Keliaujantys iš Klaipėdos į Rostoką arba atvirkščiai, dabar gali rinktis keltą ir patogiai, saugiai bei ekonomiškai pasiekti savo kelionės tikslą. Abu miestai yra žavūs, turintys daug vokiškos architektūros bei dalinasi didžiule jūros įtaka miesto kasdienybei. Aplankius Klaipėdą arba Rostoką, įspūdžiai išliks ilgam!
Keltų maršrutu Klaipėda–Rostokas keliaujančių keltų informacija:
Keleiviai gali rinktis plaukti į vieną pusę arba round-trip - kelionę su atgaliniu bilietu.
Klaipėda yra tarp svarbiausių Lietuvos miestų, kadangi tai yra vienintelis didelis uostas visoje šalyje. Miestą įkūrė ir iki XX a. trečio dešimtmečio valdė vokiečiai, tačiau aplinkinėse vietovėse daugiausiai gyveno lietuviai. Po Pirmojo pasaulinio karo Lietuva perėmė miesto kontrolę į savo rankas ir dabar jis jau nebeatsiejama valstybės dalis. Klaipėdos senamiesčio architektūra – vokiška ir labai išskirtinė lyginant su likusia Lietuva, todėl ir paprastas pasivaikščiojimas suteiks nemažai unikalių įspūdžių. 2019 m. duomenimis keltai iš užsienio ir didesnieji laineriai atplaukia į Naująją Perkėlą. Šalia jos yra prekybos centras „Akropolis“, o už 15–20 min. kelio pėsčiomis – senamiestis bei didžioji dalis lankytinų vietų. Tiesa, labai gražių vaizdų yra ir Smiltynėje, į kurią galima taip pat persikelti keltu, tik šįkart iš arčiau Senamiesčio esančios Senosios perkėlos. Smiltynėje patys gražiausi paplūdimiai, jei norėtumėte pasipliuškenti Baltijos jūroje arba pasideginti. Ten taip pat įsikūręs ir Lietuvos jūrų muziejus.
Rostoko uostas yra didžiausias Vokietijoje bei vienas svarbiausių visame žemyne. Prie uosto galima rasti daugybę kavinių ir restoranų, prekybos taškų ir turistams svarbių įstaigų, tokių kaip: informacijos biuras, laukimo salė, kavinė ar valiutos keitykla. Rostoką turistai dažnai naudoja ir kaip tarpinę stotelę norėdami pasiekti Daniją. Į jos miestą Gedserį 2019 m. duomenimis kursuoja nuolatinis keltas.
Didžioji dauguma Vokietijos miestų uostų, tarp kurių yra ir Rostokas, įkurti ankstyvaisiais viduramžiais. Istorinė jų svarba glaudžiai susijusi su Vokietijos žemių bei pačios Vokietijos ekonomine sėkme.
Pačio miesto teritorija driekiasi palei Baltijos jūrą, o architektūra bei išplanavimas – itin autentiški. Čia pastatytas vienas seniausių Vokietijos universitetų, įkurtas dar XV a. pradžioje. Tarp lankytinų vietų verta paminėti ir to paties universiteto botanikos sodą, Švč. Mergelės Marijos bažnyčią, miesto zoologijos sodą. Na, o bent kartą į metus Rostoke vyksta didžiulis, virš milijono turistų pritraukiantis burlaivių festivalis, kada į miestą atplaukia daugybė burlaivių iš visos Vokietijos bei užsienio, į vandenį taip pat išleidžiami ir laivai iš muziejų. Nuo šio miesto, tiek didmiestis Hamburgas, tiek Berlynas yra nutolę gana vienodai, apie 180–190 km.
Nakvynės kainos Lietuvoje – kiek mažesnės nei Vakarų Europoje. Apgyvendinimo įstaigų pasirinkimas yra tikrai nemažas, o nakvynė trijų žvaigždučių viešbutyje kainuos tarp 65–90 eurų (2019 m. duomenimis). Jeigu yra noro apsigyventi dar arčiau jūros, galima nakvynę rinktis kurortuose Palangoje arba Šventojoje, o didžiausia ramybės bei pajūrio gamtos oazė randama Kuršių Nerijos Juodkrantėje, Nidoje bei mažesniuose kurortuose, kaip Pervalka ar Preila. Visi jie nuo Klaipėdos nutolę tik apie keliasdešimt kilometrų ir pasiekiami per vieną ar porą valandų.
Automobilio parkavimas miesto centrinėje dalyje mokamas. Stovėjimo aikštelė yra ir prie terminalo. Kainos gali keistis, tad prieš keliaudami arba palikdami automobilį pasitikrinkite jas čia.
Iki laivų perkėlos keliauja 9-as viešojo transporto autobusas. Jis jus gali nuvežti iki pat senamiesčio. Taip pat galima nesunkiai išsikviesti taksi, išsinuomoti dviratį, išsikviesti pavėžėjus arba miestą pažinti nuosavu bei nuomotu automobiliu. Taip pat patogus ir viešasis transportas, jo vienkartinius bilietus galite įsigyti spaudos kioskuose bei pačiame autobuse.
Nakvynės vietų pasirinkimas Rostoke yra gana nemažas. Vidutinės klasės 3 žvaigždučių viešbutyje, viena nakvynė kainuos ~85–100 eurų (2019 m. duomenimis). Viešbučiai išsibarstę po visą miesto teritoriją, tačiau didžiausia dalis įsikūrusi palei miesto įlanką/kanalą, tad vaizdas per langą turėtų būti neblogas.
Uoste, turint specialų „Parking disc“ – parkavimo žymeklį, stovėjimas iki 1h – nemokamas 2019 m. duomenimis. Kitu atveju yra 3 skirtingos ilgalaikio stovėjimo aikštelės lengviesiems automobiliams bei sunkvežimiams. Kainos skirtingos, priklausomai nuo pasirinktos zonos, o jas pasižiūrėti galite šiame puslapyje.
Pats uostas yra miesto šiaurinėje dalyje, gana netoli centro. Prie uosto veda tiesioginis geležinkelis, o šalia terminalų bus nesunku rasti ir taksi ar viešojo transporto stoteles. Nors paėjėti nuo autobuso ar geležinkelio stotelių iki paties terminalo reikės, tačiau per 15–20 minučių ir pėsčiomis pasieksite bet kurį uosto teritorijos tašką. Jeigu keliausite į toliau nuo miesto centro esančią lankytiną vietą ar apgyvendinimo įstaigą – pasidomėkite viešuoju transportu arba išsikvieskite taksi.