu apie 40 proc. turistų į salą atkeliauja iš Jungtinės Karalystės.

Karibuose Barbadosas yra pirmaujantis turistų traukos centras, kuris gali pasiūlyti pamatyti ne tik įdomią angliško kolonijinio stiliaus architektūrą, įspūdingus urvus ir uolas ar smėlėtus paplūdimius, tačiau tikrai daug daugiau. Jeigu norite šviežių įspūdžių, pats laikas krautis lagaminus ir keliauti būtent į Barbadosą!

Kada geriausia keliauti į Barbadosą?

Į Barbadosą geriausia keliauti tarp gruodžio ir balandžio pradžios. Tada lietaus būna mažai arba beveik nebūna, o oro temperatūra dieną sukasi aplink 25-29 laipsnius Celsijaus. 

Ką pamatyti?

 • Harisono ir Laukinės gėlės urvai – Harisono urvas – pačioje salos šerdyje plytintis kalkakmenio urvas, lankytojus stebinantis labai įdomia struktūra. O Animal Flower – šiaurinėje šalies dalyje esantis urvas, iš kurio atsiveria be galo graži jūrinė panorama.
 • Bottom Bay paplūdimys – vienas iš gražiausių ir tyriausių paplūdimių Barbadose. Balkšvai auksinis, kone visai baltas smėlis, žydra Karibų jūra ir šilta saulė.
 • Mount Gay romo darykla – žymiausias Barbadose veikiantis romo gamintojas yra Mount Gay. Tai ne tik aukštos kokybės produkcija, bet ir labai įdomus lankytojų centras, kuriame vyksta turistų dėmesio sulaukiančios ekskursijos.

Ką paragauti?

 • Skrajojančios žuvys – kadangi Barbadosą vadiname „Skrajojančios žuvies tėvyne“, nenuostabu, kad beveik du trečdaliai visų pagautų žuvų būtent ir yra šios rūšies. Ji gali būti rūkoma, troškinama garuose, barbekiu tipo arba ruošiama dar dešimčia įvairiausių būdų, gardinama šimtais prieskonių ir garnyrų bei visaip įmantriai tobulinama, sukuriant įdomų ir nuostabų receptą.
 • Makaronų „pyragas“ – Macaroni pie kartais net tituluojamas nacionaliniu patiekalu. Iš esmės tai yra tas pats Mac & Cheese, kuris geriausiai žinomas iš amerikietiškos virtuvės. Vietiniai jį valgo su žuvimi.
 • Žuvies kepsneliai – bene pats populiariausias šalies patiekalas - žuvies kepsneliai dažniausiai patiekiami su šiek tiek sūrio ir pipirų padažu. 

Ką patirti?

 • Pasivaikščiokite po Bridžtauną – vietinę bajų kultūrą su kolonijinių laikų architektūra suderinantis miestas turi ne vieną parduotuvėlę, barą ir kampelį, kuriame bus malonu leisti laiką.
 • Apvažiuokite salą su kabrioletu arba džipu – kadangi Barbadosas yra nedidelis, o klimatas čia – puikus, nepraleiskite progos vėjui lengvai taršant plaukus, sava eiga pažinti įspūdingą Karibų perlą.
 • Pamatykite magišką saulėlydį nuo medinio tako – Barbadoso boardwalk – ilgas, beveik 2km besitęsiantis, palei paplūdimį vingiuojantis medinis takas leidžia pasimėgauti puikiais gamtos ir magiškais besileidžiančios saulės vaizdais.

Ką parsivežti?

 • Romas – Mount Gay – pats garsiausias prekės ženklas, o romas – geriausiai žinomas salos gėrimas. Jeigu abejojate dėl dovanos draugams, romas tiks kone idealiai.
 • Cukranendrių cukrus – vietiniai gali didžiuotis giliomis cukraus gamybos tradicijomis. Vietinis cukrus yra labai skanus, o cukranendrių sezono pabaigoje organizuojamame festivalyje kartais pasirodo ir saloje užaugusi pop diva Rihanna.
 • Vietiniai dirbiniai – dėžutės, aksesuarai, raižiniai ir kitokios grožybės nusėda ant dažno turguje prekiaujančio žmogaus stalo. Nepraleiskite amuletų, skulptūrėlių ir kitų amatų pro akis, mat jie bus idealūs suvenyrai.