Baltic Clipper

Kelionės į Tunisą

Kelionių filtras

Kelionių filtras


Viešbučio kategorija
Tunisas, Port El Kantaoui
Poilsinės
Tunisas, Yasmine Hammamet
Poilsinės
Tunisas, Enfida, Chamametas
Maitinimas: viskas įskaičiuota
Aktyvus poilsis
Su vaikais
Poilsinės
Tunisas, Enfida, Susa
Maitinimas: pusryčiai ir vakarienė
Poilsinės
Povestuvinės
Tunisas, Enfida, Chamametas
Maitinimas: viskas įskaičiuota
Aktyvus poilsis
Su vaikais
Poilsinės
Tunisas, Enfida, Susa
Maitinimas: viskas įskaičiuota
Poilsinės
Tunisas, Enfida, Mahdija
Maitinimas: viskas įskaičiuota
Senjorams
Su vaikais
Poilsinės
Tunisas, Skanes
Poilsinės

Keliaujantiems į Tunisą

Tunisas – bendra informacija

  • Didžiausias miestas ir sostinė – Tunisas (640 tūkst. gyventojų, 2019m. duomenimis)
  • Gyventojų: 11,4 mln. 2019m. duomenimis
  • Religija: 98% musulmonai, ~1% - judėjai, ~1% krikščionys
  • Kalba: arabų

Tunisas visada buvo didžiųjų pasaulio kultūrų kryžkelėje. Kažkada jo teritorijoje viešpatavo Kartagina, vienintelė stojusi skersai kelią Romai, vėliau į Tunisą atklydo Arabų kalifatas, dar vėliau – Osmanų turkų imperija, o vėliau ši Šiaurės Afrikos valstybė buvo tarp D.Britanijos ir Prancūzijos įtakos zonų. Visa tai jaučiasi būnant Tuniso miestuose bei vaikštinėjant po jau apleistas istorines vietas.

Tunisas tai įvairi, spalvinga, turtinga ir galbūt net pakankamai neįvertinamo grožio valstybė prie Viduržemio jūros. Dydžiu ji galbūt neišsiskiria, tačiau visiems turistams gali pasiūlyti ne vieną nuostabų lankytiną objektą arba patirtį, išliksiančią ilgai.

Kada keliauti?

Nors Tunisas nėra itin didelė šalis (mažesnė už Baltarusiją), tačiau joje galima išskirti net tris skirtingas klimato zonas. Šalies šiaurinę dalį ir sostinės apylinkes gaubia švelnus Viduržemio jūros klimatas, šalies viduryje – pusiau žemyninis, o pietuose – dykumos ir alinantys karščiai bei sausros.

Į šią Šiaurės Afrikos šalį rekomenduojama keliauti kovo-birželio bei rugsėjo-spalio mėnesiais, nes būtent šiuo metu oro temperatūra būna ~20-28 laipsniai, o vandens temperatūra – 19-23 laipsniai. Nei per karšta, nei per šalta.

Ką pamatyti?

  • El Džemo amfiteatras – tai vienas iš labiausiai turistų lankomų objektų Tunise. Romos Imperijos statytų paminklų yra išlikę daug kur, tačiau taip gerai išsilaikiusio amfiteatro, kaip Džemo – vienetai. Jame filmuotas garsusis kino epas „Gladiatorius“, kuris į ekranus perkėlė tuos laikus, kada amfiteatre susirinkdavo 30-40 tūkstančių kraujo ištroškusių romėnų.
  • Tunisas ir Kairuanas – sostinė Tunisas yra unikalus, spalvingas ir kultūra bei istorija alsuojantis miestas. Turėdami laisvo laiko, nepagailėkite jo sostinės senamiesčiui. Kairuanas – vienas iš švenčiausių Islamo miestų. Siauros miesto gatvelės, ryškiai gelsvo bei rusvo akmens statiniai priverčia pajausti tikrą šių kraštų atmosferą!
  • Kartagina – senovės pasaulyje, Romos Imperijai Viduržemio jūros regione buvo vienintelė lygiavertė atsvara – Kartagina. Nors Roma Kartaginą ir įveikė, tačiau pastarosios palikimas išliko iki šių dienų. Po Kryžiaus žygių miestas tapo apleistas, o dabar yra UNESCO pasaulio paveldo objektas. Apsilankę Kartaginoje galėsite pažinti punų griuvėsius bei iš arti pamatyti didingos senovės civilizacijos palikimą.
  • Sacharos dykuma – didžiausia pasaulio dykuma užėmusi kone visą pietinį Tunisą. Labai rekomenduojame pasirinkti vieną iš siūlomų ekskursijų į Sacharą. Jų metu galėsite užkopti ant aukštų smėlio kopų ir stebėti saulėtekį, saulėlydį arba didingą bei susimąstyti priverčiančią dykumos panoramą. Norintiems pilnavertės patirties, rekomenduojame išbandyti jojimą ant kupranugario.  

Ką paragauti?

Tuniso virtuvė – išskirtinai arabiška. Joje yra šiek tiek arabiškos, turkiškos, egiptietiškos ir net prancūziškos įtakos. Štai ką rekomenduojame paragauti Tunise:

  • Vietinis kuskusas – pristatinėti šių garuose virtų susmulkintų kruopų nereikia. Tai labai žymus vietinių gyventojų magrebų patiekalas, paplitęs visame pasaulyje.
  • Bambalouni – tai Tuniso spurgos. Jos itin saldžios, todėl patiks pasiilgusiems saldumo.
  • Le Lablabi– labai daug turistų giria šį originalų vietinį patiekalą. Tai tiršta sriuba arba troškinys, gaminamas iš avinžirnių bei gardinamas česnakais ir kmynais. Le Lablabi patiekiamas kartu su traškia duona. Troškinyje taip pat gali atsidurti ir kiti ingredientai.
  • Fricasse– kažkas tarp bandelės ir dešrainio, Tunise Fricasse yra bene pats populiariausias gatvės prekeivių pardavinėjamas maistas. Fricasse – ypatingai apkepta tešla su tunu, alyvuogėmis, virtomis bulvėmis, virtais kiaušiniais ir harisos pasta.
  • Brik – šis patiekalas laikomas bene žymiausiu Tuniso patiekalu. Jis gaminamas tiek restoranuose, tiek gatvėje prekiaujančiuose kioskuose. Brik – ypatingai apkepta tešla, įdaryta kiaušiniais, tunu ir petražolėmis. Paklauskite vietinių, kaip juos valgyti tinkamai, kad neištikštų įdaras.

Ką patirti?

  • Pamatykite, kaip gyvena Berberai – dar ir dabar dykumų vietovėse gyvena atsiskyrę berberai, kurie, tiesiog uolose išsiskaptavę urvus-būstus. Galite iš arti pamatyti, kaip gyvena viena iš labiausiai atsiskyrusių tautų pasaulyje.
  • Stebėkite saulėtekį ir žvaigždėtą dangų dykumoje – kadangi dykuma užima didelę dalį Tuniso teritorijos, čia galite pažinti nuostabų Sacharos kraštovaizdį ir didybę. Jeigu pavyks, nukeliaukite į tokią ekskursiją, kur galėsite pamatyti nuostabias žvaigždes, spindinčias danguje ir galbūt net pasitikti magišką saulėtekį ant smėlėtos kopos.
  • Apsipirkite vietiniame souk – Šiaurės Afrikos bei Arabijos turgūs – unikalūs ir išskirtiniai. Juose nuolat verda gyvenimas. Nepraleiskite progos vietiniame souk‘e įsigyti kažką, ką galėsite parsivežti.

Ką parsivežti?

  • Šachmatai – turbūt žinote, kad Arabų pasaulyje gimė žaidimas, kurį dabar žaidžia visas pasaulis. Tunise, vienoje iš nedaugelio pasaulio šalių galima rasti išskirtinių ir labai autentiškų figūrėlių. Tai bus puikus suvenyras arba dovana jūsų artimiems
  • Alyvuogių aliejus – aplink Viduržemio jūrą įsikūrusios šalys yra garsios dėl įspūdingų alyvuogių plantacijų. Graikija, Italija, Turkija, o taip pat ir Tunisas turi įspūdingą alyvuogių aliejaus pasiūlą. Išbandykite.
  • Keramika  – dar nuo Kartaginos laikų ši vietovė garsėja neprilygstamo grožio molio dirbiniais. Tradicijos tęsėsi per du tūkstantmečius ir dabartiniai Šiaurės Afrikos valstybės gyventojai vis dar taip pat sėkmingai gamina keramikinius dirbinius.