Baltic Clipper

Kelionės į Kretą

Kelionių filtras

Kelionių filtras


Viešbučio kategorija
Maitinimas
Oasis, Graikija
Top pasiūlymas
Graikija, Kreta, Retimnas, Skaletas
Maitinimas: pusryčiai ir vakarienė
Aktyvus poilsis
Poilsinės
Graikija, Kreta, Chersonisas
Maitinimas: viskas įskaičiuota
Poilsinės
Graikija, Kreta, Lasitis
Maitinimas: viskas įskaičiuota
Su vaikais
Poilsinės
Graikija, Kreta, Chersonisas, Guvesas
Maitinimas: pusryčiai ir vakarienė
Senjorams
Poilsinės
Graikija, Kreta, Retimnas, Panormas
Maitinimas: pusryčiai ir vakarienė
Su vaikais
Poilsinės
Graikija, Kreta, Heraklionas
Maitinimas: pusryčiai ir vakarienė
Aktyvus poilsis
Su vaikais
Poilsinės
Graikija, Kreta, Heraklionas
Maitinimas: viskas įskaičiuota
Aktyvus poilsis
Su vaikais
Poilsinės
Graikija, Kreta, Heraklionas
Maitinimas: pusryčiai ir vakarienė
Su vaikais
Poilsinės
Graikija, Kreta, Retimnas
Maitinimas: viskas įskaičiuota
Senjorams
Poilsinės
Povestuvinės

Keliaujantiems į Kretą

Graikija – bendra informacija

 • Sostinė ir didžiausias miestas – Atėnai (3mln. gyventojų 2019m. duomenimis)
 • Gyventojų visoje šalyje: 10,8mln., 2019m. duomenimis
 • Religija: 93% krikščionys (90% - rytų stačiatikiai), 4% nereligingi, 2% musulmonai
 • Kalba: graikų
 • Valdymo forma: unitarinė parlamentinė respublika

Kreta – bendra informacija

 • Sostinė ir didžiausias miestas – Heraklionas (225tūkst. gyventojų 2019m. duomenimis)
 • Gyventojų visoje saloje: 633 tūkst. (2019m. duomenimis)

Kreta yra didžiausia Graikijos sala bei viena iš didžiausių visoje Viduržemio jūroje. Joje gyvena kiek daugiau nei 600 tūkstančių žmonių, tačiau įspūdingi čia ne skaičiai, o istorija. Kadangi salą supa net keturios jūros (Egėjo, Jonijos, Libijos ir Kretos), istoriškai tai buvo labai svarbi sala prekybai bei diplomatijai. Kretos gamta išsiskiria unikaliais objektais, tokiais kaip Samarijos tarpeklis ar akmeningi jūrų krantai.

Saloje yra ir pelkių, kurios pritraukia įvairių paukščių bei gyvūnijos. Kretoje pirmųjų žmonių pėdsakai randami dar 3000 metų prieš mūsų erą. Vėliau salą nukariavo kitos tautos, ilgai Kretoje dominavo Romos imperija. Tada, kaip ir dauguma Graikijos teritorijos, Kreta perėjo į Venecijos pirklių, vėliau turkų Osmanų rankas, o tada vėl tapo Graikijos dalimi, kada šalis tapo nepriklausoma. Šiuo metu Kreta yra viena iš lankomiausių Graikijos salų, kurioje galima rasti nuostabią gamtą, ryškų Mino kultūros, Venecijos pirklių bei Antikinės Graikijos istorinį palikimą bei modernios kultūros šurmulį.

Kada keliauti?

Kreta gali pasiūlyti įvairias pramogas visiems turistams. Geriausias laikas kelionei priklauso nuo jūsų tikslo:

 • Jeigu norite gero oro ir mėgautis vandens pramogomis, jums labiausiai tiks šiltasis metų laikas tarp gegužės pabaigos ir ankstyvo spalio.
 • Jeigu keliaujate dėl lankytinų vietų ir pažinimo arba nenorite per didelių karščių bei turistų srautų, kovas-gegužė bei spalis-ankstyvas lapkritis yra būtent tas laikas, kada labiausiai verta keliauti.

Ką pamatyti?

 • Herakliono archeologinį muziejų– Kreta turi įspūdingą istoriją. Su ja galite susipažinti būtent Kretos salos istorijai skirtame muziejuje.
 • Seną Venecijos pirklių uostą –  Chanijos miestelyje yra labai spalvingas, XIVa. statytas uostas. Nors būsite Kretoje, jausmas kels dvejonių, mat architektūra bei visas pastatų išdėstymas be galo primins Veneciją Italijoje. Dabar čia galima rasti parduotuves, restoranus ir net restauruotą švyturį.
 • Fortezza tvirtovę – didžiulė XVIa. tvirtovė bei citadelė, nuo kurios atsiveria nuostabi panorama į jūrą.
 • Knoso rūmus – labai gilioje senovėje Kretą valdė senovinė minojiečių civilizacija. Knoso rūmai – šios civilizacijos valdovų rezidencija, statyta prieš beveik 4 tūkstančius metų, tad ši vietovė yra panašaus amžiaus, kaip ir Gizos piramidės. Nors praėjus 200 metų po pastatymo žemės drebėjimas sunaikino didžiąją dalį komplekso, dabar dalis yra atstatyta. Iš rūmų teritorijos paimtos freskos šiuo metu saugomos Herakliono muziejuje.

Ką paragauti?

Graikijos virtuvė yra labai įvairiapusė. Galima sakyti, jog šių kraštų gyventojai pasiliko labai unikalius savus patiekalus bei pasisėmė gerų idėjų iš turkų, italų, Šiaurės Afrikos bei Viduržemio jūros salų gyventojų ir jas adaptavo savaip. Rezultatas – be galo skanūs ir įdomūs maisto produktai. Štai, ką rekomenduojame paragauti:

 • Tzatziki – tai sriuba, salotos arba garnyras, gaminamas iš graikiško jogurto, agurkų, česnakų, druskos, alyvuogių aliejaus. Kartais dar gali būti įmaišoma citrinos sulčių, krapų, mėtų. Tai puikus užkandis arba pagardas!
 • Baklava –Baklava - riešutų, sviesto ir cukraus derinys, suvyniotas į miltinę tešlą phyllo. Viskas dar apipilama cukaus sirupu, kurį sugeria tešla.
 • Tomaotokeftedes – gimę Santorinyje bei Syros salose, Tomaotokeftedes tai pomidorų pagrindo vegetariškas patiekalas. Tam, kad pavyktų jį pagaminti, reikia tinkamai paruošti pomidorus, kas užtrunka bei reikalauja šefo įgūdžių. Galutiniame produkte yra gausybė poskonių bei mažų akcentų, kurie perteikia visą Graikijos virtuvės magiją.
 • Ouzo – anyžių degtinė, vienas iš populiariausių alkoholinių gėrimų Graikijoje.
 • Frappe – nustebsite sužinoję, kad graikų kavos meistrai yra vieni iš gerbiamiausių visame pasaulyje, nors graikiškas kavos pupeles parduotuvėse rasti sunku. Ypač Antikos tėvynėje mylima frappe – būtent čia išrastas kavos gėrimas iš kavos miltelių, vandens (bei kartais pieno) ir cukraus. Šaltas, skanus gėrimas būna tikra atgaiva karštą dieną, o saldumo pasiilgusiems frappe patiekiama su ledais.
 • Gyros – kažkas tarp tortilijos ir kebabo, Gyros yra į turkišką pitos duoną susukta skrudinta mėsa, pagardinama padažais, svogūnais, salotų lapais, pomidorais bei kartkartėmis net bulvių traškučiais.

Ką patirti?

 • Pasivaikščiokite Samarijos tarpeklyje – Kretoje esantis tarpeklis yra vienas iš įspūdingiausių gamtos kūrinių visame pasaulyje. Tai 18km ilgio darinys, kuriame galite pasivaikščioti su gidu ir stebėtis Graikijos gamtos grožybėmis.
 • Paplaukiokite Balos paplūdimyje – vienas iš egzotiškiausių lagūnos tipo paplūdimių, kur galite atvykti pėsčiomis arba su dviračiu. Balos paplūdimys yra vienas iš mažiau žinomų Kretos perlų, tačiau jo grožis nepalieka abejingų.
 • Paklyskite Heraklione – XVIa. Venecijos pirklių statyta Koules tvirtovė, Kretos muziejus, Agios Minas katedra bei gausybė kitų istorinės reikšmės objektų tik ir laukia jūsų apsilankymo. Na, o siauros miesto gatvelės bei svetingi įstaigų šeimininkai pavaišins jus ne tik skaniais graikiškais patiekalais, bet ir maloniomis akimirkomis.
 • Atsipalaiduokite Watercity vandens parke – tiems, kurie nori laisvalaikio pramogų Kretoje, atsitraukimas į vandens parką bus puiki mintis. Čiuožyklos, banguojantis baseinas, vaikams pritaikyti baseinai bei sūkurinės vonios... Ar kokybiškam ir atpalaiduojančiam laisvalaikiui su pramogomis reikia dar kažko?
 • Pamatykite vietą, kur pasak legendos gimė Dzeusas – Psychro urve, pasak Graikijos epų ir legendų gimė dievas Dzeusas. Dabar čia yra pažintinis takas bei laipteliai, kurie leidžia iš arčiau susipažinti su nuostabiais Rytų Kretoje esančiais urvais. 

Ką parsivežti?

 • Viskas iš alyvuogių – Graikija yra viena iš pirmaujančių valstybių pasaulyje pagal alyvuogių auginimą ir jų produktų gamybą. Aliejus maistui, kosmetikos gaminiai, konservuotos alyvuogės arba kiti produktai iš alyvuogių šioje šalyje tik aukščiausios klasės!
 • Ouzo bei anyžiniai saldainiai – stiprus anyžinis skonis atspindi tai, kokie turėtų būti unikalūs graikiški delikatesai. Nors Ouzo labiau tinka šventėms, anyžiniai saldainiai bus daugiau ekstremalus pasirinkimas, leisiantis pažinti naujus skonius.
 • Mati talismanas – tai yra graikiškas simbolis, kuris, pasak legendos, saugo nešiotoją nuo „Blogosios akies“. Ją minėjo ir žymusis Antikos mąstytojas Platonas. Jei nešiosite arba arti savęs turėsite Mati, būsite apsaugoti nuo blogio.
 • Keramika – Paros, Rodo bei ypač Sifnos salos garsėja gražiais keramikos dirbiniais. Ne tik šiose vietovėse, tačiau ir žemyninėje Graikijos dalyje galite rasti nuostabių lėkščių, puodelių, dubenėlių bei kitos keramikos, kuri tiks kaip suvenyras arba dovana.