Baltic Clipper
Mūsų Facebook puslapis

Kelionės į Gran Kanariją

Keliaujantiems į Gran Kanariją

Ispanija– bendra informacija

 • Sostinė ir didžiausias miestas – Madridas (3,2 mln. gyventojų 2019m. duomenimis)
 • Gyventojų visoje šalyje: 46,7 mln., 2019m. duomenimis
 • Religija: 70% katalikai, 25% neišpažįsta jokio tikėjimo
 • Kalba: ispanų
 • Valdymo forma: unitarinė parlamentinė konstitucinė monarchija

Gran Kanarija– bendra informacija

 • Gyventojų: 847 tūkst., 2019m. duomenimis
 • Sostinė – Las Palmas (383 tūkst. gyventojų, 2019m. duomenimis)

Legendinis kurortas, kaip ir imponuoja pats pavadinimas, esantis Kanarų salose. Pats pavadinimas reiškia „Didžioji šunų sala“. Gran Kanarija yra trečia pagal dydį Kanaruose, plytinti visai arti Afrikos pakrantės. Ji taip pat yra trečia pagal gyventojų skaičių iš visų Ispanijos salų. Gran Kanarijoje gyvena beveik 850 tūkst. žmonių (2019m. duomenimis) ir tai yra gana sparčiai besivystantis ir augantis regionas. Didelė to augimo priežastis yra klestintis turizmas.

Gran Kanarijos sostinė – Las Palmas buvo įkurtas 1478m., o po keturiolikos metų čia inkarą išmetė pats K.Kolumbas, prieš pasileisdamas į ilgą kelionę link savo originalaus tikslo - Indijos... Las Palmo miestas, kartu su Tenerifės Santa Kruzu yra Kanarų salų sostinės. Nors salos dydis nėra milžiniškas, Gran Kanarija vadinama „Mažuoju kontinentu“. Taip yra todėl, mat saloje galima aptikti įvairių klimato zonų bei gamtos zonų. Nuo paplūdimių iki griovių, uolienų ir spalvingų vietinių miestelių, Gran Kanarijoje galima rasti visko, ko tik geidžia turisto širdis. Trečdalis salos UNESCO yra paskelbtas biosferiniu rezervatu.

Kada keliauti?

Į Gran Kanariją keliauti galima ištisus metus. Tačiau priklausomai nuo to, ką norite patirti, yra tinkamiausi sezonai bei laikai.

 • Salos pažinimui arba vandens sportui bene geriausiai tinka žiema.
 • Aukso viduriukas tarp puikios temperatūros ir gerų sąlygų keliavimui – kovo pabaiga – gegužės pradžia; rugsėjo vidurys – lapkričio vidurys;
 • Maudymosi bei šiltasis sezonas – gegužė-rugsėjo vidurys

Ką pamatyti?

 • Las Palmas – didelis miestas, kuriame gyvena ~40% visų Gran Kanarijos gyventojų (2019m. duomenimis). Las Palme verta naktinis ir dieninis gyvenimas. Čia galima rasti verslo centrų, prabangių parduotuvių, nuostabių senovinės architektūros paminklų bei galybę Ispanijos kultūros pėdsakų. Las Palme būtinai pamatykite Casa del Colon, Las Palmo katedrą ir išgerkite vietinės gamybos vyno viename iš restoranų.
 • Palmitos parką – tai didžiulė, moderni erdvė po atviru dangumi, skirta gyvajai gamtai bei gyvūnijai. 20 hektarų plote galima rasti kone 300 rūšių gyvūnų, 160 rūšių kaktusų bei 40 rūšių palmių (2019m. duomenimis). Visai šalia nuostabiųjų Maspalomas kopų ir paplūdimio esantis parkas puiki moderni erdvė visų amžiaus grupių lankytojams.
 • Roque Nublo ir Nublo parką – pačiame salos centre stūkso pagyrų bei aikčiojimų vertas net 67 metrų aukščio Nublo arba „debesų“ akmuo. Tokį įspūdingą objektą suformavo gamta, o tiksliau – ugnikalnio išsiveržimas prieš keturis su puse milijonų metų. Galima sakyti, kad Nublo akmuo yra savotiška Australiškojo „Uluru“ giminė, stūksanti viduryje niekur.

Ką paragauti?

Ispanijoje skanių patiekalų ir gėrimų ras kiekvienas gurmanas. Nesvarbu ar esate išrankūs, ar didelių reikalavimų maistui nekeliate, Ispanijos virtuvė sugebės nustebinti. Štai ką rekomenduojame paragauti:

 • Paella – iš Valensijos kilęs ryžių pagrindo patiekalas yra vienas iš pačių populiariausių ispaniškos virtuvės produktų. Jeigu norite įdomesnių skonių, išbandykite Arroz Negro – Paella su kalmarų rašalo ryžiais.
 • Gaspačio– gaspačio turi būti patiekiamas šaltas. Tai yra trintas arba maltas pomidoras, maišytas su alyvuogių aliejumi, česnaku, duona, pipirais ir agurkais. Ypač kada karšta, ispanai itin mėgsta skanauti gaspačio bei taip atsivėsinti.
 •  Ispaniška tortilija  – jeigu paprasčiau, tai tortilla espanola yra ispaniškas omletas. Iš kiaušinių, bulvių ir svogūnų padarytas patiekalas puikiai tiks pusryčiams.
 • Sangria – turbūt populiariausias gėrimas Ispanijoje, Sangria yra labai lengvas putojantis vynas. Kartais jis net vadinamas Ispanijos šampanu.
 • Jamon Iberico kumpis – serrano bei iberico kumpiai yra vietinių mėsininkų pasididžiavimas. Būtinai paragaukite, mat tai prestižinis, Ispanijoje labai vertinamas produktas.
 • Churros – desertas tiems, kurie nori saldžių prisiminimų iš Ispanijos. Nors vietiniai gyventojai gamina ir skanius ledus, įsimintiniausio delikateso titulas tikriausiai atitektų tešlos lazdelėms churros. Jos gali būti apvoliojamos cukruje ir cinamone arba mirkomos į karštą šokoladą bei kitus saldumynus.

Ką patirti?

 • Kasmetinį Las Palmo karnavalą – kiekvienais metais Gran Kanarijos sostinę Las Palmą užplūsta milžiniškas, pasaulinio garso festivalis. Turistai ir vietiniai kasmet mėgaujasi įvairiais renginiais bei šventėmis, įtraukiančiomis didelius ir mažus.
 • Pamatykite ryškiausią Gran Kanarijos statinį – Maspalomas švyturį – XIXa. pabaigoje statytas švyturys yra net 56m aukščio. Tai vienas iš svarbiausių statinių visoje saloje, mat jei ne šis švyturys, joks iš pietų atplaukiantis laivas blogomis oro sąlygomis nematytų, kur reikia plaukti. Švyturys turistus traukia ir dėl savo dydžio, ir dėl to, jog yra visai šalia nuostabių Masopalmo kopų.
 • Pažiūrėkite filmą vieninteliame kino teatre po atviru dangumi – viršutiniame Masopalmo prekybos centro aukšte yra Moonlight Cinema, vienintelis kino teatras Europoje, kuris ištisus metus yra po atviru dangumi. Komfortiškos sofos, pledai bei nuostabus aptarnavimas pasitiks kiekvieną kino teatro lankytoją. Ypač vakare arba naktį, aplinka tampa be galo romantiška, mat stebint filmą lepina žvaigždėtas Kanarų dangus.

Ką parsivežti?

Iš Ispanijos galima parvežti pačių įvairiausių suvenyrų bei dovanų. Nesvarbu ar perkate sau, ar draugams, štai dalykai, kuriuos verta parsivežti iš Ispanijos:

 • Alyvuogių aliejus – Andalūzija labiau nei bet kuris kitas Ispanijos regionas garsėja savo alyvuogių aliejumi. Ispaniškas alyvuogių aliejus yra laikomas bene geriausiu visame pasaulyje, o pačioje Andalūzijoje yra pagaminama beveik dešimtadalis viso pasaulio produkcijos.
 • Sangria arba Bota – sangrijos rasite visoje Ispanijoje, nesvarbu, kur atostogaujate, o Bota, nors ir kilusi iš Centrinės Ispanijos randama visuose regionuose. Ispanijoje yra ne viena parduotuvė, kuri parduoda unikaliame odiniame vyno butelyje laikomą ispanišką vyną botą, o sangriją galima rasti ir paprastose parduotuvėse. Toks pirkinys - puiki galimybė parsivežti kažką labai autentiško.
 • Vėduoklė – daug kas galvoja, jog jų būna tik Barselonoje. Deja, ispaniška vėduoklė yra labai moteriškas ir be galo klasiškas suvenyras.
 • Jamon Iberico kumpis – laikomas vienu iš geriausių kumpių visame pasaulyje, tai svarbi Ispanijos virtuvės dalis. Jeigu turite noro ir galimybių, būtinai parsivežkite ir paskanaukite.