Baltic Clipper
Mūsų Facebook puslapis

Kelionės į Žaliąjį Kyšulį

Keliaujantiems į Žaliąjį Kyšulį

Žaliojo Kyšulio salos – bendra informacija

 • Didžiausias miestas ir sostinė – (Praja – 160 tūkst. gyventojų, 2019m. duomenimis)
 • Gyventojų: 540 tūkst., 2019m. duomenimis
 • Religija: 82% katalikai, 12% - kitų atmainų krikščionys
 • Kalba: portugalų

Cabo Verde, taip vietine portugalų kalba vadinamos Žaliojo Kyšulio salos– įspūdingas gamtos kampelis visai šalia vakarinės Afrikos pakrantės. 1495m. šios salos tapo Portugalijos kolonija ir tik 1975m. tapo nepriklausomos. Dabar vietiniai gyventojai kalba portugalų kalba, tačiau turi savą valiutą ir visišką politinę nepriklausomybę. Tai geopolitiškai labai ramus kraštas.

Turistų kiekis, kuris atvyksta į Cabo Verde, kasmet auga. Žmonės čia randa nuostabius balto smėlio paplūdimius, skaidrų vandenyno vandenį, puikų nardymui bei ryškią vietinę kultūrą. Žaliojo Kyšulio salose galite pajusti tobulą derinį tarp europietiško ir afrikietiško gyvenimo būdo.

Kada keliauti?

Kadangi šią valstybę sudaro tik 18 salų (10 didesnių ir 8 mažos) archipelagas, klimatas jose yra vienodas – jūrinis tropinis. Jis užtikrina vienodą ir šiltą oro temperatūrą ištisus metus. Didžiausia problema kai kuriais mėnesiais – lietus. Nors šilta, tačiau įnirtingos liūtys neleidžia pilnai pasimėgauti kelionės džiaugsmais. Dėl to į Žaliąjį Kyšulį geriausia vykti lapkričio-birželio mėnesiais. Vandens temperatūra tuo metu būna 20+ laipsnių, o oro – 24-28 laipsniai.

Ką pamatyti?

 • Buracona – Sal saloje esanti nedidelė uolų apsupta įlanka išsiskiria nuostabaus mėlynumo vandeniu bei puikia aplinka nardymui, plaukiojimui. Šią vietą mėgsta tiek vyresni, tiek jaunesni turistai.
 • Šv. Pilypo tvirtovė– XVIa. Portugalijos imperijos statinys yra UNESCO pasaulio paveldo sąraše. Ilgus amžius tvirtovė gynė salą nuo įsibrovėlių ir užpuolikų. Ji stovi ant aukštos kalvos, o užlipus viršūnėn atsiveria graži panorama į vandenyną.
 • Praja – sostinė ir didžiausias Žaliojo Kyšulio salų miestas nėra labai didelis, tačiau tikrai pakeri grožiu bei išskirtinumu. Gyvenvietės istorija siekia dar XV a. ir net po tokio ilgo laiko miestas sugeba perduoti savo senovinę autentiką. Prajoje aplankykite Dona Maria Pia švyturį, apsipirkite Sucupira turguje, užsukite į vieną iš kelių parkų ar žaliųjų erdvių ir galbūt net pasimėgaukite saule paplūdimyje.
 • Fogo salos ugnikalnis – jeigu mėgstate laipioti į kalnus ir nuotykius po atviru dangumi -  keliaukite į Fogo salą, kur galėsite rasti ne vieną nuostabų pasivaikščiojimo maršrutą šalia ugnikalnio.

Ką paragauti?

Portugalijos bei didžiųjų geografinių atradimų laikotarpio įtaka labai jaučiasi žvelgiant į Žaliojo Kyšulio salų virtuvę. Ji – unikali bei spalvinga. Štai ką rekomenduojame paragauti:

 • Romas – Žaliojo Kyšulio salos garsėja išskirtiniu romu. Pats populiariausias prekės ženklas – Santo Antao.
 • Cachupa – nacionalinis Žaliojo Kyšulio salų patiekalas. Tai yra troškinys, kilęs iš Portugalijos ir gaminamas iš įvairių žuvų bei mėsos, pupų, kukurūzų ir kitų ingredientų. Jis dažnai patiekiamas su ryžiais.
 • Pudingai ir želė– kadangi salose auga ypatingai daug vaisių, čia galite rasti įspūdingą desertų pasirinkimą. Iš papajų gaminama įspūdinga Doce de Papaya želė, o vietiniai  gyventojai taip pat mėgsta įdomų ir išskirtinį Fogo kavos pudingo skonį.

Ką patirti?

 • Nerkite po vandeniu – nėra daug tokių vietų, kur gelmės būtų įspūdingesnės ir įdomesnės nei Žaliojo Kyšulio salų pakrantėse. Nardymas gelmėse bei paviršiuje sudaro labai svarbią šios šalies turizmo industrijos dalį. Populiariausia vieta tam – Sal sala.
 • Pažinkite spalvingąją Santa Maria – garsus kurortas yra labai spalvingas ir išlieka bene pačiu pagrindiniu turizmo centru saloje. Vieną arba dvi dienas praleidę šioje vietovėje galėsite pasimėgauti skaniu maistu restorane visai prie pat jūros, pasėdėti balto smėlio paplūdimyje arba įsigyti suvenyrų.
 • Pasilepinkite saule – Žaliojo Kyšulio salų paplūdimiai keri. Baltas smėlis, mėlynas vandenynas ir ne per daugiausiai turistų. Čia galite ramiai pasimėgauti saule, įdegti ar griebti banglentę ir net „pagauti“ bangą. Tai nėra viena iš tų vietų, kur turistų sugūži tiek, kad nebelieka vietos. Čia – idealus derinys tarp ramybės ir jaukaus šurmulio.

Ką parsivežti?

 • Romas – nors rekomenduojame ir paragauti romo vietoje, jį galite ir parsivežti, mat čia gilios gamybos ir kultūros tradicijos. Tai puikus suvenyras arba dovana!
 • Prieskoniai – turgeliuose gausus įvairiausių prieskonių asortimentas. Jis palepins ir išrankiausio gurmano gomurį.
 • Medžio dirbiniai – salose yra daug medį apdirbančių menininkų, kurie gamina senovinius medinius talismanus, statulėles ir kitus dirbinius, kuriuos galite parvežti namo ir pasistatyti, kaip interjero dekoraciją arba įteikti kitam žmogui, kaip dovaną.