Baltic Clipper

Kelionės į Korfu

Keliaujantiems į Korfu

Graikija – bendra informacija

  • Sostinė ir didžiausias miestas – Atėnai (3mln. gyventojų 2019m. duomenimis)
  • Gyventojų visoje šalyje: 10,8mln., 2019m. duomenimis
  • Religija: 93% krikščionys (90% - rytų stačiatikiai), 4% nereligingi, 2% musulmonai
  • Kalba: graikų
  •  Valdymo forma: unitarinė parlamentinė respublika

Korfu – bendra informacija

  • Plotas: 610,9 kv. km
  • Gyventojų: 105 tūkst. (2019m. duomenimis)

Korfu sala dar žinoma Kerkyros pavadinimu. Tai antra didžiausia Graikijos sala Jonijos jūroje. Kaip ir dauguma turistų lankomų Graikijos salų, Korfu yra neatsiejama kažkada didingos Antikos istorijos dalis. Tiek graikų mitologijoje, tiek valstybės politinėje istorijoje ši vietovė atliko svarbius vaidmenis. Peloponeso karo mūšiai, susirėmimai karuose su turkais-Osmanais bei kiti svarbūs istoriniai įvykiai nutiko būtent šios salos teritorijoje arba jos pašonėje.

Dabar Korfu sala yra didžiulis turistų traukos centras, kuriame galima džiaugtis žalia bei žydra Jonijos jūros pakrante, senovine Antikos bei XIXa. architektūra ir išvysti autentišką Graikijos gyvenimą.

Kada keliauti?

Į Korfu salą vykti rekomenduojame balandžio- birželio mėnesių intervale, bei rugpjūčio vidurio – spalio pradžios tarpe. Oro ir vandens temperatūra tada bus maloniai šilta, o jums nereikės jaudintis dėl perkaitimo.

Ką pamatyti?

  • Achilijonas – XIXa. pabaigoje statyti rūmai iškilo dėka Austrijos-Vengrijos imperatiorienės Elžbietos iniciatyvos. Dabar tai nebėra didikų valda, tai muziejus, įrengtas graikų pusdievio Achilo tematika ir gražiai prižiūrėtais sodais.
  • Senoji Korfu tvirtovė – nuo Bizantijos žlugimo apleistą tvirtovę perėmė ir pirmieji valdė Venecijos pirkliai. Vėliau ja sėkmingai naudojosi visi kiti Korfu salos valdytojai. Venecijos inžinieriai gerokai atnaujino senas Bizantijos  laikų struktūras. Dabar šioje teritorijoje yra pilies griuvėsiai, šventykla, o pačiame tvirtovės komplekse rasite artefaktų parodą. Pats gražiausias objektas tvirtovės teritorijoje – panorama, kuri atsiveria.
  • Šv. Spiridono bažnyčia – XV-XVIa. statyta bažnyčia rėžia akį visame Korfu salos kontekste. Pirmiausia pastebėsite į dangų besistiebiantį varpinės bokštą. Bažnyčios viduje rasite nuostabiai ištapytas lubas bei slaptas kriptas.
  • Paleokastritsos vienuolynas  – tai vieną gražiausių panoramų visoje Korfu saloje siūlanti vieta. Paleokastritsa – senovinis vienuolynas.

Ką paragauti?

Graikijos virtuvė yra labai įvairiapusė. Galima sakyti, jog šių kraštų gyventojai pasiliko labai unikalius savus patiekalus bei pasisėmė gerų idėjų iš turkų, italų, Šiaurės Afrikos bei Viduržemio jūros salų gyventojų ir jas adaptavo savaip. Rezultatas – be galo skanūs ir įdomūs maisto produktai. Štai, ką rekomenduojame paragauti:

  • Tzatziki – tai sriuba, salotos arba garnyras, gaminamas iš graikiško jogurto, agurkų, česnakų, druskos, alyvuogių aliejaus. Kartais dar gali būti įmaišoma citrinos sulčių, krapų, mėtų. Tai puikus užkandis arba pagardas!
  • Baklava –Baklava - riešutų, sviesto ir cukraus derinys, suvyniotas į miltinę tešlą phyllo. Viskas dar apipilama cukaus sirupu, kurį sugeria tešla.
  • Tomaotokeftedes – gimę Santorinyje bei Syros salose, Tomaotokeftedes tai pomidorų pagrindo vegetariškas patiekalas. Tam, kad pavyktų jį pagaminti, reikia tinkamai paruošti pomidorus, kas užtrunka bei reikalauja šefo įgūdžių. Galutiniame produkte yra gausybė poskonių bei mažų akcentų, kurie perteikia visą Graikijos virtuvės magiją.
  • Ouzo – anyžių degtinė, vienas iš populiariausių alkoholinių gėrimų Graikijoje.
  • Frappe – nustebsite sužinoję, kad graikų kavos meistrai yra vieni iš gerbiamiausių visame pasaulyje, nors graikiškas kavos pupeles parduotuvėse rasti sunku. Ypač Antikos tėvynėje mylima frappe – būtent čia išrastas kavos gėrimas iš kavos miltelių, vandens (bei kartais pieno) ir cukraus. Šaltas, skanus gėrimas būna tikra atgaiva karštą dieną, o saldumo pasiilgusiems frappe patiekiama su ledais.
  • Gyros – kažkas tarp tortilijos ir kebabo, Gyros yra į turkišką pitos duoną susukta skrudinta mėsa, pagardinama padažais, svogūnais, salotų lapais, pomidorais bei kartkartėmis net bulvių traškučiais.

Ką patirti?

  • Vairuokite katerį net, jeigu neturite licencijos – Korfu yra viena iš nedaugelio vietų pasaulyje, kur galite vairuoti laivą, net, jeigu tuo neužsiimate profesionaliai. Tai veikia visiškai taip pat, kaip automobilio nuoma, o potyriai – nuostabūs, nes visur, kur tik nuplauksite, matysite įspūdingas panoramas bei jūros vaizdus.
  • Pasiklyskite Korfu miesto gatvelėse – UNESCO pasaulio paveldo sąraše esantis miestas nepalieka abejingų. Čia vis dar išliko ryškus Venecijos laikų architektūros palikimas, o siauros gatvelės bei jaukiose vietose įsikūrę restoranai tikrai padės turiningai praleisti dieną ar dvi.
  • Apvažiuokite salą dviračiu – jeigu mėgstate aktyvų laisvalaikį bei naujas vietas pažinti sava eiga, Korfu saloje išsinuomokite dviratį. Įvairios kalnų trasos bei vaizdingi keliukai palei jūrą suteiks malonių įspūdžių bei patirtį, kuri išliks su jumis amžinai. 

Ką parsivežti?

  • Viskas iš alyvuogių – Graikija yra viena iš pirmaujančių valstybių pasaulyje pagal alyvuogių auginimą ir jų produktų gamybą. Aliejus maistui, kosmetikos gaminiai, konservuotos alyvuogės arba kiti produktai iš alyvuogių šioje šalyje tik aukščiausios klasės!
  • Ouzo bei anyžiniai saldainiai – stiprus anyžinis skonis atspindi tai, kokie turėtų būti unikalūs graikiški delikatesai. Nors Ouzo labiau tinka šventėms, anyžiniai saldainiai bus daugiau ekstremalus pasirinkimas, leisiantis pažinti naujus skonius.
  • Mati talismanas – tai yra graikiškas simbolis, kuris, pasak legendos, saugo nešiotoją nuo „Blogosios akies“. Ją minėjo ir žymusis Antikos mąstytojas Platonas. Jei nešiosite arba arti savęs turėsite Mati, būsite apsaugoti nuo blogio.
  • Keramika – Paros, Rodo bei ypač Sifnos salos garsėja gražiais keramikos dirbiniais. Ne tik šiose vietovėse, tačiau ir žemyninėje Graikijos dalyje galite rasti nuostabių lėkščių, puodelių, dubenėlių bei kitos keramikos, kuri tiks kaip suvenyras arba dovana.