Baltic Clipper
Mūsų Facebook puslapis

Kelionės į Bankoką

Keliaujantiems į Bankoką

Tailandas – bendra informacija

 • Sostinė ir didžiausias miestas – Bankokas (8,3mln. gyventojų 2019m. duomenimis)
 • Gyventojų: 69 mln., 2019m. duomenimis
 • Religija: 94% budistai, 4% musulmonai
 • Kalbos: oficiali – tailandiečių
 • Valdymo forma: konstitucinė monarchija

Tailandas nuolat figūruoja tarp daugiausiai turistų kasmet sulaukiančių valstybių. Tokia gausybė įvairių architektūros paminklų ir nuostabių gamtos kampelių tikrai neverčia stebėtis turistų gausa.

Vien sostinė Bankokas yra kone kiekvieno keliautojo „Būtinų aplankyti“ vietų sąraše. Šis šurmulio pilnas Rytų Azijos didmiestis yra aukštosios bei gatvės kultūros, verslo ir kitų pramogų centras.

Jeigu kelionėse jus žavi stiprūs įspūdžiai ir kontrastai, Bankokas tikrai nenuvils!

Kada keliauti į Bankoką?

Faktiškai blogo laiko keliauti į Tailandą tikrai nėra. Tačiau oras maloniausias ir ne pernelyg drėgnas būna tarp lapkričio ir balandžio. Daug ekspertų pataria keliauti lapkričio pabaigoje arba gruodžio pradžioje, mat oras būna kiek vėsesnis (26-28 laipsniai Celsijaus), o lietūs trumpam atsitraukia. Turėkite omenyje, kad rugsėjo ir spalio mėnesiai yra patys lietingiausi. Tada lyja beveik 20 dienų per mėnesį.

Ką pamatyti?

Didžiuosius Bankoko rūmus – pačioje sostinės šerdyje esantys dideli rūmai pradėti statyti dar XVIIIa. Tai yra viena įspūdingiausių bei populiariausių turistų traukos vietų visame Tailande.

 • Wat Arun Ratchawararam (Aušros šventykla) – neseniai restauruota budistų šventykla pirmąsyk metraščiuose minima dar XVIIa.  Šiuo metu Aušros šventykla figūruoja geriausiai vertinamų Tailando lankytinų vietų sąrašuose.
 • Lumphini parkas – tai didžiulis, beveik 15 tūkstančių lankytojų per dieną sulaukiantis parkas Bankoko mieste. Parkas turi unikalias lankymo taisykles, pvz. čia negalima atsivesti šunų, o dviratininkams važiuoti leidžiama tik tarp 10 ir 15 valandos. Atėję į parką jo viduryje rasite įspūdingą dirbtinį ežerą, prie kurio galite išsinuomoti valtelę ir su ja romantiškai pasiplaukioti telkinyje.
 • Safari pasaulis – didžiulis zoologijos sodas/pramogų parkas, kuriame galima rasti įvairių gyvūnų, jūros pasaulio ekspozicijas bei stebėti gyvus pasirodymus su triukais.
 • Wat Phra Chetuphon šventykla – tai budistų šventyklų kompleksas Rattanakosin saloje, šiek tiek piečiau nei Didieji Bankoko rūmai. Kadangi tikrasis ir pilnasis šventovės pavadinimas susideda net iš šešių žodžių ir 49 raidžių, vietiniai jį trumpina tiesiog „Wat Po“. Čia rasite Atsilošusio Budos statulą, daug istoriškai svarbių meno kūrinių bei statulų.

 Ką paragauti?

Tailando virtuvė yra be galo išskirtinė, net ir margame Rytų Azijos kontekste. Čia valgomas ir aštrus, ir gaivus maistas. Bankoke rasite tūkstančius gatvėje maistą pardavinėjančių kioskų, aukštos klasės restoranų. Taip pat nepamirškite ir viešbučio, kuriame gyvensite, restorano. Mes rekomenduojame paragauti:

 • Som Tam – vienas populiariausių vietinių patiekalų Som Tam neturi vieno, bendro pavidalo. Viskas priklauso nuo regiono, restorano bei šefo, tačiau įprastai tai bus pjaustyta papaja, pomidorai, morkos, riešutai, džiovintos krevetės, pupelės, palmių cukrus, žuvies padažas, laimo sultys ir dar keletas ingredientų. Viskas sutrinama ir visumoje gaunasi tikrų tikriausias skonių šedevras, kurį sunku apibūdinti.
 • Pad Thai – tailandietiški makaronai turi būti kiekvieno keliautojo „būtina paragauti“ sąraše. Dažniausiai jie patiekiami su krevetėmis arba vištiena, tačiau yra ir gausybė vegetariškų opcijų.
 • Pad See Eiw – ryžių makaronai su sojų padažu ir mėsa arba su kinišku brokoliu/kopūstais. Tiek gaivumą mėgstantys arba vegetarai, tiek norintys pavalgyti turės sau tinkamą variantą.
 • Khao Soi – tai kokosų kario sriuba su makaronais, laikoma bene žinomiausiu Tailando patiekalu. Į sudėtį dažnai keliauja ir garstyčios, žalumynai, laimas ir čili pipirai. Tai gana aštrus, tačiau be galo autentiškas patiekalas.
 • Kai Med Ma Muang – vištiena su anakardžių riešutais dievinama tiek vietinių, tiek užsieniečių. Dažniausiai tai būna troškinta vištiena ir riešutai, patiekiami su sojų padažu, medumi, svogūnais, čili pipirais ir grybais. Daržovių pasirinkimas gali skirtis, priklausomai nuo šefo.

Ką patirti?

Kadangi į Bankoką žmonės dažniausiai keliauja patirti stiprių įspūdžių bei pamatyti įspūdingų vietų, daug kas nustemba sužinoję, jog mieste yra tobulų pramogų bei lokacijų, kur galite atsipalaiduoti ir pabėgti nuo rutinos. Kaip visa tai suderinti? Mes siūlome jums šias patirtis:

 • Apsipirkite plaukiojančioje Damnoen Saduak turgavietėje – nors ant vandens arba kanaluose vykstančios prekybos Tailande netrūksta, įdomiausia ir daugiausiai šurmulio surenka Damnoen Saduak turgavietė. Kol kas dauguma šių turgelių išlieka autentiški, tad būtinai apsilankykite.
 • Pasimėgaukite žuvų masažu – Tailande yra populiari SPA tipo procedūra, kada jūsų pėdas kramsnoja mažos žuvys. Jausmas fantastiškas, o ir sveikatai naudingas, mat žuvelės nuvalgo visą negyvą odą ir palieką tik sveiką jaunos odos sluoksnį.
 • Važiuokite su tuk tuk‘u – tai yra išskirtinė transporto priemonė, būdinga bei populiari būtent šiame regione. Nepraleiskite progos pažinti Bankoką arba kitą Tailando didmiestį iš keleivio vietos.
 • Paragaukite… Vabzdžių – Tailande, vienoje iš nedaugelio pasaulio vietų turite galimybę paragauti ne ko kito, o vabzdžių ir vabalų. Kai kam tai bus tikrai stiprūs įspūdžiai, kurie galbūt padės atrasti naujų spalvų racione. Kitiems – tik stipri patirtis. Kodėl gi ne? 

Ką parsivežti?

 • Šilkas – Vietname, Kinijoje, taip pat ir Tailande yra aukštos kokybės šilko už sąlyginai nedidelę kainą.
 • Raižiniai bei statulėlės – itin daug budizmui arba vietinėms dievybėms skirtų raižinių bei statulėlių. Jos labai autentiškos.
 • Juvelyrika bei aksesuarai – aukštos kokybės nefrito arba iš kitų gražių medžiagų pagaminta juvelyrika bei įvairūs aksesuarai tikrai verti atsidurti lagamine, skrendančiame atgal. Jais prekiauja ir suvenyrų parduotuvėse, ir pavieniai prekybininkai paplūdimiuose.
 • Kokosų aliejus – ne tik aliejus, bet apskritai visi produktai su kokosais savo sudėtyje Tailande yra itin aukštos kokybės. Tai unikalus suvenyras arba lauktuvės.