Baltic Clipper
Mūsų Facebook puslapis

Kelionės į Sankt Peterburgą

Keliaujantiems į Sankt Petrerburgą

Rusija – bendra informacija

Kiti didžiausi miestai:

 • Sankt Peterburgas – 5,2 mln. gyventojų (2019 m. duomenimis)
 • Novosibirskas – 1,6 mln. gyventojų (2019 m. duomenimis)
 • Jekaterinburgas – 1,5 mln. gyventojų (2019 m. duomenimis)
 • Nižnij Novgorodas (Žemutinis Naugardas) – 1,2 mln. gyventojų (2019 m. duomenimis)

Rusija yra didžiausia valstybė žemėje. Jos plotas yra kone dukart didesnis už antroje vietoje esančią Kanadą. Tai – įspūdingų pasiekimų bei gamtos ir miestų šalis, kurioje ne ką įspūdingesni ir patys žmonės. Nors Rusija yra be galo didelė, įprastą ją skirstyti į Europinę ir Azijos dalį. Pastarąją beveik visiškai užima Arktinė tundra ir Sibiro taiga, o labiau į pietus prasideda Mongolijos ir stepių tipo plynės. Kaip sako patys rusai „Protu Rusijos nesuvoksi ir matais neišmatuosi.“. Tas pats galioja ir turistams. Vienu kartu visos Rusijos tikrai nepamatysite, todėl čia bus galima grįžti vėl ir vėl.

Glaustai sudėti visą informaciją apie šią šalį irgi yra ganėtinai sudėtinga. Didžioji dalis gyventojų glaudžiasi vakarinėje šalies (Europinėje) dalyje, iki Uralo kalnų. Pati Rusija sparčiausiai plėtėsi XV-XVIIIa., kuomet buvo užkariauta didelė dalis Šiaurės Rytų Azijos, Sibiras, Centrinė Azija, Pietryčių Europa, Kaukazas ir kiti, dar ir dabar į Rusijos įtaką pakliūvantys regionai. 

Rusijos istorija glaudžiai susijusi ir su Lietuva. Ilgą laiką, tada dar Maskvos kunigaikštyste besivadinusi valstybė kariavo su LDK, o vėliau bendros LDK ir Lenkijos jėgos grūmėsi su stiprėjančia Rusija. Visgi istorijoje rusai atlaikė visus iššūkius ir galiausiai nuolat tapdavo laimėtojais, okupantais ar išvaduotojais. Kontraversijų mūsų kraštuose neišvengiantis sovietmetis čia prisimenamas gana šiltai, monumentai, statiniai bei kiti paminklai negriaunami, o paliekami būti. Jeigu planuosite keliauti į Rusijos gilumą, kone būtina susirasti tinkamą gidą, mat „sava eiga“ keliauti bus ganėtinai sudėtinga. 

Domina naujos ir įvairios patirtys? Tada kelionė į Rusiją bus pats tas!

Sankt Peterburgas – bendra informacija

Antras pagal dydį ir svarbą Sankt Peterburgas Rusijos gyventojų širdyje užima ypatingą vietą. Tai yra carinės kultūros lopšys, kuriame galite rasti pačias puošniausias bažnyčias, rūmus, dailius XVIII-XIXa. pastatus, kurie galėtų rungtis su pačiais įdomiausiais Prancūzijos, Vokietijos, Austrijos ar D.Britanijos architektūriniais šedevrais.

Sankt Peterburgas yra vienintelis Rusijos uostas prie Baltijos jūros ir kultūrinė šalies sostinė. Tai labiau mene, moksle ir švietime bei kultūroje ryškus miestas, kuris diplomatiniame Rusijos žemėlapyje nėra itin ryški figūra. „Šiaurės Venecijoje“ galite rasti viską, ko tik širdis geidžia. Pradedant renesanso stiliaus rūmais ir meno galerijomis, baigiant moderniais restoranais ar naktiniais klubais. Rusai ir užsieniečiai vertina Sankt Peterburgą dėl jo grožio bei svarbos. Tai puikus miestas, į kurį jau galima nuvykti ir su nemokama elektronine viza. Domina kultūra bei naujos patirtys ir neregėti atradimai? Pats laikas krautis lagaminus į Sankt Peterburgą!

Kada keliauti?

Vienareikšmiškai geriausias laikas kelionei yra Baltosios naktys, kurios tęsiasi nuo birželio iki rugsėjo. Tada saulė šviečia beveik visas 24 valandas.

Ką pamatyti?

 • Peterhofas – Rusijos „Versalis“ yra vienas iš įspūdingų ir galantiškų Rusijos monarchų rūmų Rusijoje. Tai ir UNESCO pasaulio paveldo objektas. 
 • Žiemos rūmai – tai yra vienas įspūdingiausių pastatų mūsų planetoje. Žiemos rūmai – buvusi carų rezidencija. 
 • Šv. Izaoko katedra – įspūdinga šventovė su didžiuliu, akį rėžiančiu auksiniu kupolu ir be galo nuostabia jį supančia gamta.
 • Petro ir Povilo tvirtovė – Sankt Peterburgo citadelė, nuo kurios ir prasidėjo tuometinio Petrogrado statyba bei viso miesto istorija
 • Kazanės katedra – dar vienas objektas Sankt Peterburge, Kazanės katedra yra net 4 tūkstančių kvadratinių metrų plotą užimanti gigantiška stačiatikių šventovė, kuriai puošnumu menkai kas prilygtų. 

Ką paragauti?

 • Rusiški barščiai – nors tai laikoma ukrainietišku patiekalu, kokia gi rusiška virtuvė be savo burokėlių sriubos - barščių?
 • Pirozhki – tai bandelės, pyragėliai, su pačiais įvairiausiais įdarais.
 • Čeburekai ir kibinai – Kaukazietiškos virtuvės įtaka stipriai persidavė Rusijai. Šie tešliniai delikatesai su mėsos įdaru yra vienas iš pamatinių vietinės virtuvės patiekalų.
 • Ikrai – delikatesas ir netgi šiokia tokia emocinė vertybė Rusijoje – valgyti ikrus. Aplinkybės suformavo viską taip, kad valgyti ikrus Rusijoje – prestižo reikalas.
 • Gėrimas iš senųjų aparatų – tie, kas dar pamena sovietmečio miestus, atmintyje išlaikė legendinius limonado ar gazuoto vandens aparatus. Tokių rasite ir tam tikrose Rusijos didmiesčių vietose. Paragaukite, tai tikrai labai gardu ir nostalgiška!

Ką patirti?

 • Naktis Rubenšteino gatvėje – tai yra pagrindinė miesto gatvė, kurioje įsikūrę geros reputacijos naktiniai klubai, barai, restoranai. Naktį geriausias veiksmas verda čia.
 • Baltosios naktys Sankt Peterburge – dėka unikalios geografinės padėties, Sankt Peterburgas gali džiaugtis turėdamas dienas ir naktis, kada saulė visiškai nenusileidžia visą parą. Tada vyksta muziejų naktys ir pažinti tokias vietas kaip Ermitažas tampa tiesiog neįkainojama patirtimi. 
 • Plaukite kanalu – ne veltui miestas vadinamas Šiaurės Venecija. Jį galite patogiai ir spalvingai pažinti būtent iš laivelio, plaukiančio kanalu.
 • Gėrėkitės įdomiu metro – Sankt Peterburgo metro yra pats giliausias pasaulyje ir jame galite pamatyti įspūdingo grožio stotis, kurių architektūra ir dizainas pribloškia savo pompastika.
 • Užsukite į arkadinių žaidimų centrą – kuriame po vienu stogu galite rasti visus, dar sovietmečio metu veikusius arkadinius žaidimus.

Ką parsivežti?

 • Samovaras – kiek didesnis suvenyras, bet tikrai vertas dėmesio. Toks arbatinukas galės puikiai pritapti jūsų namuose arba būti iškilminga dovana tam žmogui, kuris(-i) jums labai rūpi.
 • Ikrai – ne tik nacionalinės virtuvės dalis, tačiau ir prestižinis produktas.
 • Matrioška – žinomiausias rusiškas žaislas, puiki simbolinė dovana bet kurio amžiaus žmogui.
 • Kailiai – Rusijoje, ypač Maskvoje galite rasti įspūdingą kailių gausą. Nuo mažų kailinių kepurių iki pilnų žieminių kailinių, jeigu tai jus domina, čia galėsite rinktis iš tikrai plataus asortimento.
 • Degtinė – pigi, platus pasirinkimas, gilios tradicijos. Ko daugiau galima norėti?
 • Sovietinė memorabilija – jeigu renkate istorinius daiktus, galite rasti Krokodilo Genos ar Čeburaškos lėles, Maskvos olimpinių žaidynių simbolius, seges, pašto ženklus ar kitus objektus iš tų laikų, kurie jau senokai praėjo.