Baltic Clipper

Kelionės į Antaliją

Kelionių filtras

Kelionių filtras


Viešbučio kategorija
Maitinimas
Turkija, Antalija
Maitinimas: ultra viskas įskaičiuota
Su vaikais
Poilsinės
Turkija, Antalija, Sidė
Maitinimas: ultra viskas įskaičiuota
Aktyvus poilsis
Su vaikais
Poilsinės
Turkija, Antalija
Maitinimas: ultra viskas įskaičiuota
Aktyvus poilsis
Su vaikais
Poilsinės
Turkija, Antalija
Maitinimas: viskas įskaičiuota
Aktyvus poilsis
Su vaikais
Poilsinės

Keliaujantiems į Antaliją

Turkija – bendra informacija

 • Sostinė – Ankara (5,4 mln. gyventojų 2019m. duomenimis)
 • Didžiausias miestas – Stambulas (15 mln. gyventojų 2019m. duomenimis)
 • Gyventojų visoje šalyje: 82 mln., 2019m. duomenimis
 • Religija: 98,3% musulmonai, 0,4% krikščionys
 • Kalba: turkų
 • Valdymo forma: unitarinė prezidentinė konstitucinė monarchija

Antalija – bendra informacija

 • Gyventojų: 1,2mln., 2019m. duomenimis
 • Antalija – aštuntas didžiausias miestas Turkijoje bei Antalijos regiono sostinė

Antalija – vienas iš populiariausių Turkijos kurortų. Tai labai senas miestas, įkurtas ~200 metais prieš mūsų erą. Turkijos pietuose, į Viduržemio jūros pakrantę besiremianti Antalija kasmet sutraukia daugiau nei 10 mln. turistų, kas reiškia, jog tai yra ne vienas iš, o pats populiariausias Turkijos kurortas, įsikūręs Turkijos Rivjeroje.

Pačioje Antalijoje gyvena ~1,2 mln. žmonių, (2019m. duomenimis) o tai reiškia, jog šis miestas – didžiulis bei gali pasiūlyti apsčiai pramogų visų amžiaus grupių turistams. Antalijoje bei ją supančiame regione rasite nuostabius kalnus, gerai išvystytą infrastruktūrą, istorinį Graikijos, Romos, Turkijos bei kitų tautų palikimą bei gausybę pramogų. Būtinai užsukite prie Hadriano vartų, į Falezo parką, Antalijos akvariumą bei pasidomėkite kitomis vietomis, kurios galbūt jums pasirodys įdomios!

Kada keliauti?

Į Antaliją, Marmarį bei Bodrumą geriausia vykti – kovo-gegužės bei rugsėjo-lapkričio mėnesiais. Tokiu metu oras bus malonus, bet ne per karštas (25-28 laipsniai Celsijaus), o turistų srautai ne patys didžiausi.

Ką pamatyti?

 • Kaleiçi, senasis Antalijos miesto kvartalas– istorinė Antalijos dalis, galima sakyti, jog yra šio miesto senamiestis. Kaleiçi rasite pastatų, kurie meną Romos, Bizantijos bei Osmanų imperijos laikus. Visgi didžiausią renesansą bei klestėjimą šis rajonas išgyveno XVIIIa. ir XIXa. sandūroje. Šiame rajone – daugiausiai restoranų, naktinių pasilinksminimo vietų, gyvos muzikos. Nemaišo ir tai, jog Kaleiçi įsikūręs tarp nuostabios senovinės prieplaukos bei jūrą skalaujančių kalvų.
 • Antalijos archeologinis muziejus –  gana netoli senamiesčio (Kaleiči) esantis muziejus yra ne ką mažiau įspūdingas už pačią įspūdingiausią Antalijos miesto dalį. Istorijos bei Antikos laikų mylėtojai čia ras išskirtinai daug veiklos. Muziejuje veikia ir atskira, vaikams skirta paroda. Norėdami geriau pažinti vietinę bei Antikos istoriją, būtinai užsukite į Antalijos archeologinį muziejų.
 • Pamukalė – jums tai bus visos dienos kelionė, tačiau išvysti kabančias Pamukalės terasas yra tikrai verta! Vietos pavadinimas turkų kalba reiškia „Medvilnės pilis“. Vieną kartą pamatę Pamukalės „kabančias vonias“, jas prisiminsite visą likusį gyvenimą. Tiesa, pačioje Pamukalėje yra ir puikiai išsilaikiusių Romos laikų griuvėsių. Deja, bet juos užgožia nuostabios gamtos grožybės. Nepadrykite klaidos ir pro akis jų nepraleiskite!
 • Dudeno ir Kuršunlu krioklius – ~12km už Antalijos miesto yra Dudeno kriokliai. Tai kelių krioklių grupė, kurie nuo stačios uolos srauniai teka tiesiai į Viduržemio jūrą. Kiekvienam turistui verta juos pamatyti, mat tai yra labai unikalus reiškinys Antalijos regione. ~20km už miesto yra ir Kuršunlu krioklio nacionalinis parkas. Tai taip pat labai įdomus objektas.

 Ką paragauti?

 Turkijos virtuvė yra labai įvairiapusė. Turbūt žinomiausias turkiškas patiekalas Lietuvoje yra kebabas, tačiau jis tėra tik labai siaura ir maža visos šalies patiekalų paletės dalis. Nuvykus į Turkiją būtinai rekomenduojame paragauti:

 • Turkiškų saldainių (Turkish Delight arba Lokum)– apibūdinti šių saldainių skonį būtų sudėtinga. Tai unikalus produktas, kurio tikrai neturi jokia kita pasaulio šalis. Turkiški saldainiai yra ir populiarios lauktuvės, ir puikus skanėstas atostogaujant. Saldūs, su pistacijų, datulių, žemės arba graikinių riešutų įdaru gaminami gardėsiai neturi sau lygių.
 • Manti– dar Turkijos raviolli pravardžiuojami Manti tinka ir pietums, ir vakarienei. Nors juos paruošti trunka gana ilgai, vietiniai bei turistai labai mėgsta šį patiekalą. Rankų darbo tešlos kukuliukai ruošiami su ėrienos arba jautienos įdaru. Tradiciškai ant Manti pilamas į grietinę panašus padažas, tačiau pagardinimas gali skirtis priklausomai nuo regiono bei restorano. Mes labai rekomenduojame Manti, mat į kiekvieną jų porciją šefas įdeda šiek tiek širdies.
 • Baklava  – sluoksniuota tešla susukta ritinėliais. Viduje riešutai. Tešla apipilta cukraus sirupu. Saldu? Taip. Skanu? Be galo!
 • Turkiška arbata – arbatą dažnai siejame su Kinija, Šri Lanka, Anglija. Turkija tarp tų šalių įvardinama retai. O veltui, mat Turkijoje arbata siejama su svetingumu, todėl priimdami svečius namuose arba restorane turkai dažnai vaišina arbata bei susėda išgerti puodelio kartu su atvykėliais. Mes rekomenduojame saldžią obuolių arbatą, kuri yra kone visiškai išskirtinė Turkijos virtuvės dalis.
 • Kebabai – taip, galbūt Lietuvoje jį ir ragavote, tačiau autentika yra autentika. Vietiniai meistrai bei tradicijos daro savo. Visi turistai kone vienbalsiai pritaria, kad turkiški kebabai yra patys skaniausi pasaulyje. Galbūt paslaptį sužinosite jūs ir parvežę ją į Lietuvą įkursite savąjį turkiškų kebabų restoraną?

Ką patirti?

 • Užsukite į hamamąTurkija turi gilias pirčių tradicijas. Antalija – pirčių kultūros centras, dėl to vietiniai bei atvykėliai dažnai susiburia į vietinius hamamus (pirtis). Dekompresija turkiškoje saunoje bei garų vonia ir masažas atstoja labai kokybiškas SPA procedūras.
 • Pasivaikščiokite po Köprülü kanjono nacionalinį parką– šiek tiek toliau už kurorto esantis parkas traukia lankytojus iš Turkijos bei užsienio. Nusileidę į kanjoną palepinsite akis net iki 400m aukščio uolomis bei kitais dramatiškais gamtos didybę perteikiančiais vaizdais.
 • Pamatykite pasaulinės klasės Antikinį teatrą Termesose – Güllük kalno nacionaliniame parke, net 1km aukštyje virš jūros lygio rasite įspūdingus antikinio teatro griuvėsius su nuostabia panorama.  
 • Nufotografuokite nuskendusį miestą -   visai netoli Antalijos krantų galima rasti nuostabius, senovės miesto likučius, kuriuos jau pasiglemžė Viduržemio jūra. Miesto istorija – liūdna, mat jis po vandeniu panėrė dėl žemės drebėjimo. Kruizo metu galėsite fotografuoti skaidriame vandenyje lengvai matomus pastatus bei išgirsite įdomią informaciją iš gido.

Ką parsivežti?

Iš Turkijos galima parvežti pačių įvairiausių suvenyrų bei dovanų. Nesvarbu ar perkate sau, ar draugams, o gal giminaičiams – štai dalykai, kuriuos verta parsivežti iš Ispanijos:

 • Turkiški saldainiai bei arbata – jeigu neturėsite galimybės šių produktų išbandyti vietoje, būtinai juos parsivežkite. Kitu atveju nepagailėkite tokių lauktuvių savo artimiesiems!
 • Piktoji akis (Nazar) – nors dvi tautos (graikai bei turkai) ginčijasi, iš kur kilo Turkijoje ir Graikijoje, o ypač arti Turkijos esančiose Graikijos salose, populiarūs Nazar talismanai. Pasak istorijos, jie apsaugo nuo prakeiksmų bei negerų ir piktavališkų kėslų. Tai išskirtinis suvenyras, randamas tik prie Viduržemio jūros esančiose vietovėse.
 • Turkiški rankšluosčiai– kadangi šioje šalyje yra gilios pirčių tradicijos, tikrai nenuostabu, kad čia gaminami ir nuostabūs bei unikalūs rankšluosčiai. Smagiausia tai, kad už sąlyginai nedidelę kainą galima įsigyti be galo gražių rankų darbo rankšluosčių su ornamentais, iliustracijomis.
 • Kilimai, užtiesalai, audiniai– galima ginčytis, kurie gi kilimai garsesni: turkiški ar persiški? Kad ir kaip ten bebūtų, Turkijoje audžiami kilimai pasižymi pasaulinio lygio kokybe ir grožiu. Galbūt kai kam toks kilimas bus per didelis pirkinys, tad trokštantiems kiek mažesnio rankų darbo gaminio vertėtų dairytis į užtiesalus, staltieses, pledus...
 • Keramika – visame Viduržemio jūros regione yra nuostabios keramikos dailinimo tradicijos. Turkija – ne išimtis. Daugiausiai meistrų susibūrę ne kur kitur, o pačiame didžiausiame šalies mieste Stambule. Tačiau ir kurortų turguose bei vietinėse suvenyrų parduotuvėse nesunkiai rasite kažką, kas kris akį ir bus puikus suvenyras arba dovana.