Baltic Clipper

Kelionės į Tenerifę

Kelionių filtras

Kelionių filtras


Viešbučio kategorija
Maitinimas
Ispanija, Tenerifė, Kosta Adechė
Maitinimas: neįskaičiuotas
Aktyvus poilsis
Su vaikais
Poilsinės
Ispanija, Tenerifė Sur
Maitinimas: pusryčiai ir vakarienė
Su vaikais
Poilsinės
Ispanija, Tenerifė, Kosta Adechė
Maitinimas: pusryčiai ir vakarienė
Aktyvus poilsis
Su vaikais
Poilsinės

Keliaujantiems į Tenerifę

Ispanija– bendra informacija

 • Sostinė ir didžiausias miestas – Madridas (3,2 mln. gyventojų 2019m. duomenimis)
 • Gyventojų visoje šalyje: 46,7 mln., 2019m. duomenimis
 • Religija: 70% katalikai, 25% neišpažįsta jokio tikėjimo
 • Kalba: ispanų
 • Valdymo forma: unitarinė parlamentinė konstitucinė monarchija

Tenerifė– bendra informacija

 • Gyventojų: 2019m. duomenimis – 905 tūkst.
 • Sostinė: Santa Krus de Tenerifė
 • Tenerifė – didžiausia iš septynių Kanarų salyno salų

Vulkaninės kilmės Kanarų salyno sala, viduryje Atlanto vandenyno yra nuostabaus grožio gamtos kampelis, traukiantis milijonus lankytojų. Čia kasmet atkeliauja labai daug turistų iš Europos bei likusio pasaulio. Tenerifę išskirtine verčia Teidės ugnikalnis, kuris stūkso pačiame salos centre. Idiliškos smėlėtos pakrantės, smagūs vakarėliai bei ramios šeimyninės pramogos sukuria tobulą turizmo balansą.

Kadangi per metus čia apsilanko net šeši milijonai turistų (2019m. duomenimis), tai be konkurencijos yra populiariausias kurortas Kanaruose. Atkeliavę į Tenerifę rasite nuostabių gamtos vaizdų, aukštus kalnus, modernius pramogų parkus bei gražius paplūdimius. Nepraleiskite progos čia nuvykti, nes geresnės vietos atostogoms vargu ar yra!

Kada keliauti?

Į Tenerifę keliauti rekomenduojame kovo pabaigos - liepos pirmos savaitės intervale. Laikotarpį nuo liepos vidurio iki rugpjūčio paskutiniųjų savaičių geriau praleisti, mat temperatūra tuo metu pakyla iki 33-36 laipsnių karščio. Taip pat puikus laikas kelionei rugpjūčio pabaiga – spalio vidurys. Oras dar nebūna spėjęs atvėsti, o jūs galite mėgautis nuostabiu poilsiu.

Ką pamatyti?

 • Teidės ugnikalnį– aktyvus Teidės ugnikalnis yra centrinė Tenerifės salos figūra. Net 3718m aukščio kalnas taip pat yra aukščiausia Ispanijos viršukalnė. Kalną supa UNESCO pasaulio paveldo nacionalinis parkas, o mėgstantiems vaikščiojimą kalnuose Tenerifė galbūt net taps idealia atostogų vieta.
 • Krus de Tenerifę –  tai didžiausias miestas visoje saloje, tad nenuostabu, kad būtent jis yra sostinė. Pačiame mieste galite rasti didžiulį gamtos muziejų, kultūros centrus (koncertų salės, teatrai t.t.) bei galybę restoranų. Norėdami pavalgyti kažko unikalaus arba pamatyti šurmulio kupiną naktinį Tenerifės gyvenimą, užsukite į Krus de Tenerifę.
 • Delfinus ir banginius – įvairūs privatūs organizatoriai bei kelionių agentūros rengia itin smagias išvykas į vandenyną, kurių metu galite stebėti delfinus, banginius bei jūrų vėžlius nedideliu atstumu. Priplauksite labai arti didžiausių jūros gyventojų ir galėsite nu(si)fotografuoti.

Ką paragauti?

Ispanijoje skanių patiekalų ir gėrimų ras kiekvienas gurmanas. Nesvarbu ar esate išrankūs, ar didelių reikalavimų maistui nekeliate, Ispanijos virtuvė sugebės nustebinti. Štai ką rekomenduojame paragauti:

 • Paella – iš Valensijos kilęs ryžių pagrindo patiekalas yra vienas iš pačių populiariausių ispaniškos virtuvės produktų. Jeigu norite įdomesnių skonių, išbandykite Arroz Negro – Paella su kalmarų rašalo ryžiais.
 • Gaspačio– gaspačio turi būti patiekiamas šaltas. Tai yra trintas arba maltas pomidoras, maišytas su alyvuogių aliejumi, česnaku, duona, pipirais ir agurkais. Ypač kada karšta, ispanai itin mėgsta skanauti gaspačio bei taip atsivėsinti.
 • Ispaniška tortilija  – jeigu paprasčiau, tai tortilla espanola yra ispaniškas omletas. Iš kiaušinių, bulvių ir svogūnų padarytas patiekalas puikiai tiks pusryčiams.
 • Sangria – turbūt populiariausias gėrimas Ispanijoje, Sangria yra labai lengvas putojantis vynas. Kartais jis net vadinamas Ispanijos šampanu.
 • Jamon Iberico kumpis – serrano bei iberico kumpiai yra vietinių mėsininkų pasididžiavimas. Būtinai paragaukite, mat tai prestižinis, Ispanijoje labai vertinamas produktas.
 • Churros – desertas tiems, kurie nori saldžių prisiminimų iš Ispanijos. Nors vietiniai gyventojai gamina ir skanius ledus, įsimintiniausio delikateso titulas tikriausiai atitektų tešlos lazdelėms churros. Jos gali būti apvoliojamos cukruje ir cinamone arba mirkomos į karštą šokoladą bei kitus saldumynus.

Ką patirti?

 • Pailsėkite Siam parke – Siamo (Tailando) stiliumi pastatytas vandens pramogų parkas yra tarp kelių populiariausių traukos objektų visoje saloje. Šį parką atidarė pati Tailando princesė, o dabar jis laikomas bene pačiu įspūdingiausiu vandens pramogų parku visame Europos žemyne. Čiuožyklos, baseinai bei kitos pramogos tik ir laukia, kol jas išbandysite!
 • Užkilkite į beveik 3,5km aukštį su funikulieriumi – Tenerifėje, visai šalia Teidės ugnikalnio vingiuoja įspūdingas kelias. Sustoję tam tikroje kelio vietoje, kuri virš jūros lygio pakilusi net 2,3km, galite perlipti į funikulierių, kuris jus per 8 min pakels į 3,5km aukštį, visai prie pat kalno viršūnės. Nepamirškite, kad sezono metu čia susidaro nemenkos eilės, o lankytojų skaičius ribotas, todėl kelionę reikėtų planuoti iš anksto.
 • Pabendraukite su gorilomis, tigrais ir pingvinais Loro zoologijos sode – didžiulis zoologijos sodas, nuostabi ir įvairi gyvūnija bei geras oras. Loro parkas bus puiki atgaiva bei labai patiks vaikams!
 • Aplankykite garsų paplūdimį -  Tenerifėje apstu šurmulingų playas arba paplūdimių. Aplankykite vieną iš viešųjų paplūdimių, kur vyksta šokiai, yra barų bei kitų pramogų. Nepamirškite, kad veiksmas iš paplūdimio neišvyksta ir naktį, tad visada galite pasinerti į šokių arba vakarėlio sūkurį.

Ką parsivežti?

Iš Ispanijos galima parvežti pačių įvairiausių suvenyrų bei dovanų. Nesvarbu ar perkate sau, ar draugams, štai dalykai, kuriuos verta parsivežti iš Ispanijos:

 • Alyvuogių aliejus – Andalūzija labiau nei bet kuris kitas Ispanijos regionas garsėja savo alyvuogių aliejumi. Ispaniškas alyvuogių aliejus yra laikomas bene geriausiu visame pasaulyje, o pačioje Andalūzijoje yra pagaminama beveik dešimtadalis viso pasaulio produkcijos.
 • Sangria arba Bota – sangrijos rasite visoje Ispanijoje, nesvarbu, kur atostogaujate, o Bota, nors ir kilusi iš Centrinės Ispanijos randama visuose regionuose. Ispanijoje yra ne viena parduotuvė, kuri parduoda unikaliame odiniame vyno butelyje laikomą ispanišką vyną botą, o sangriją galima rasti ir paprastose parduotuvėse. Toks pirkinys - puiki galimybė parsivežti kažką labai autentiško.
 • Vėduoklė – daug kas galvoja, jog jų būna tik Barselonoje. Deja, ispaniška vėduoklė yra labai moteriškas ir be galo klasiškas suvenyras.
 • Jamon Iberico kumpis – laikomas vienu iš geriausių kumpių visame pasaulyje, tai svarbi Ispanijos virtuvės dalis. Jeigu turite noro ir galimybių, būtinai parsivežkite ir paskanaukite.