Baltic Clipper
Mūsų Facebook puslapis

Kelionės į Maskvą

Keliaujantiems į Maskvą

Rusija – bendra informacija

Kiti didžiausi miestai:

 • Sankt Peterburgas – 5,2 mln. gyventojų (2019 m. duomenimis)
 • Novosibirskas – 1,6 mln. gyventojų (2019 m. duomenimis)
 • Jekaterinburgas – 1,5 mln. gyventojų (2019 m. duomenimis)
 • Nižnij Novgorodas (Žemutinis Naugardas) – 1,2 mln. gyventojų (2019 m. duomenimis)

Rusija yra didžiausia valstybė žemėje. Jos plotas yra kone dukart didesnis už antroje vietoje esančią Kanadą. Tai – įspūdingų pasiekimų bei gamtos ir miestų šalis, kurioje ne ką įspūdingesni ir patys žmonės. Nors Rusija yra be galo didelė, įprastą ją skirstyti į Europinę ir Azijos dalį. Pastarąją beveik visiškai užima Arktinė tundra ir Sibiro taiga, o labiau į pietus prasideda Mongolijos ir stepių tipo plynės. Kaip sako patys rusai „Protu Rusijos nesuvoksi ir matais neišmatuosi.“. Tas pats galioja ir turistams. Vienu kartu visos Rusijos tikrai nepamatysite, todėl čia bus galima grįžti vėl ir vėl.

Glaustai sudėti visą informaciją apie šią šalį irgi yra ganėtinai sudėtinga. Didžioji dalis gyventojų glaudžiasi vakarinėje šalies (Europinėje) dalyje, iki Uralo kalnų. Pati Rusija sparčiausiai plėtėsi XV-XVIIIa., kuomet buvo užkariauta didelė dalis Šiaurės Rytų Azijos, Sibiras, Centrinė Azija, Pietryčių Europa, Kaukazas ir kiti, dar ir dabar į Rusijos įtaką pakliūvantys regionai. 

Rusijos istorija glaudžiai susijusi ir su Lietuva. Ilgą laiką, tada dar Maskvos kunigaikštyste besivadinusi valstybė kariavo su LDK, o vėliau bendros LDK ir Lenkijos jėgos grūmėsi su stiprėjančia Rusija. Visgi istorijoje rusai atlaikė visus iššūkius ir galiausiai nuolat tapdavo laimėtojais, okupantais ar išvaduotojais. Kontraversijų mūsų kraštuose neišvengiantis sovietmetis čia prisimenamas gana šiltai, monumentai, statiniai bei kiti paminklai negriaunami, o paliekami būti. Jeigu planuosite keliauti į Rusijos gilumą, kone būtina susirasti tinkamą gidą, mat „sava eiga“ keliauti bus ganėtinai sudėtinga. 

Domina naujos ir įvairios patirtys? Tada kelionė į Rusiją bus pats tas!

Maskva – bendra informacija

Maskva yra didžiausias Europos miestas, tiek plotu, tiek gyventojų skaičiumi. Tai istoriškas ir įspūdingas didmiestis, kurio istorija prasideda nuo XIIa. Maskva sparčiai augo ir tapo visos rusiškos kultūros ašimi ir centru. Per tris šimtus metų ji ne tik, visiškai nuo nulio, sugebėjo išguiti mongolus, tačiau nukariavo LDK ir įsitvirtino kaip stipriausia jėga Slaviškose žemėse.

Po to sekė tik dar didesnė ekspansija. Kuo labiau augo Rusija, tuo labiau augo Maskva. Visgi kurį laiką ji buvo tik didžiausias miestas, bet ne sostinė. Petras I sostinę perkėlė į Sankt Peterburgą, kuris ja buvo (su labai mažu tarpu), nuo 1713 iki 1918 metų. Tuo metu Maskva toliau augo, tačiau būtent iš XVIII-XXa. pradžios laikotarpio grožybių bei įspūdingų statinių Maskvoje kiek trūksta, jeigu lygintume ją su Sankt Peterburgu. Tačiau sostinė tai kompensuoja dydžiu, moderniu Moscow City verslo rajonu bei visa administracine šalies valdžia, sutelkta vienoje vietoje. 

Atvykę į Maskvą stenkitės keliones planuoti viešuoju transportu arba judėkite labai paskaičiuotai, nes eismas čia yra be galo judrus ir kamščiai trunka kelias valandas. Pačioje Maskvoje rasite viską, ko tik norite. Teatrai, koncertų salės, meno galerijos ir muziejai, prabangios parduotuvės, gražūs automobiliai, prestižinės kavinės, greito maisto restoranai ir visa kita. Tai – pasaulinio lygio metropolis, vienas iš svarbiausių pasaulio miestų. 

Kada keliauti?

Jeigu planuojate kelionę į Maskvą, rinkitės birželio ir gegužės mėnesius. 

Ką pamatyti?

 • Kremlius – UNESCO pasaulio paveldo objektas, Rusijos galios simbolis. Kremlius tai yra pagrindinė miesto tvirtovė, kurios viduje viduramžiais virė svarbiausias miesto gyvenimas. Dabar tai yra ir Rusijos prezidento buveinė.
 • Raudonoji aikštė – tai pagrindinė Maskvos aikštė, skirianti Kremlių ir Kitai-Gorod, vieną svarbiausių istorinių Maskvos rajonų. Raudonojoje aikštėje ar iš jos galėsite pamatyti viską, kas Maskvoje yra įdomiausia.
 • Lenino mauzoliejus – žymiojo ruso, komunizmo pradininko ir SSRS idėjinio lyderio mauzoliejus – viena iš įdomesnių ir labiausiai sudominti galinčių vietų visoje Rusijoje. 
 • Šv. Bazilijaus katedra – žymiausia Rusijos bažnyčia pastatyta dar 1561m. Tai yra įspūdingas statinys, kuris visada laikomas vienu iš Rusijos pasididžiavimų. 
 • Nacionalinės ekonomikos pasiekimų paroda (VDNKh) – tai yra didžiulė paroda/pramogų parkas, veikianti ištisus metus, kur galima pasivaikščioti ir pamatyti įvairių ekspozicijų, o žiemą – čiuožinėti ledo arenoje. 

Ką paragauti?

 • Rusiški barščiai – nors tai laikoma ukrainietišku patiekalu, kokia gi rusiška virtuvė be savo burokėlių sriubos - barščių?
 • Pirozhki – tai bandelės, pyragėliai, su pačiais įvairiausiais įdarais.
 • Čeburekai ir kibinai – Kaukazietiškos virtuvės įtaka stipriai persidavė Rusijai. Šie tešliniai delikatesai su mėsos įdaru yra vienas iš pamatinių vietinės virtuvės patiekalų.
 • Ikrai – delikatesas ir netgi šiokia tokia emocinė vertybė Rusijoje – valgyti ikrus. Aplinkybės suformavo viską taip, kad valgyti ikrus Rusijoje – prestižo reikalas.
 • Gėrimas iš senųjų aparatų – tie, kas dar pamena sovietmečio miestus, atmintyje išlaikė legendinius limonado ar gazuoto vandens aparatus. Tokių rasite ir tam tikrose Rusijos didmiesčių vietose. Paragaukite, tai tikrai labai gardu ir nostalgiška!

Ką patirti?

 • Atsipalaiduokite Gorkio parke – populiariausias ir didžiausias parkas Maskvoje yra 120ha ploto, o jame galima rasti įspūdingų pramogų, nuo atrakcionų iki valčių.
 • Trans Sibirinis traukinys – galite sėsti ir keliauti labai ilgą savaitę iki Vladivostoko arba dvi valandas praleisti kelionėje į Maskvos priemiestį Vladimirą, kuriame yra senosios bažnyčios bei viduramžių kultūros likučiai.
 • Maskvos metro – kai būsite Maskvoje, kelionei po miestą rinkitės metro. Tai ne tik švariausias metro pasaulyje, bet ir įspūdingų stočių rinkinys, kurios išdailintos ir išpuoselėtos. 
 • Įtampa sovietiniame bunkeryje Maskvoje – po Maskva, 65m gylyje galima rasti įspūdingą bunkerį, skirtą Branduolinio karo atvejui. Tai yra Šaltojo karo laikų objektas, kuriame galite pajusti niūrią ir slogią to laikmečio atmosferą. Muziejus ir vadinasi Požeminis Šaltojo karo muziejumi.

Ką parsivežti?

 • Samovaras – kiek didesnis suvenyras, bet tikrai vertas dėmesio. Toks arbatinukas galės puikiai pritapti jūsų namuose arba būti iškilminga dovana tam žmogui, kuris(-i) jums labai rūpi.
 • Ikrai – ne tik nacionalinės virtuvės dalis, tačiau ir prestižinis produktas.
 • Matrioška – žinomiausias rusiškas žaislas, puiki simbolinė dovana bet kurio amžiaus žmogui.
 • Kailiai – Rusijoje, ypač Maskvoje galite rasti įspūdingą kailių gausą. Nuo mažų kailinių kepurių iki pilnų žieminių kailinių, jeigu tai jus domina, čia galėsite rinktis iš tikrai plataus asortimento.
 • Degtinė – pigi, platus pasirinkimas, gilios tradicijos. Ko daugiau galima norėti?
 • Sovietinė memorabilija – jeigu renkate istorinius daiktus, galite rasti Krokodilo Genos ar Čeburaškos lėles, Maskvos olimpinių žaidynių simbolius, seges, pašto ženklus ar kitus objektus iš tų laikų, kurie jau senokai praėjo.