Baltic Clipper
Mūsų Facebook puslapis

Kelionės į Maldyvus

Keliaujantiems į Maldyvus

Maldyvai – bendra informacija

 • Sostinė – Malė
 • Gyventojų: 390 tūkst.
 • Religija: 99% musulmonai
 • Kalbos: anglų bei maldyvų (dhivehi)

Jeigu esate matę užburiančio auksinių smilčių paplūdimio ir žydro vandens nuotraukas, jūs tikriausiai žiūrėjote į fotografijas iš Maldyvų. Šios, iš daugybės salų sudarytos valstybės grožis pakeri ir užburia ne tik iš nuotraukų, tačiau ir realybėje. Pastaraisiais dešimtmečiais turizmas į Maldyvus labai staigiai išpopuliarėjo. Tai ideali vieta pabėgti nuo šurmulio, atsipalaiduoti ir pasimėgauti jūra, smėliu, saule ir ramybe.

Indijos vandenyne esantys Maldyvai yra apie 1000 kilometrų į pietus nutolę nuo Indijos.

Tai viena iš mažiausiai virš jūros lygio pakilusių šalių, tad nepraleiskite progos čia nuvykti, nes po kelių dešimtmečių Maldyvus gali pasiglemžti vandenynas... 

Kada keliauti?

Nors Maldyvai yra arti pusiaujo ir į juos malonu nuvykti ištisus metus, dėl itin didelių sezoninių liūčių, rekomenduojama į šias salas vykti tarp lapkričio ir balandžio. Tada visą dieną šviečia saulė, vanduo būna labai šiltas, o lietus užklumpa retai ir tikrai neužsibūna. Musonų sezonas Maldyvuose tęsiasi nuo gegužės iki spalio. Tuo metu keliauti nerekomenduotina.

Ką pamatyti?

 • Saulėlydį ir saulėtekį  – romantiškam laikui su antrąja puse, ar šiaip vedini bendro smalsumo, galite palepinti savo akis bene gražiausiais saulėlydžio arba saulėtekio vaizdais. Kadangi Maldyvai yra visiškai apsupti vandens, nuolat galėsite stebėti labai gražius, žaižaruojančių spalvų kupinus saulės spindulių šokius ryte ir vakare.
 • Malė – Maldyvų sostinė iš paukščio skrydžio atrodo gana juokingai, mat atrodo, kad visoje saloje tarsi nėra nė metro laisvos vietos. Pats miestas yra gana nedidelis, tačiau itin gyvas bei pilnas šurmulio. Mieste gyvena ~130 tūkst. žmonių, kasdien čia atkeliauja ir daug turistų. Malėje gali pavykti artimiau susipažinti su vietine kultūra bei pavalgyti gardžių Maldyvų virtuvės patiekalų restoranuose.
 • Žibantį planktoną – galbūt apie tai nieko negirdėjote, tačiau tai bus vienas iš magiškiausių dalykų, kokius tik galite pamatyti. Naktį, ypač po žvaigždėtu dangumi nuostabiai atrodo vandenyno į krantą išplaunamas luminiscencinis (šviečiantis) planktonas. Jo mėlyna šviesa ypatingai gražiai papildo naktinius paplūdimio peizažus, o tokio vaizdo nepamiršite niekada gyvenime. Tik šešiose vietose visame pasaulyje (įskaitant Maldyvus) galima pamatyti tokį reiškinį.

Ką paragauti?

Maldyvai yra labai maži, todėl didžioji dalis autentiškų patiekalų bus randami arba jūsų viešbučio, arba sostinės Malė restoranuose.

 • Mashuni – vienas iš populiariausių vietinių patiekalų, Mashuni yra trintas tunas, maišytas su kokosais, čili bei svogūnais. Patiekiamas ryte su duonos paplotėliais.
 • Raa – Maldyvuose gyvena beveik vien musulmonai, tad alkoholis čia yra tabu. Tačiau šis iš palmių pagamintas fermentuotas gėrimas yra arčiausias dalykas Alkoholiniams gėrimams Maldyvuose.
 • Thelui mas – kadangi tai yra sala, Maldyvuose būtų nuodėmė nepavalgyti žuvies. Thelui mas yra aštri kepta jūros gėrybė. Dažniausiai ja būna kardžuvė, aštuonkojis arba kitas galingas jūros gyvis.

Ką patirti?

Kadangi Maldyvai visų pirma yra poilsinių kelionių vieta, tad ir pramogos čia daugiausiai yra orientuotos į jūsų kūno ir dvasios atsipalaidavimą.

 • Nardymas – giliavandenis ar paviršinis, nardymas Maldyvuose bus nuostabi pramoga. Šimtai unikalių jūros gyventojų bus tarsi ranka pasiekiami, o skaidrus mėlynas vanduo leis viską matyti itin aiškiai.
 • Pabandykite surasti delfiną – ekskursijos, kada atviruose vandenyse galima pamatyti gyvus delfinus, palieka turistams didžiulį įspūdį. Greitai vandenį skrodžiantys žinduoliai atrodo įspūdingai, tad tikrai verta plaukti ieškoti delfinų.
 • Irklavimas stovint – angliškai vadinamas paddle boarding, šis laisvalaikio praleidimo būdas Maldyvuose yra populiarėjantis. Dėl negilių vandenų ir dažnai visiškai ramaus vandenyno, pažinti aplinkinius vandenis bei vietas galite ant banglentės, kurią irkluosite stovėdami. 
 • Balietiškas masažas – atpalaiduoti savo kūną Maldyvuose galima ne tik paplūdimyje. Užsukite į viešbučio arba netoli esantį SPA, kuriame palepinkite savo kūną kokybišku balietišku masažu.

Ką parsivežti?

 • Gyvūnų statulėlės – tiek iš kokosinės palmės medienos, tiek iš kitų produktų Maldyvuose gaminamos gyvūnų statulėlės yra bene žymiausias šios šalies suvenyras. Galite rasti mažų ir didelių, pačius įvairiausius džiunglių arba jūros žvėris simbolizuojančių statulėlių.
 • Pinti kilimėliai – kadangi bene visi Maldyvuose randami pinti produktai yra rankų darbo, jų vertė yra tikrai didelė. Ypatingai gražūs dekoratyviniai (o galbūt ir kiek praktiški) suvenyrai tikrai verti vietos lagamine
 • Rankų darbo vėriniai – ypač iš kriauklių bei jūros išplautų akmenėlių pagaminti vėriniai yra itin unikalūs ir pridės kone kiekvienam apsirengimui papildomo žavesio. Maldyvuose pasirinkimas bene didžiausias visame pasaulyje.