Baltic Clipper

Kelionės į Alikantę

Keliaujantiems į Alikantę

Ispanija– bendra informacija

 • Sostinė ir didžiausias miestas – Madridas (3,2 mln. gyventojų 2019m. duomenimis)
 • Gyventojų visoje šalyje: 46,7 mln., 2019m. duomenimis
 • Religija: 70% katalikai, 25% neišpažįsta jokio tikėjimo
 • Kalba: ispanų

Valdymo forma: unitarinė parlamentinė konstitucinė monarchija

Alikantė– bendra informacija

 • Gyventojų: 330 tūkst., 2019m. duomenimis
 • Alikantė – uostamiestis Costa Blanca regione bei Alikantės provincijos sostinė
 • Miestas įkurtas 324m. pr. Kr.

Alikantė yra miestas-uostas prie Viduržemio jūros. Costa Blanca regione įsikūrusiame mieste ir jo priemiesčiuose gyvena bei ištisus mietus šviečiančia saule mėgaujasi (2019m. duomenimis) kone pusė milijono žmonių – 450tūkst. . Miesto pavadinimo šaknys siekia tuos laikus, kada šias vietoves valdė musulmonai, todėl pavadinimas Alikantė skamba panašiai į arabišką lotyniško žodžio Lucentum interpretaciją. Lucentija buvo Romos Imperijos laikų miestas, dabartinės Alikantės pirmtakas.

Šiuo metu Alikantės regione klesti turizmas. Čia dera nuostabus istorinis Romos, musulmoniškas bei ispaniškas palikimas. Kiekvienas atvykęs į Alikantę ras sau įdomių lankytinų vietų bei galės patirti nepamirštamų įspūdžių. Nepamirškime ir gražuolės Viduržemio jūros pakrantės.

Kada keliauti?

Į Alikantę keliauti rekomenduojame kovo pabaigos - liepos pirmos savaitės intervale. Laikotarpį nuo liepos vidurio iki rugpjūčio paskutiniųjų savaičių geriau praleisti, mat temperatūra tuo metu pakyla iki 35-40 laipsnių karščio. Taip pat puikus laikas kelionei rugpjūčio pabaiga – spalio vidurys. Oras dar nebūna spėjęs atvėsti, o jūs galite mėgautis nuostabiu poilsiu.

Ką pamatyti?

 • Santa Barbaros pilis– jokių abejonių nekelia šios pilies statusas. Tai pats įdomiausias ir lankomiausias turistų traukos objektas visame mieste bei regione. Pati Santa Barbaros pilis stūkso ant 166m aukščio kalno ir pirmieji pamatai jai buvo padėti dar IXa., kada regioną valdė musulmonai. Vėliau pilį perėmė Kastilijos, dar vėliau - Aragono pajėgos. XVIIIa. pilis laikinai virto į kalėjimą, o dabar yra turistų traukos objektas, nuo kurio atsiveria pasakiška panorama.
 • Alikantės miestas–  restoranai, kavinės, naktiniai klubai, gražūs jūros vaizdai bei senoviniai Kartaginos bei Romėnų miesto griuvėsiai... Alikantėje galite rasti daug įdomių objektų, kuriems nepagailėkite laiko.

Ką paragauti?

Ispanijoje skanių patiekalų ir gėrimų ras kiekvienas gurmanas. Nesvarbu ar esate išrankūs, ar didelių reikalavimų maistui nekeliate, Ispanijos virtuvė sugebės nustebinti. Štai ką rekomenduojame paragauti:

 • Paella – iš Valensijos kilęs ryžių pagrindo patiekalas yra vienas iš pačių populiariausių ispaniškos virtuvės produktų. Jeigu norite įdomesnių skonių, išbandykite Arroz Negro – Paella su kalmarų rašalo ryžiais.
 • Gaspačio– gaspačio turi būti patiekiamas šaltas. Tai yra trintas arba maltas pomidoras, maišytas su alyvuogių aliejumi, česnaku, duona, pipirais ir agurkais. Ypač kada karšta, ispanai itin mėgsta skanauti gaspačio bei taip atsivėsinti.
 • Ispaniška tortilija  – jeigu paprasčiau, tai tortilla espanola yra ispaniškas omletas. Iš kiaušinių, bulvių ir svogūnų padarytas patiekalas puikiai tiks pusryčiams.
 • Sangria – turbūt populiariausias gėrimas Ispanijoje, Sangria yra labai lengvas putojantis vynas. Kartais jis net vadinamas Ispanijos šampanu.
 • Jamon Iberico kumpis – serrano bei iberico kumpiai yra vietinių mėsininkų pasididžiavimas. Būtinai paragaukite, mat tai prestižinis, Ispanijoje labai vertinamas produktas.
 • Churros – desertas tiems, kurie nori saldžių prisiminimų iš Ispanijos. Nors vietiniai gyventojai gamina ir skanius ledus, įsimintiniausio delikateso titulas tikriausiai atitektų tešlos lazdelėms churros. Jos gali būti apvoliojamos cukruje ir cinamone arba mirkomos į karštą šokoladą bei kitus saldumynus.

Ką patirti?

 • Išbandykite irklavimą stovint – Alikantė turi vieną iš gražiausių pakrančių visoje Ispanijoje. Graži ir gausi Viduržemio jūros pakrantė siūlo įvairias vandens pramogas. Vienas dalykas, ką rekomenduojame išbandyti yra irklavimas stovint. Tam nereikia didelių įgūdžių, todėl pramoga džiaugsis ir vyresni, ir jaunesni.
 • Nuvykite į urvus – Canelobre urvai – įspūdingas urvų tinklas su labai menišku apšvietimu. Juose galite pasisamdyti ir profesionalų gidą, kuris pavedžios po erdvę bei papasakos įdomią informaciją. Canelobre urvuose pavyks pasidaryti ir meniškų nuotraukš.
 • Degustuokite vyną – Ispanija yra viena iš pirmaujančių šalių pasaulyje pagal vyno gamybą. Alikantės regione yra ne vienas žymus vyndarys. Daugybė vyndarių ir vynuogynų mielai priims turistus bei susidomėjusius žmones bei leis degustuoti įvairų vyną.

Ką parsivežti?

Iš Ispanijos galima parvežti pačių įvairiausių suvenyrų bei dovanų. Nesvarbu ar perkate sau, ar draugams, štai dalykai, kuriuos verta parsivežti iš Ispanijos:

 • Alyvuogių aliejus – Andalūzija labiau nei bet kuris kitas Ispanijos regionas garsėja savo alyvuogių aliejumi. Ispaniškas alyvuogių aliejus yra laikomas bene geriausiu visame pasaulyje, o pačioje Andalūzijoje yra pagaminama beveik dešimtadalis viso pasaulio produkcijos.
 • Sangria arba Bota – sangrijos rasite visoje Ispanijoje, nesvarbu, kur atostogaujate, o Bota, nors ir kilusi iš Centrinės Ispanijos randama visuose regionuose. Ispanijoje yra ne viena parduotuvė, kuri parduoda unikaliame odiniame vyno butelyje laikomą ispanišką vyną botą, o sangriją galima rasti ir paprastose parduotuvėse. Toks pirkinys - puiki galimybė parsivežti kažką labai autentiško.
 • Vėduoklė – daug kas galvoja, jog jų būna tik Barselonoje. Deja, ispaniška vėduoklė yra labai moteriškas ir be galo klasiškas suvenyras.
 • Jamon Iberico kumpis – laikomas vienu iš geriausių kumpių visame pasaulyje, tai svarbi Ispanijos virtuvės dalis. Jeigu turite noro ir galimybių, būtinai parsivežkite ir paskanaukite.