Baltic Clipper

Kelionės į Fuerteventurą

Keliaujantiems į Fuerteventurą

Ispanija– bendra informacija

 • Sostinė ir didžiausias miestas – Madridas (3,2 mln. gyventojų 2019m. duomenimis)
 • Gyventojų visoje šalyje: 46,7 mln., 2019m. duomenimis
 • Religija: 70% katalikai, 25% neišpažįsta jokio tikėjimo
 • Kalba: ispanų
 • Valdymo forma: unitarinė parlamentinė konstitucinė monarchija

Fuerteventura– bendra informacija

 • Gyventojų: 115 tūkst., 2019m. duomenimis
 • Fuerteventura – sparčiai turizmo industriją plėtojanti Kanarų sala. Tai labai gražią gamtą turintis kampelis.

Fuerteventura – Kanarų salyno atstovė, viena iš sparčiausiai populiarėjančių krypčių keliautojams iš Europos. Fuerteventura turi tokią įspūdingą gamtą, kad visa sala yra UNESCO biosferinis rezervatas. Po Tenerifės tai yra antra didžiausia sala Kanarų salyne.

Nors Fuerteventuroje 2019m. duomenimis gyveno tik apie 115 tūkst. gyventojų, salos grožis tikrai stebina. Visos Kanarų salyno atstovės turi išskirtinę bei savotiškai įspūdingą gamtą, tačiau Fuerteventura tikriausiai nušluostytų nosį visoms kitoms. Uolėtos ir smėlėtos pakrantės, skaidrus Atlanto vandenynas, kelių kultūrų tradicijas derinanti miestelių architektūra ir spalvinga gyvoji gamta sukuria nuostabią darną ir harmoniją, kurią nusipelno pajusti bei pamatyti kiekvienas keliautojas!

Kada keliauti?

Į Kanarų salas keliauti rekomenduojame kovo pabaigos - birželio pradžios intervale. Laikotarpį nuo birželio vidurio iki rugpjūčio paskutiniųjų savaičių geriau praleisti, mat temperatūra tuo metu gali pakilti aukščiau 30 laipsnių Celsijaus. Taip pat puikus laikas kelionei rugsėjo vidurys – spalio vidurys. Oras dar būna pakankamai karštas, kad puikiai leistumėte laiką paplūdimyje, tačiau ne per karštas, jeigu nuspęstumėte keliauti bei pažinti lankytinas vietas.

Ką pamatyti?

 • Corralejo smėlio kopos – Corralejo yra populiariausias kurortas Fuerteventuroje. Vienoje iš šiauriausiųjų salos vietų esanti gyvenvietė gali pasigirti ir nuostabiu gamtiniu parku su net 11km ilgio smėlio kopų kompleksu. Kopas skalauja Atlanto vandenynas, o erdvė šiek tiek primena Kuršių Nerijos grožybes. Žavu ir be galo romantiška.
 • Oasis parkas Fuerteventuroje – Oasis parkas – erdvė skirta interaktyvioms patirtims su laukiniais gyvūnais. Šiame parke rasite per 250 skirtingų rūšių gyvūnų, o iš viso čia gyvena apie 3000 žvėrių. Visus juos galima iš arti apžiūrėti, o su kai kuriais net gi pabendrauti.
 • Punta Jandia švyturys – tai vienas iš kelių saloje veikiančių švyturių. Jis yra įsikūręs pačioje piečiausioje salos dalyje. Švyturio pastate veikia ir istorinis muziejus, o dar XIXa. pastatytas pats bokštas padėjo ne vienam audros talžomam arba Atlanto vandenyne klaidžiojančiam laivui surasti Fuerteventurą.

Ką paragauti?

Ispanijoje skanių patiekalų ir gėrimų ras kiekvienas gurmanas. Nesvarbu ar esate išrankūs, ar didelių reikalavimų maistui nekeliate, Ispanijos virtuvė sugebės nustebinti. Štai ką rekomenduojame paragauti:

 • Paella – iš Valensijos kilęs ryžių pagrindo patiekalas yra vienas iš pačių populiariausių ispaniškos virtuvės produktų. Jeigu norite įdomesnių skonių, išbandykite Arroz Negro – Paella su kalmarų rašalo ryžiais.
 • Gaspačio– gaspačio turi būti patiekiamas šaltas. Tai yra trintas arba maltas pomidoras, maišytas su alyvuogių aliejumi, česnaku, duona, pipirais ir agurkais. Ypač kada karšta, ispanai itin mėgsta skanauti gaspačio bei taip atsivėsinti.
 • Ispaniška tortilija  – jeigu paprasčiau, tai tortilla espanola yra ispaniškas omletas. Iš kiaušinių, bulvių ir svogūnų padarytas patiekalas puikiai tiks pusryčiams.
 • Sangria – turbūt populiariausias gėrimas Ispanijoje, Sangria yra labai lengvas putojantis vynas. Kartais jis net vadinamas Ispanijos šampanu.
 • Jamon Iberico kumpis – serrano bei iberico kumpiai yra vietinių mėsininkų pasididžiavimas. Būtinai paragaukite, mat tai prestižinis, Ispanijoje labai vertinamas produktas.
 • Churros – desertas tiems, kurie nori saldžių prisiminimų iš Ispanijos. Nors vietiniai gyventojai gamina ir skanius ledus, įsimintiniausio delikateso titulas tikriausiai atitektų tešlos lazdelėms churros. Jos gali būti apvoliojamos cukruje ir cinamone arba mirkomos į karštą šokoladą bei kitus saldumynus.

Ką patirti?

 • Išbandykite save vandens sporte – Fuerteventuroje klesti banglenčių, vandenlenčių sportas bei nardymas. Jeigu turite tam aistrą arba troškote tai išbandyti, ši Kanarų sala yra bene geriausia vieta pasaulyje tai padaryti.
 • Paklaidžiokite Jandia gamtiniame parke – tiek Jandia paplūdimys, tiek to paties vardo gamtinis parkas yra nuostabios Fuerteventuros gamtos įrodymai. Jandia – pusiasalis, kuriame galite rasti gausybę unikalių objektų, gyvosios gamtos egzempliorių bei vietų stulbinančioms nuotraukoms.
 • Pamatykite, kaip gamta „spragina kukurūzus“ – pastaruoju metu šios vietos populiarumas auga tarsi ant mielių. Įvairūs naujienų portalai bei kelionių blogai yra aprašę „Popkornų paplūdimį“ Fuerteventuroje. Jeigu jums pabodo baltas ar auksinis smėlis, tai ši vieta jus tikrai nustebins. Įsižiūrėjus iš arčiau galima pagalvoti, jog ką tik čia vyko kino seansas ir žiūrovai pribarstė spragėsių, mat visas paplūdimys nusėtas į spragintus kukurūzus panašiais objektais. Tačiau paėmę juos į rankas pamatysite ir sužinosite, jog tai ne spragėsiai, o ypatingi baltos spalvos koralai, kuriuos jūra išplovė į krantą.

Ką parsivežti?

Iš Ispanijos galima parvežti pačių įvairiausių suvenyrų bei dovanų. Nesvarbu ar perkate sau, ar draugams, štai dalykai, kuriuos verta parsivežti iš Ispanijos:

 • Alyvuogių aliejus – Andalūzija labiau nei bet kuris kitas Ispanijos regionas garsėja savo alyvuogių aliejumi. Ispaniškas alyvuogių aliejus yra laikomas bene geriausiu visame pasaulyje, o pačioje Andalūzijoje yra pagaminama beveik dešimtadalis viso pasaulio produkcijos.
 • Sangria arba Bota – sangrijos rasite visoje Ispanijoje, nesvarbu, kur atostogaujate, o Bota, nors ir kilusi iš Centrinės Ispanijos randama visuose regionuose. Ispanijoje yra ne viena parduotuvė, kuri parduoda unikaliame odiniame vyno butelyje laikomą ispanišką vyną botą, o sangriją galima rasti ir paprastose parduotuvėse. Toks pirkinys - puiki galimybė parsivežti kažką labai autentiško.
 • Vėduoklė – daug kas galvoja, jog jų būna tik Barselonoje. Deja, ispaniška vėduoklė yra labai moteriškas ir be galo klasiškas suvenyras.
 • Jamon Iberico kumpis – laikomas vienu iš geriausių kumpių visame pasaulyje, tai svarbi Ispanijos virtuvės dalis. Jeigu turite noro ir galimybių, būtinai parsivežkite ir paskanaukite.