Travemundė yra Liubeko priemiestyje įsikūręs uostas, tokį pavadinimą gavęs dėl šalia tekančios Travės upės. Kada kalbama apie Travemundę, dėmesys neišvengiamai nukrypsta į šalimais esantį Liubeką, kadangi būtent jame vyksta visi renginiai ir yra didžioji dalis lankytinų objektų. Pati Travemundė – nedidelis pajūrio kurortas bei uostas. Na, o Klaipėda – trečias didžiausias Lietuvos miestas, kuris išsiskiria savo architektūra bei senamiesčiu. Daug turistų dėmesio sulaukia ir šalia Klaipėdos esantys pajūrio kurortai bei Jūrų muziejus. Tarp šių žavingų miestų kursuoja ir keltas. Su juo jūsų automobilis ir daiktai bei jūs patys keliausite patogiai, ekonomiškai ir saugiai!
Kiekvienas norintis iš Klaipėdos gali keltu patogiai pasiekti Travemundę, o tuo pačiu ir Liubeką. Taip pat ir Liubeko bei Travemundės gyventojams ar čia viešintiems turistams, susisiekimas su Lietuvos uostamiesčiu yra toks pat patogus.
Sutrumpinta informacija apie kelionę keltu Travemundė–Klaipėda:
Keleiviai gali rinktis plaukti į vieną pusę arba round-trip - kelionę su atgaliniu bilietu.
Travemundė - labiau kurortinė Liubeko dalis, kur galima pasimėgauti Baltijos jūros pakrante ir išskirtinėmis medinėmis pavėsinėmis/kėdutėmis, kurios saugo nuo žvarbaus vėjo. Šalia Travemundės esančio Liubeko apylinkės alsuoja istorija. Čia išlikę dar XII-XIII amžiuje statytų įžymių pastatų bei paminklų. Regionas garsėja ne tik architektūra, bet ir vietiniu marcipanu, kurio paragauti vertėtų kiekvienam, čia užsukusiam. Pritrūkus veiklos Liubeke bei Travemundėje, tarpmiestiniu traukiniu arba nuomotu automobiliu galima pasiekti didmiestį Hamburgą. Jis yra už ~70 km į pietus.
Klaipėda yra vienas iš svarbiausių Lietuvos miestų, kadangi tai yra vienintelis didelis uostas visoje šalyje. Miestą įkūrė ir iki XX a. 3 deš. valdė Kryžiuočių ordinas, vėliau – Prūsija, galiausiai – Vokietija. Tačiau aplinkinėse vietovėse visą laiką didžiąją dalį populiacijos sudarė Lietuviai. Po Pirmojo pasaulinio karo Lietuva perėmė Klaipėdos valdžią ir dabar šis miestas jau nebeatsiejama valstybės dalis. Miesto centrinės dalies bei senamiesčio architektūra – vokiška ir labai išskirtinė lyginant su likusia Lietuva, todėl ir paprastas pasivaikščiojimas suteiks nemažai unikalių įspūdžių. 2019 m. duomenimis keltai iš užsienio ir didesnieji laineriai atplaukia į Naująją Perkėlą. Šalia jos yra prekybos centras „Akropolis“, o už 15-20 min. kelio pėsčiomis – senamiestis bei didžioji dalis lankytinų vietų. Labai gražių vaizdų yra ir Smiltynėje, į kurią galima taip pat persikelti keltu, tik ne iš Naujosios, o iš arčiau senamiesčio esančios Senosios perkėlos. Smiltynėje patys gražiausi paplūdimiai, jei norėtumėte pasipliuškenti Baltijos jūroje arba pasideginti. Ten taip pat įsikūręs ir Lietuvos jūrų muziejus.
Nakvynė trijų žvaigždučių viešbutyje Travemundėje ar Liubeke kainuos 90–150 eurų (2019 m. duomenimis). Kainos - labai kintamos ir išauga vasaros sezono metu bei per festivalius, kurių metu į miestą suplūsta galybė turistų. Prieš keliaujant vertėtų užsisakyti apgyvendinimą iš anksto, kadangi vietoje gali tekti permokėti arba susidurti su nepatogumais ieškant laisvos vietos. Dauguma būstų Travemundėje – kurortinio tipo, Liubeke yra platesnis viešbučių pasirinkimas.
Nors Vokietija yra labai didelė, po ją keliauti patogu, jeigu turite nuosavą arba nuomotą automobilį. Kone visą šalį yra išraizgę puikūs regioniniai keliai bei vadinamieji „Autobanai“, kurie pagreitina susisiekimą tarp miestų. Automobilį galima išsinuomoti iš vienos iš daugelio kompanijų (Hertz, Avis...). Jų atstovybių yra Liubeke ir Hamburge.
Norint keliauti viešuoju transportu, reikėtų pasidomėti tarpmiestiniais autobusais (pvz. Flixbus) bei traukiniais, kurie leidžia patogiai pasiekti Hamburgą ar Berlyną, iš kurių nesunku nukakti kur tik norite.
Kas liečia automobilių parkavimą, šiame uoste yra nemažai automobilių stovėjimui skirtų vietų. 2019 m. duomenimis Travemundės uosto ilgalaikio parkavimo požeminėje aikštelėje vieta kainuoja 6 eur/dienai.
Nakvynės kainos Lietuvoje – kiek mažesnės nei Vakarų Europoje. Apgyvendinimo įstaigų pasirinkimas yra tikrai nemažas, o nakvynė trijų žvaigždučių viešbutyje kainuos tarp 65 – 90 eurų (2019 m. duomenimis). Jeigu yra noro apsigyventi dar arčiau jūros, galima nakvynę rinktis kurortuose Palangoje arba Šventojoje, o didžiausia ramybės bei pajūrio gamtos oazė randama Kuršių Nerijos Juodkrantėje, Nidoje bei mažesniuose kurortuose, kaip Pervalka ar Preila. Sezono metu kainos pajūryje gali išaugti.
Automobilio parkavimas miesto centrinėje dalyje mokamas. Stovėjimo aikštelė yra ir prie terminalo. Kainos gali keistis, tad prieš keliaudami arba palikdami automobilį pasitikrinkite jas čia.
Iki ir nuo Naujosios laivų perkėlos keliauja 9 maršruto autobusas. Jis jus gali nuvežti iki pat Senamiesčio. Taip pat galima nesunkiai išsikviesti taksi, išsinuomoti dviratį, išsikviesti pavėžėjus arba miestą pažinti nuosavu bei nuomotu automobiliu. Taip pat patogus ir viešasis transportas, jo vienkartinius bilietus galite įsigyti spaudos kioskuose bei pačiame autobuse. Klaipėdoje taip pat yra nemažai dviračių takų, kurie leis pasiekti norimą miesto vietą.