Baltic Clipper

Kelionės į Turkiją

Turkijos kurortai: Alanija (28), Antalija (27), Kemeras (17), Bodrumas (5), Belekas (3).

Kelionių filtras

Kelionių filtras


Viešbučio kategorija
Maitinimas
Turkija, Alanija
Maitinimas: ultra viskas įskaičiuota
Aktyvus poilsis
Su vaikais
Poilsinės
Turkija, Antalija
Maitinimas: ultra viskas įskaičiuota
Su vaikais
Poilsinės
Turkija, Antalija
Maitinimas: ultra viskas įskaičiuota
Aktyvus poilsis
Su vaikais
Poilsinės
Turkija, Bodrumas
Maitinimas: ultra viskas įskaičiuota
Aktyvus poilsis
Su vaikais
Poilsinės
Turkija, Bodrumas
Maitinimas: viskas įskaičiuota
Aktyvus poilsis
Su vaikais
Poilsinės
Turkija, Antalija, Sidė
Maitinimas: ultra viskas įskaičiuota
Aktyvus poilsis
Su vaikais
Poilsinės
Turkija, Bodrumas
Maitinimas: ultra viskas įskaičiuota
Aktyvus poilsis
Su vaikais
Poilsinės
Turkija, Bodrumas
Maitinimas: ultra viskas įskaičiuota
Su vaikais
Poilsinės
Turkija, Bodrumas
Maitinimas: ultra viskas įskaičiuota
Aktyvus poilsis
Su vaikais
Poilsinės
Turkija, Antalija, Alanija
Maitinimas: ultra viskas įskaičiuota
Aktyvus poilsis
Su vaikais
Poilsinės
Turkija, Antalija, Alanija, Oba
Maitinimas: ultra viskas įskaičiuota
Su vaikais
Poilsinės
Turkija
Poilsinės
Turkija
Poilsinės
Turkija, Alanija, Konakli
Maitinimas: viskas įskaičiuota
Su vaikais
Poilsinės
Turkija, Alanya
Poilsinės
Turkija
Poilsinės
Turkija, Antalija
Maitinimas: viskas įskaičiuota
Aktyvus poilsis
Su vaikais
Poilsinės
Turkija
Poilsinės
Turkija
Poilsinės

Keliaujantiems į Turkiją

Turkija – bendra informacija

 • Sostinė – Ankara (5,4 mln. gyventojų 2019m. duomenimis)
 • Didžiausias miestas – Stambulas (15 mln. gyventojų 2019m. duomenimis)
 • Gyventojų visoje šalyje: 82 mln., 2019m. duomenimis
 • Religija: 98,3% musulmonai, 0,4% krikščionys
 • Kalba: turkų
 • Valdymo forma: unitarinė prezidentinė konstitucinė monarchija

Turkija yra viena iš nedaugelio transkontinentinių valstybių. Tai reiškia, kad jos teritorija eina per keletą žemynų, šiuo atveju Europą ir Aziją. Turkija turi be galo ilgą, sudėtingą ir didybės bei nuopuolių kupiną istoriją. Tarp Bosforo sąsiaurio ir pasienio su Iranu gyvena per 80 milijonų žmonių, kone visi jie išpažįsta Islamą, tačiau skirtingai nei musulmonai Saudo Arabijoje ar Irane – yra gerokai pasaulietiškesni, daug mažiau priklausomi nuo griežtos arabų pasaulio tvarkos. Turkija visada buvo tiltas iš rytų į vakarus (ir atvirkščiai).

Senovėje dabartinę Turkijos pakrančių teritoriją apgyvendino Graikijos kolonistai, vėliau ją nukariavo Persija, o po to, ilgam į valdžią Anatolijoje (taip tuo metu buvo vadinama Turkijos teritorija) atėjo Roma. Kelis šimtus metų čia buvo svarbi Romos, o vėliau pagrindinė Rytų Romos bei Bizantijos imperijos dalis. Tik ~XIa. turkai seldžiukai įveikė Bizantijos imperiją ir pradėjo Anatolijos pusiasalio „turkifikaciją“ (ėmė skleisti turkišką kultūrą). Vėliau čia įsigalėjo galinga Osmanų imperija, kuri užkariavo visą Šiaurės Afriką, didelę dalį Balkanų, Graikiją, Iraką ir vienu metu valdė net ~5,2 mln. kv. km dydžio teritoriją. Osmanų Turkija rimtai grasino užimti Europą ir buvo didžiulė grėsmė krikščioniškajai Europai.

Tačiau XVIIa. pabaigoje bendros Europos krikščioniškųjų karalysčių bei kunigaikštysčių jėgos atrėmė turkų invaziją į Europą ir Osmanų imperija ėmė stagnuoti. Po to sekę ilgi karai su Rusija, Prancūzija, Austrija bei D.Britanija po truputėlį rodė valstybės nuopuolio tendencijas. Teko slopinti ir įvairius sukilimus, ypač daug problemų Osmanai turėjo Balkanuose bei Kaukaze (Armėnijoje). Imperija po truputėlį iro, kol 1918m. neatlaikiusi I pasaulinio karo padarinių – žlugo. Mustafa Kemalis Atatiurkas ~1920m. panaikino monarchiją ir nepriklausomybės karo metu padėjo pamatą dabartinei Turkijai. Jis iki šių dienų yra be galo garbinama asmenybė šioje šalyje. M.K. Atatiurkas laikomas „Turkijos tėvu“ arba „Turkų tėvu“.

Turkija yra viena iš populiariausių krypčių turistams. Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Vokietijos ir ypač Rusijos keliautojai dažnai lankosi Turkijoje. Itin didelėje valstybėje yra be galo gražių lankytinų vietų, tokių kaip Pamukalės kabančios vonios, Stambulo Šv. Sofijos katedra, Efeso miestas, gausybė urvų, nuostabiai gražių paplūdimių ir naktinio gyvenimo centrų. Turkija - tai puiki vieta tiek poilsiui, tiek aktyvesnėms atostogoms. Nesvarbu ko norite iš kelionės, ši nuostabi šalis turės ką pasiūlyti!

Kada keliauti?

Turkija yra milžiniška valstybė. Įvairiems kurortams bei regionams yra vis kiti labiausiai rekomenduojami kelionės laikai. Štai ką patariame mes. Kadangi dauguma Turkijos kurortų yra įsikūrę prie Viduržemio arba Egėjo jūros, jų klimatai yra ganėtinai panašūs. Dėl šios priežasties į Turkijos kurortus bei kitas lankytinas vietas geriausia vykti – kovo-gegužės bei rugsėjo-lapkričio mėnesiais.

Tokiu metu oras bus malonus, bet ne per karštas, o turistų srautai ne patys didžiausi.

Ką pamatyti?

 • Stambulas – Konstantinopolis, dabar žinomas Stambulo vardu, yra didžiausias Europos miestas ir visada buvo pasaulinio lygio ekonomikos, švietimo bei politikos galios centras. Pažinti Stambului dienos neužteks. Jeigu norite pilnavertiškai apkeliauti aplink šį metropolį bei skirti pakankamai laiko svarbiausioms lankytinoms vietoms, didžiausias Turkijos miestas gali pareikalauti net 3 ar 4 dienų Visgi ir vienos dienos turas gali atnešti neišdildomų įspūdžių. Labai rekomenduojame pamatyti Sofijos mečetę (katedrą), Bazilikos cisterną, Galatos bokštą, Taksimo aikštę.
 • Alanijos pilis –  šią tvirtovę dar XIIIa. pastatė Turkiją tuo metu valdę Seldžiukai. Dabar tai yra muziejus po atviru dangumi, kone pati lankomiausias Alanijos apylinkių objektas.
 • Pamukalė – vietos pavadinimas turkų kalboje reiškia „Medvilnės pilis“. Pamatę Pamukalės „kabančias vonias“ vieną kartą, jas prisiminsite visą likusį gyvenimą. Tiesa, pačioje Pamukalėje yra ir puikiai išsilaikiusių Romos laikų griuvėsių. Deja, bet juos tikrai užgožia nuostabios gamtos grožybės. Tačiau jūs pro akis architektūrinio palikimo nepraleiskite!
 • Bodrumo pilį – tai dar viena labai istorijoje ryškų pėdsaką palikusi tvirtovė. Dar XVa. pradžioje ją statyti ėmėsi Šv.Jono ordino riteriai, tačiau statybos truko kone visą šimtmetį. Deja, bet ordinas ja džiaugtis galėjo neilgai, mat praėjus ~30 metų po statybų finišo ją užėmė stiprėjanti Osmanų Imperija. Aplink Bodrumą tai yra vienintelė tokio mąsto tvirtovė, kurią tikrai verta pamatyti.
 • Visas Kapadokijos regionas – Kapadokija yra šiaurės rytų Turkijos dalyje esantis istorinis regionas. Labai žymūs objektai Kapadokijoje - „fėjų kaminai“ – aukšti kūgio formos uolėti dariniai. Čia yra labai daug istorijos, kuri sujungia Senovės Anatolijos gyventojus, Graikijos aukso amžių, Romos Imperiją, Krikščioniškąją Bizantiją bei Osmanų imperiją. Pro akis Kapadokijoje nepraleiskite ir nepamirštamo Derinkuyu požeminio miesto!

Ką paragauti?

Turkijos virtuvė yra labai įvairiapusė. Turbūt žinomiausias turkiškas patiekalas Lietuvoje yra kebabas, tačiau jis tėra tik labai siaura ir maža visos šalies patiekalų paletės dalis. Nuvykus į Turkiją būtinai rekomenduojame paragauti:

 • Turkiškų saldainių (Turkish Delight arba Lokum)– apibūdinti šių saldainių skonį būtų sudėtinga. Tai unikalus produktas, kurio tikrai neturi jokia kita pasaulio šalis. Turkiški saldainiai yra ir populiarios lauktuvės, ir puikus skanėstas atostogaujant. Saldūs, su pistacijų, datulių, žemės arba graikinių riešutų įdaru gaminami gardėsiai neturi sau lygių.
 • Manti– dar Turkijos raviolli pravardžiuojami Manti tinka ir pietums, ir vakarienei. Nors juos paruošti trunka gana ilgai, vietiniai bei turistai labai mėgsta šį patiekalą. Rankų darbo tešlos kukuliukai ruošiami su ėrienos arba jautienos įdaru. Tradiciškai ant Manti pilamas į grietinę panašus padažas, tačiau pagardinimas gali skirtis priklausomai nuo regiono bei restorano. Mes labai rekomenduojame Manti, mat į kiekvieną jų porciją šefas įdeda šiek tiek širdies.
 • Baklava  – sluoksniuota tešla susukta ritinėliais. Viduje riešutai. Tešla apipilta cukraus sirupu. Saldu? Taip. Skanu? Be galo!
 • Turkiška arbata – arbatą dažnai siejame su Kinija, Šri Lanka, Anglija. Turkija tarp tų šalių įvardinama retai. O veltui, mat Turkijoje arbata siejama su svetingumu, todėl priimdami svečius namuose arba restorane turkai dažnai vaišina arbata bei susėda išgerti puodelio kartu su atvykėliais. Mes rekomenduojame saldžią obuolių arbatą, kuri yra kone visiškai išskirtinė Turkijos virtuvės dalis.
 • Kebabai – taip, galbūt Lietuvoje jį ir ragavote, tačiau autentika yra autentika. Vietiniai meistrai bei tradicijos daro savo. Visi turistai kone vienbalsiai pritaria, kad turkiški kebabai yra patys skaniausi pasaulyje. Galbūt paslaptį sužinosite jūs ir parvežę ją į Lietuvą įkursite savąjį turkiškų kebabų restoraną?

Ką patirti?

 • Jodami ant žirgo stebėkite saulėlydį Kapadokijoje – Kapadokiją pažinti verta kiekvienam turistui, kuris atvyko į Turkiją. Kiek netradicinis, tačiau labai sparčiai populiarėjantis būdas pažinti šį nuostabų kraštą – jojant ant žirgo. Viskas tampa tiesiog neįkainojama tada, kai matote, jog toli horizonte, kalnų bei pievų peizažo apsuptyje lėtai leidžiasi saulė. Romantiška, didinga bei nepamirštama.
 • Išsimaudykite karštojoje versmėje – Turkijoje yra ne viena nuostabi karštoji versmė. Galite pasilepinti natūraliai karštu vandeniu bei atgaivinti kūną ir mintis.
 • Persikelkite iš Europos į Aziją (arba atvirkščiai)– Stambulas yra abiejose Bosforo sąsiaurio pusėse. Geografiškai Bosforo sąsiauris skiria Europą ir Aziją, tad didžiausias Turkijos miestas yra net dviejuose žemynuose. Simboliškai arba su pažintiniais tikslais galite nukeliauti iš vieno žemyno į kitą ir pamatyti, jog Turkijos įtaka stipri tiek vienoje, tiek kitoje sąsiaurio pusėje.
 • Plaukite į kruizą – dėka savo dydžio, Turkija gali džiaugtis turėdama nuostabias pakrantes su Viduržemio bei Egėjo jūromis. Viešbučiai bei turizmo agentūros dažnai organizuoja kruizus aplink pakrantes bei pajūrio miestelius (mėlynieji kruizai). Tai vienas iš unikaliausių bei vaizdingiausių būdų pažinti Turkiją.
 • Užlipkite į Nemruto kalną-  UNESCO pasaulio paveldo objektas, šis 2134m aukščio  Kapadokijoje esantis kalnas yra mistikos apsupta vieta. Užlipę į kalno viršūnę rasite daugybę statulų bei paminklus primenančių statinių, kurie mena kelis šimtus metų prieš mūsų erą. Manoma, kad tos statulos iliustruoja Antiochijos karalių bei įvairius Graikijos, Armėnijos ir kitų civilizacijų dievus. Ant šio kalno galima pajusti senovinę, mistinę aurą.

Ką parsivežti?

Iš Turkijos galima parvežti pačių įvairiausių suvenyrų bei dovanų. Nesvarbu ar perkate sau, ar draugams, o gal giminaičiams – štai dalykai, kuriuos verta parsivežti iš Ispanijos:

 • Turkiški saldainiai bei arbata – jeigu neturėsite galimybės šių produktų išbandyti vietoje, būtinai juos parsivežkite. Kitu atveju nepagailėkite tokių lauktuvių savo artimiesiems!
 • Piktoji akis (Nazar) – nors dvi tautos (graikai bei turkai) ginčijasi, iš kur kilo Turkijoje ir Graikijoje, o ypač arti Turkijos esančiose Graikijos salose, populiarūs Nazar talismanai. Pasak istorijos, jie apsaugo nuo prakeiksmų bei negerų ir piktavališkų kėslų. Tai išskirtinis suvenyras, randamas tik prie Viduržemio jūros esančiose vietovėse.
 • Turkiški rankšluosčiai– kadangi šioje šalyje yra gilios pirčių tradicijos, tikrai nenuostabu, kad čia gaminami ir nuostabūs bei unikalūs rankšluosčiai. Smagiausia tai, kad už sąlyginai nedidelę kainą galima įsigyti be galo gražių rankų darbo rankšluosčių su ornamentais, iliustracijomis.
 • Kilimai, užtiesalai, audiniai– galima ginčytis, kurie gi kilimai garsesni: turkiški ar persiški? Kad ir kaip ten bebūtų, Turkijoje audžiami kilimai pasižymi pasaulinio lygio kokybe ir grožiu. Galbūt kai kam toks kilimas bus per didelis pirkinys, tad trokštantiems kiek mažesnio rankų darbo gaminio vertėtų dairytis į užtiesalus, staltieses, pledus...
 • Keramika – visame Viduržemio jūros regione yra nuostabios keramikos dailinimo tradicijos. Turkija – ne išimtis. Daugiausiai meistrų susibūrę ne kur kitur, o pačiame didžiausiame šalies mieste Stambule. Tačiau ir kurortų turguose bei vietinėse suvenyrų parduotuvėse nesunkiai rasite kažką, kas kris akį ir bus puikus suvenyras arba dovana.