Baltic Clipper
Mūsų Facebook puslapis

Kelionės į Almeriją

Keliaujantiems į Almeriją

Ispanija– bendra informacija

 • Sostinė ir didžiausias miestas – Madridas (3,2 mln. gyventojų 2019m. duomenimis)
 • Gyventojų visoje šalyje: 46,7 mln., 2019m. duomenimis
 • Religija: 70% katalikai, 25% neišpažįsta jokio tikėjimo
 • Kalba: ispanų
 • Valdymo forma: unitarinė parlamentinė konstitucinė monarchija

Almerija– bendra informacija

 • Gyventojų: 197 tūkst., 2019m. duomenimis
 • Almerija – 955m. įkurtas miestas ant Viduržemio jūros pakrantės, Andalūzijos regione.

Almerija yra bene svarbiausias miestas Andalūzijoje. Andalūzija – vienas garsiausių bei išskirtiniausių Ispanijos regionų. Pietų Ispanijoje esančios žemės nuo seno garsėja vyndarystės, alyvuogių aliejaus tradicijomis bei be galo spalvinga istorija. Andalūziją ilgai valdė Romėnai, o vieną iš didžiausių jos miestų, Almeriją įkūrė jau vėliau kraštą okupavę musulmonai maurai. ~IXa. atsiradusios gyvenvietės pavadinimas „Almerija“ vietinių maurų kalba reiškė „Veidrodis į jūrą“.

Almerija vaidino svarbų vaidmenį Ispanijos pilietiniame kare, o dabar tai yra gana populiarus kurortas bei gyvas ir patrauklus didmiestis. Čia daug studentų. Norėdami aplankyti Almeriją nerasite blogo laiko, mat ištisus metus čia yra aukšta temperatūra, lietūs lyja retai, o vietiniai gyventoja visada mielai sutinka atvykėlius iš kitų šalių. Apsilankę Andalūzijoje pamatysite vieną iš didžiausių Ispanijos perlų, regioną, kuris ribojasi su Gibraltaru, Atlanto vandenynu bei Viduržemio jūra.

Kada keliauti?

Jeigu vykstate į Andalūzijos regioną arba Almeriją, siūlome rinktis balandį-gegužę; rugsėjį-spalį. Nors ir kitu metų laiku oro bei vandens temperatūra yra maloni, tačiau būtent šiais laikotarpiais turistų srautai nėra patys didžiausi.

Ką pamatyti Almerijoje bei aplink ją?

 • Almerijos Alcazaba -  Almerijos citadelė dabar yra atvira lankytojams. Žodis Alcazaba yra arabiškos kilmės ir reiškia gynybinį įtvirtinimą mieste. Tokių tvirtovių Ispanijos pietuose yra daug, visas jas IX-XIIIa. statė šiame regione karaliavę maurai. Almerijos Alcazaba yra viena iš seniausių, iškilusi dar nuo 955m. Tai taip pat yra labai garsi pilis, mat jai yra tekę „suvaidinti“ ir ne viename kino filme. Tarp jų – „Konanas Barbaras“, „Indiana Džounsas“ bei net „Sostų karų“ šeštasis sezonas, kur pilis atstovavo vienos iš karalysčių pagrindinę tvirtovę. Tai puiki vieta, kurią verta aplankyti visiems!
 • Alhambra–  ant aukštos kalvos, netoli nuo Almerijos, Pietų Ispanijos Grenados mieste stūkso maurų pilis. Pastarieji ją pastatė ant Romos laikų tvirtovės griuvėsių dar IX amžiuje. Tai vienas iš lankomiausių objektų Andalūzijoje, įtrauktas net į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą
 • Granada – Būdami Almerijoje nepabūkite viešojo transporto arba nuomoto automobilio ir nepagailėkite poros valandų kelio iki labai įdomaus Granados miesto. Tai šiek tiek už Almeriją didesnė gyvenvietė, kurios istorinė reikšmė bei įspūdingų lankytinų vietų gausa gali varžytis su Valensija, Sevilija, Barselona ar Madridu. Generalife rūmai, Karališkoji Granados koplyčia, Granados katedra bei Karolio V rūmai tik keli iš daugelio dėmesio vertų objektų.
 • Sierra Nevada nacionalinis parkas – nors į Almeriją bei Andalūziją žmonės dažniausiai atvyksta pasilepinti saule bei jūra, Sierra Nevada nacionalinis parkas gali pasiūlyti ir kitokių pramogų. Tai nuostabus gamtos kampelis su daugybe aukštų kalnų, gausybe maršrutų pasivaikščiojimams bei milžiniška slidinėjimo trasa.  

Ką paragauti?

Ispanijoje skanių patiekalų ir gėrimų ras kiekvienas gurmanas. Nesvarbu ar esate išrankūs, ar didelių reikalavimų maistui nekeliate, Ispanijos virtuvė sugebės nustebinti. Štai ką rekomenduojame paragauti:

 • Paella – iš Valensijos kilęs ryžių pagrindo patiekalas yra vienas iš pačių populiariausių ispaniškos virtuvės produktų. Jeigu norite įdomesnių skonių, išbandykite Arroz Negro – Paella su kalmarų rašalo ryžiais.
 • Gaspačio– gaspačio turi būti patiekiamas šaltas. Tai yra trintas arba maltas pomidoras, maišytas su alyvuogių aliejumi, česnaku, duona, pipirais ir agurkais. Ypač kada karšta, ispanai itin mėgsta skanauti gaspačio bei taip atsivėsinti.
 • Ispaniška tortilija  – jeigu paprasčiau, tai tortilla espanola yra ispaniškas omletas. Iš kiaušinių, bulvių ir svogūnų padarytas patiekalas puikiai tiks pusryčiams.
 • Sangria – turbūt populiariausias gėrimas Ispanijoje, Sangria yra labai lengvas putojantis vynas. Kartais jis net vadinamas Ispanijos šampanu.
 • Jamon Iberico kumpis – serrano bei iberico kumpiai yra vietinių mėsininkų pasididžiavimas. Būtinai paragaukite, mat tai prestižinis, Ispanijoje labai vertinamas produktas.
 • Churros – desertas tiems, kurie nori saldžių prisiminimų iš Ispanijos. Nors vietiniai gyventojai gamina ir skanius ledus, įsimintiniausio delikateso titulas tikriausiai atitektų tešlos lazdelėms churros. Jos gali būti apvoliojamos cukruje ir cinamone arba mirkomos į karštą šokoladą bei kitus saldumynus.

 Ką patirti?

 • Sudalyvaukite vyno degustacijoje – Ispanija yra viena iš pirmaujančių šalių pasaulyje pagal vyno gamybą. Daugybė vyndarių ir vynuogynų mielai priims turistus bei susidomėjusius žmones bei leis degustuoti įvairų vyną.
 • Pamatykite Ispanijos pilietinio karo laikų slėptuves – kada 1936-1939m. Ispaniją siaubė pilietinis karas, Andalūzija ir joje gyvenę žmonės labai kentėjo. Vien Almerija turėjo pakelti 52 atskirus bombardavimus iš jūros bei oro. Ant miesto per porą metų buvo numesta 750 bombų. Bijodami okupacijų, artilerijos bei bombonešių antskrydžių, gyventojai bei vietos valdžia įrengė slėptuves. Jose apsilankę galite pamatyti kiek kitokią, niūresnę Andalūzijos regiono istorijos dalį.
 • Ištyrinėkite Nerja urvus – šiek tiek už Almerijos miesto esanti lankytina vieta – bene įspūdingiausias gamtos kūrinys Andalūzijoje. Nerja urvai yra labai didelė urvų grandinė. Ten galėsite saugiai, įdomiai bei labai laisvai pažinti per milijonus metų gamtos suformuotą grožį.

 Ką parsivežti?

Iš Ispanijos galima parvežti pačių įvairiausių suvenyrų bei dovanų. Nesvarbu ar perkate sau, ar draugams, štai dalykai, kuriuos verta parsivežti iš Ispanijos:

 • Alyvuogių aliejus – Andalūzija labiau nei bet kuris kitas Ispanijos regionas garsėja savo alyvuogių aliejumi. Ispaniškas alyvuogių aliejus yra laikomas bene geriausiu visame pasaulyje, o pačioje Andalūzijoje yra pagaminama beveik dešimtadalis viso pasaulio produkcijos.
 •  Sangria arba Bota – sangrijos rasite visoje Ispanijoje, nesvarbu, kur atostogaujate, o Bota, nors ir kilusi iš Centrinės Ispanijos randama visuose regionuose. Ispanijoje yra ne viena parduotuvė, kuri parduoda unikaliame odiniame vyno butelyje laikomą ispanišką vyną botą, o sangriją galima rasti ir paprastose parduotuvėse. Toks pirkinys - puiki galimybė parsivežti kažką labai autentiško.
 • Vėduoklė – daug kas galvoja, jog jų būna tik Barselonoje. Deja, ispaniška vėduoklė yra labai moteriškas ir be galo klasiškas suvenyras.
 • Jamon Iberico kumpis – laikomas vienu iš geriausių kumpių visame pasaulyje, tai svarbi Ispanijos virtuvės dalis. Jeigu turite noro ir galimybių, būtinai parsivežkite ir paskanaukite