Baltic Clipper

Kelionės į Hurgadą

Kelionių filtras

Kelionių filtras


Viešbučio kategorija
Maitinimas
Egiptas, Hurgada
Maitinimas: viskas įskaičiuota
Aktyvus poilsis
Su vaikais
Poilsinės
Egiptas, Hurgada
Maitinimas: viskas įskaičiuota
Aktyvus poilsis
Senjorams
Su vaikais
Poilsinės
Egiptas, Hurgada
Maitinimas: viskas įskaičiuota
Aktyvus poilsis
Su vaikais
Poilsinės
Egiptas, Village Road
Poilsinės
Egiptas, Hurgada
Maitinimas: viskas įskaičiuota
Aktyvus poilsis
Su vaikais
Poilsinės
Egiptas, Hurgada
Maitinimas: viskas įskaičiuota
Aktyvus poilsis
Su vaikais
Poilsinės

Keliaujantiems į Hurgadą

Egiptas – bendra informacija

 • Didžiausias miestas ir sostinė – Kairas (9,5 mln. gyventojų, 2019m. duomenimis)
 • Gyventojų: ~95 mln. 2019m. duomenimis
 • Religija: 88% musulmonai, ~10% - krikščionys
 • Kalbos: arabų

Hurgada – bendra informacija

Hurgada yra vienas iš dviejų populiariausių turistinių kurortų Egipte. Jis įsikūręs rytinėje šalies dalyje, ant Raudonosios jūros kranto. Mieste gyvena ~250 tūkstančių žmonių, tačiau didelę dalį žmonių sudaro iš Egipto, Vakarų Europos, Rusijos, NVS šalių atvykstantys turistai. Rusijos turistų ši vieta yra tiek pamėgta, kad mieste veikia ir rusiškos mokyklos, darželiai. Hurgada labai populiari ir tarp lietuvių. Šis kurortas vertinamas dėl puikios pakrantės ir gausybės vandens pramogų ir sąlyginai mažo atstumo iki Kairo bei Luksoro.

Šalia miesto yra oro uostas, o aplink dabartinę Hurgados teritoriją kyla naujos, prabangios turistinės poilsiavietės. Šiuo metu tai yra didžiausias Egipto kurortas prie Raudonosios jūros.

Kada keliauti?

Įprastas turizmo sezonas Egipte trunka 6 mėnesius. Jis prasideda spalį ir baigiasi balandį. Vasarą ir šiltuoju metų laiku į Egiptą keliauja mažesni turistų srautai, mat temperatūra Afrikos šalyje neretai perkopia 40 laipsnių Celsijaus. Tuo metu keliauti nepatartina. Dykumose esančiose lankytinose vietose taip pat būna itin karšta. Spalio-balandžio mėnesiais jus turėtų lepinti ~22-27 laipsnių Celsijaus oro temperatūra ir ~20-23 laipsnių vandens temperatūra. Tada oras ir vanduo – patys maloniausi.

Ką pamatyti?

 • Gizos piramidės ir Sfinksas – piramidžių bei Sfinkso pristatinėti nereikia. Tai įspūdingi Senojo pasaulio stebuklai, monumentai Egipto didybei. Kada šalį valdė faraonai, nebuvo gailima nei laiko, nei pinigų, nei žmonių paminklų statybai. Vaikščiodami šalia Nilo esančiame piramidžių komplekse jausite didybę bei prisiliesite prie istorijos. Didžioji Gizos piramidė stiebiasi net 147m į aukštį. Kelis tūkstančius metų tai buvo aukščiausias pasaulio pastatas. Įdomus iššūkis: kada būsite prie piramidžių, išsikelkite sau iššūkį – nufotografuoti piramides „pilnu ūgiu“ taip, kad kadre neatsidurtų turistinis autobusas arba kiti turistai.
 • Luksoro šventykla, Karnakas bei Karalių slėnis – jeigu Gizos piramides žino visi, tai Luksoro šventykla yra laikoma vienu iš paslėptų Egipto lobių. Statyta ~XVI-XI a. pr. Kr., Luksoro šventykla buvo skirta senovės Egipto dievų garbinimui. Karnako šventyklų griuvėsiai – daugybė įspūdingų, tiesa jau sugriuvusių UNESCO pasaulio paveldo objektų visai šalia Luksoro. Na, o Karalių slėnis tai faraonų laidojimo vieta, kur Naujosios Egipto Karalystės išrinktieji buvo laidojami net pusę tūkstantmečio.
 • Abu Simbelas – Daugumai turistų tektų tikrai ilgai vykti iki šalies pietuose esančio Sudano pasienio, kur pavyktų rasti vieną įspūdingiausių senojo pasaulio paminklų – Abu Simbelo šventyklas. Tai dvi šventyklos, šalia dirbtinio Nasero ežero, išskaptuotos tiesiog uoloje. Objektas yra įsikūręs vietoje, aplink kurią nėra nieko. Tai tikrų tikriausias senųjų egiptiečių atsidavimo faraonams pavyzdys.
 • Giftuno sala – daug viešbučių Hurgadoje ir kone visos turizmo agentūros organizuoja pasiplaukiojimus į Giftuno salą. Šalia jos yra nuostabus koralų rifas, o skaidrus vanduo leidžia iš arti pažinti jūros gyvūniją. Tie, kas nardyti nemėgsta galės pasideginti ant baltutėlio smėlio paplūdimio.
 • Didysis Hurgados akvariumas – nors visai šalia kurorto ir yra Raudonoji jūra, Hurghada Grand Aquarium ras kuo jus nustebinti. Didžiulė gėlavandenių bei jūros gyvūnų bei augalų ekspozicija, povandeninis tunelis bei kitos parodos, susijusios su Egipto tema užims daug laiko.  Šiame muziejuje laiką smagiai praleis ir dideli, ir mažesni.

Ką paragauti?

Egipto virtuvė dažnai negauna savęs verto pripažinimo. Dėl to kaltos populiaresnės Artimųjų Rytų virtuvės, ypač turkiška. Tačiau Egipte galima kaip reikiant palepinti skonio receptorius. Štai ką mes rekomenduojame

 • Ful medammes – tai tradiciniai egiptietiški pusryčiai. Storosios fava pupelės, keptos aliejuje ir druskoje. Pagaminimo procesas reikalauja daug laiko, tačiau galutinis rezultatas – įspūdingas.
 • Falafeliai – dar vienas pusryčių patiekalas, kuris iš Egipto atkeliavo ir į likusį pasaulį. Falafeliai dažnai patiekiami pusryčių „kompleksuose“, kaip vienas iš užkandžių.
 • Koshari – daug vietinių gyventojų mano, jog tai nacionalinis šalie patiekalas. Privalumas Egipto miestuose – gausybė gatvėje maistą pardavinėjančių kioskų. Viename iš jų galite įsigyti tikrą sotumo bobą – Koshari. Tai ryžių, makaronų, lęšių ir avinžirnių mišinys su karamelizuotais svogūnais, tirštu raudonu bei kitu pasirinktu padažu.
 • Shawarma, Egipto kebabai – Lietuvoje pilna turkiškus kebabus gaminančių kioskų. Nors Egipto Shawarma yra iš esmės panašus į kebabą Lietuvoje, tačiau tam tikri niuansai labiau primeną graikiškus gyros. Taip pat, jūs valgysite ne perdirbinį, o originalų, vietinį patiekalą, kuris tikrai turės autentiškesnį skonį.
 • Fattah – Tai ne tik skanus proginis patiekalas, o ir dalis Senovės Egipto istorijos. Traški duona, ryžiai, mėsa ir acto bei pomidorų padažo mišinys turi labai svarbią vietą Egipto žmonių gyvenime.

Ką patirti?

Egiptas yra didžiulė, spalvinga bei turtingą istoriją turinti šalis. Nors didžiąją šalies dalį užima dykuma, galimybių patirti visam gyvenimui išliksiančių įspūdžių – apstu. 

 • Jojimas ant kupranugario – „Dykumų laivais”, taip dar vietiniai vadina kupranugarius. Lietuvoje, ir visoje likusioje Europoje sunku rasti vietą, kur būtų galima dykumoje pajodinėti kupranugariu. Egipte tokią galimybę turėsite beveik visur. Pasinaudokite ja, tik nepamirškite, kad tai geriau daryti planuotos kelionės metu arba su patikimu vietiniu gidu, mat egiptiečiai gali nemokamai jus užkelti ant kupranugario, o nulipimas kainuos keliasdešimt dolerių.
 • Safaris dykumoje – pasijauskite visai, kaip mūsų vyrai Dakaro ralyje. Sėskite už keturračio arba bagio vairo ir pašokinėkite per kopas bei įveikite smėlynus.
 • Pakilkite virš žemės – Egipto paplūdimiuose dažnai siūlomos įvairios pasiskraidymo tipo pramogos. Jų metu būnate prisitvirtinę prie parašiuto, kurį iškelia greitai plaukiantis kateris. Su patyrusiu instruktoriumi galėsite pakilti aukštai virš vandens ir Hurgadą bei Raudonąją jūrą pamatysite iš viršaus.
 • Apsipirkti Egipto turguje – tie, kas yra buvę Artimuosiuose Rytuose žino apie tų kraštų prekybos ypatumus. Nepaliaujamos derybos, triukšmas, įnirtingi rankų gestai bei itin kalbūs pardavėjai. Šie dalykai, mums, pripratusiems prie ramaus prekybos centro arba jaukaus ūkininkų turgelio, sukels nemenką kultūrinį šoką. Tačiau tai tikrasis Egiptas, būtinai aplankykite vietinį turgų ir įsigykite prieskonių, suvenyrų arba kitų mažmožių.
 • Pamatykite povandeninį Raudonosios jūros gyvenimą – dauguma viešbučių bei kelionių agentūrų siūlo pasiplaukiojimus Raudonojoje jūroje ir nardymą. Nepraleiskite progos susipažinti su vandens gyvūnija iš arti. Tai galite padaryti ir Didžiajame Hurgados akvariume.

Ką parsivežti?

 • Skarabėjaus simbolika  – dykumoje pilna skarabėjų, o Egipte pilna dykumų. Turbūt nenustebsite sužinoję, jog šioje šalyje pilna skarabėjų simbolika papuoštų suvenyrų. Pakabukai, juvelyrika, net drabužiai gali būti dekoruojami su skarabėjais.
 • Kartušas su jūsų simboliais – tai metalinis pakabukas, ant kurio galite paprašyti, jog Senojo Egipto hieroglifais būtų išraižytas jūsų vardas, inicialai ar kita svarbi žinutė.
 • Kaljanas „šiša“ – Artimuosiuose Rytuose cigaretes neretai draudžia Islamas, dėl to čia populiarus kaljanas. Įsigykite autentišką, puikiai dekoruotą kaljaną ir parsivežkite dalį Egipto namo.
 • Jūros žvaigždė arba kitos jūros gėrybės – kadangi Hurgada yra prie jūros, čia suvenyrų pardavėjai siūlo platų unikalių kriauklių, jūros žvaigždžių ir kitų iš vandens ištrauktų gėrybių asortimentą.
 • Prieskoniai – bet kuriame Egipto turguje rasite įspūdingą prieskonių asortimentą. Pasirinkimas gausus, todėl nesvarbu kokį skonį mėgstate, rasite jam atitinkamą pagardą.