Kiti didžiausi miestai:
Iki 2011m. Sudanas buvo tarp 10 didžiausių (pagal plotą) valstybių pasaulyje. Tačiau 2011m. nuo tuometinio Sudano atsiskyrė daugiau krikščioniškoji pietinė šalies dalis, tapusi Pietų Sudanu. Tiesiog „Sudanas“ dabar susideda iš musulmoniškų kraštų Saharos dykumoje bei Nilo upės teritorijoje.
Visą istoriją Sudano geografinė padėtis nešė šios šalies didikams turtus. Prekyba tarp Afrikos genčių ir arabų pasaulio, dar anksčiau – tarp Egipto ir Afrikos genčių leido tam tikriems Sudano miestams turtėti. Tačiau kaip ir dauguma Magrebo ir Rytų Afrikos musulmoniškųjų šalių, Sudanas buvo atverstas į Islamą bei neteko didelės dalies savo kultūrinio, dar nuo Nubijos laikų likusio identiteto.
Tarp 1899 ir 1956m. Sudanas buvo D.Britanijos kolonija, o dabar yra suvereni šalis. Nors beveik visą šalies plotą užima dykuma, pačiuose šalies pietuose galima rasti tropinę savaną menančių žemės lopinėlių, tačiau jų yra nedaug. Visais laikais pagrindinis šalies „maitintojas“ buvo Nilo upė, o sparčiai auganti ekonomika daugiausiai remiasi aukso, naftos ir žemės ūkio eksportu.
Į Sudaną geriausia keliauti gruodžio – vasario mėnesiais. Tuo metu temperatūros būna žemiau 30 laipsnių Celsijaus. Tai - kone žemiausia įmanoma temperatūra, mat Sudanas yra viena iš karščiausių valstybių žemėje.