Baltic Clipper

Kelionės į Egiptą

Egipto kurortai: Hurgada (49), Sharm el Sheikh (20).

Kelionių filtras

Kelionių filtras


Viešbučio kategorija
Maitinimas
Egiptas, Hurgada
Maitinimas: viskas įskaičiuota
Aktyvus poilsis
Su vaikais
Poilsinės
Egiptas, Hurgada
Maitinimas: viskas įskaičiuota
Aktyvus poilsis
Senjorams
Su vaikais
Poilsinės
Egiptas, Hurgada
Maitinimas: viskas įskaičiuota
Aktyvus poilsis
Su vaikais
Poilsinės
Egiptas, Village Road
Poilsinės
Egiptas, Hurgada
Maitinimas: viskas įskaičiuota
Aktyvus poilsis
Su vaikais
Poilsinės
Egiptas, Hurgada
Maitinimas: viskas įskaičiuota
Aktyvus poilsis
Su vaikais
Poilsinės
Egiptas, Village Road
Poilsinės
Egiptas, Sahl Hasheesh
Poilsinės

Keliaujantiems į Egiptą

Egiptas – bendra informacija

 • Didžiausias miestas ir sostinė – Kairas (9,5 mln. gyventojų, 2019m. duomenimis)
 • Gyventojų: ~95 mln. 2019m. duomenimis
 • Religija: 88% musulmonai, ~10% - krikščionys
 • Kalbos: arabų

Egipto pristatinėti, turbūt nereikia. Daugiausiai turistų sulaukianti ir ryškiausią istorijos pėdsaką palikusi Afrikos valstybė gali didžiuotis civilizacija, kuri kažkada buvo viena didingiausių visame pasaulyje. Tačiau dabar Egiptas yra musulmoniškas ir arabiškas kraštas, kuriame vyrauja kiek kitokios vertybės, bet pagarba protėvių didybei išlikusi iki šių dienų.

Egipte, prie Raudonosios jūros yra nuostabių kurortų. Hurgada, Šarm el Šeichas, Taba ir kiti traukia milijonus turistų kasmet atvykti ir pasilepinti saule bei jūra. Tačiau didžioji dalis keliautojų į Egiptą vykti rengiasi ir dėl pažinimo. Piramidės, Luksoro šventykla, Nilo upės didybė ir daug kitų istorijos metraščiuose daug puslapių užimančių objektų tik ir laukia, kol jūs juos aplankysite!

Kada keliauti?

Įprastas turizmo sezonas trunka 6 mėnesius. Jis prasideda spalį ir baigiasi balandį. Vasarą ir šiltuoju metų laiku į Egiptą keliauja mažesni turistų srautai, mat temperatūra Afrikos šalyje neretai perkopia 40 laipsnių Celsijaus. Ypač dykumose esančiose lankytinose vietose, kur nėra pavėsio, dėl karščio susidaro sveikatai pavojingos situacijos. Spalio-balandžio mėnesiais jus turėtų lepinti ~22-27 laipsniai Celsijaus temperatūra ir maloniai šiltas vanduo.

Ką pamatyti?

 • Gizos piramidės ir Sfinksas – piramidžių bei Sfinkso pristatinėti nereikia. Tai įspūdingi Senojo pasaulio stebuklai, monumentai Egipto didybei. Kada šalį valdė faraonai, nebuvo gailima nei laiko, nei pinigų, nei žmonių gyvybių šių paminklų statybai. Vaikščiodami šalia Kairo esančiame piramidžių komplekse jausite didybę bei prisiliesite prie istorijos. Didžioji Gizos piramidė stiebiasi net 147m į aukštį. Kelis tūkstančius metų tai buvo aukščiausias pasaulio pastatas. Įdomus iššūkis: kada būsite prie piramidžių, išsikelkite sau tikslą – nufotografuoti piramides „pilnu ūgiu“ taip, kad kadre neatsidurtų turistinis autobusas arba kiti turistai.
 • Luksoro šventykla, Karnakas bei Karalių slėnis – jeigu Gizos piramides žino visi, tai Luksoro šventykla yra laikoma vienu iš paslėptų, mažiau žinomų Egipto lobių. Statyta ~XVI-XI a. pr. Kr., Luksoro šventykla buvo skirta senovės egiptiečių dievų garbinimui. Karnako šventyklų griuvėsiai – daugybė įspūdingų, tiesa jau sugriuvusių UNESCO pasaulio paveldo objektų visai šalia Luksoro. Paskutinis, bet ne prasčiausias - Karalių slėnis. Tai faraonų laidojimo vieta, kur Naujosios Egipto Karalystės išrinktieji buvo laidojami net pusę tūkstantmečio.
 • Abu Simbelas – Daugumai turistų tektų tikrai ilgai vykti iki šalies pietuose esančio Sudano pasienio, kur pavyktų rasti vieną įspūdingiausių senojo pasaulio paminklų – Abu Simbelo šventyklas. Tai dvi šventyklos, šalia dirbtinio Nasero ežero, išskaptuotos tiesiog uoloje. Objektas yra įsikūręs vietoje, aplink kurią nėra nieko. Tai tikrų tikriausias senųjų egiptiečių atsidavimo faraonams pavyzdys.
 • Sinajaus pusiasalio įdomybės – Egiptui priklauso įspūdingas gamtos kampelis – Sinajaus pusiasalis. Jeigu turite laiko ir galimybę, būtinai jį aplankykite. Čia rasite Spalvotąjį kanjoną, žymųjį Sinajaus kalną, pamatysite gražiausią žvaigždėtą dangų naktį ir galėsite patirti beduinų gyvenimo ypatumus.
 • Aleksandrija – miestas-legenda, įkurtas žymiojo karvedžio Aleksandro Makedoniečio. Senovėje čia stūksojo du įspūdingi statiniai – Aleksandrijos biblioteka ir Aleksandrijos švyturys. Dabar likusi tik biblioteka, tačiau pats miestas – spalvingas, gyvas ir pilnas kultūros.

Ką paragauti?

Egipto virtuvė dažnai negauna savęs verto pripažinimo. Dėl to kaltos populiaresnės Artimųjų Rytų virtuvės, ypač turkiška. Tačiau Egipte galima kaip reikiant palepinti skonio receptorius. Štai ką mes rekomenduojame:

 • Ful medammes – tai tradiciniai egiptietiški pusryčiai. Storosios fava pupelės, keptos aliejuje ir druskoje. Pagaminimo procesas reikalauja daug laiko, tačiau galutinis rezultatas – įspūdingas.
 • Falafeliai – dar vienas pusryčių patiekalas, kuris iš Egipto atkeliavo ir į likusį pasaulį. Falafeliai dažnai patiekiami pusryčių „kompleksuose“, šalia pitos bei kitų produktų, kaip vienas iš užkandžių.
 • Koshari – daug vietinių gyventojų mano, jog tai nacionalinis šalies patiekalas. Viename iš gatvėje maistą pardavinėjančių kioskų galite įsigyti tikrą sotumo bobą – Koshari. Tai ryžių, makaronų, lęšių ir avinžirnių mišinys su karamelizuotais svogūnais, tirštu raudonu padažu.
 • Shawarma, Egipto kebabai – Lietuvoje pilna turkiškus kebabus gaminančių kioskų. Nors Egipto Shawarma yra iš esmės panašus į turkišką kebabą, tačiau tam tikri niuansai labiau primeną graikiškus gyros. Taip pat, jūs valgysite ne perdirbinį kitoje šalyje, o originalų, vietinį patiekalą, kuris tikrai turės autentiškesnį skonį.
 • Fattah – Tai ne tik skanus proginis patiekalas, o ir dalis Senovės Egipto istorijos. Traški duona, ryžiai, mėsa ir acto bei pomidorų padažo mišinys turi labai svarbią vietą Egipto žmonių gyvenime.

Ką patirti?

Egiptas yra didžiulė spalvinga šalis su turtinga istorija. Nors didžiąją teritorijos dalį užima dykuma, galimybių patirti visam gyvenimui išliksiančių įspūdžių – apstu. 

 • Jojimas ant kupranugario – „Dykumų laivais”, taip dar vietiniai vadina kupranugarius. Lietuvoje, ir visoje likusioje Europoje sunku rasti vietą, kur būtų galima dykumoje pajodinėti kupranugariu. Egipte tokią galimybę turėsite beveik visur. Pasinaudokite ja, tik nepamirškite, kad tai geriau daryti planuotos kelionės metu arba su patikimu vietiniu gidu, mat egiptiečiai gali nemokamai jus užkelti ant kupranugario, o nulipimas kainuos keliasdešimt dolerių.
 • Safaris dykumoje – pasijauskite visai, kaip mūsų vyrai Dakaro ralyje. Sėskite už keturračio arba bagio vairo ir pašokinėkite per kopas bei įveikite iki horizonto besidriekiančius smėlynus.
 • Pasiplaukiojimas Nile – ilgiausioje pasaulio upėje pasiplaukioti patogiausia Kaire, mat kurortai dažniausiai yra nuo Nilo gerokai nutolę. Nors legendinį Nilo krokodilą išvysti tikimybės beveik nėra, tačiau iš vandens atsivers gražūs Kairo vaizdai, o kiek toliau už miesto esantys Nilo peizažai trumpam grąžins atgal, į senovę.
 • Apsipirkti Egipto turguje – tie, kas yra buvę Artimuosiuose Rytuose jau žino apie tų kraštų prekybos ypatumus. Nepaliaujamos derybos, triukšmas, įnirtingi rankų gestai bei itin kalbūs pardavėjai. Šie dalykai, mums, pripratusiems prie ramaus prekybos centro arba jaukaus ūkininkų turgelio, sukels nemenką kultūrinį šoką. Tačiau tai tikrasis Egiptas, būtinai aplankykite vietinį turgų ir įsigykite prieskonių, suvenyrų arba kitų mažmožių.
 • Pamatykite povandeninį Raudonosios jūros gyvenimą – dauguma viešbučių bei kelionių agentūrų siūlo pasiplaukiojimus Raudonojoje jūroje ir nardymą. Nepraleiskite progos susipažinti su vandens gyvūnija iš arti. Raudonoji jūra – viena iš geriausių vietų narams.

Ką parsivežti?

 • Skarabėjaus simbolika  – dykumoje pilna skarabėjų, o Egipte pilna dykumų. Turbūt nenustebsite sužinoję, jog šioje šalyje pilna galima rasti visokių suvenyrų su skarabėjų iliustracijomis. Pakabukai, juvelyrika, net drabužiai gali būti dekoruojami su skarabėjais.
 • Kartušas su jūsų simboliais – tai metalinis pakabukas, ant kurio galite paprašyti, jog Senojo Egipto hieroglifais būtų išraižytas jūsų vardas, inicialai ar kita svarbi žinutė.
 • Kaljanas „šiša“ – Artimuosiuose Rytuose cigaretes neretai draudžia Islamas, dėl to čia populiarus kaljanas. Įsigykite autentišką, puikiai dekoruotą kaljaną ir parsivežkite dalį Egipto namo.
 • Papirusas – kada šiuose kraštuose dar nebuvo standartinio popieriaus, Egipto civilizacija viską rašė ant papirusų. Dabar tai tėra suvenyras, ant kurio gali būti įvairūs hieroglifai, raižiniai bei senovę menanti simbolika. Tai dekoratyvinis suvenyras.
 • Prieskoniai – bet kuriame Egipto turguje rasite įspūdingą prieskonių asortimentą. Pasirinkimas gausus, todėl nesvarbu kokį skonį mėgstate, rasite jam atitinkamą pagardą.