Baltic Clipper

Kelionės į Seišelius

Keliaujantiems į Seišelius

Seišeliai – bendra informacija

 • Sostinė bei didžiausias miestas – Viktorija
 • Gyventojų visoje šalyje: 94 tūkst.
 • Religija: 87% krikščionys, 2,5% musulmonai, 6% neišpažįsta
 • Kalbos: anglų, prancūzų, seišelietiška kreolų
 • Valdymo forma: nacionalinė asamblėja

1976m. birželio 29d. paskelbta nepriklausomybė nuo J.Karalystės

Seišeliai yra iš daugybės mažų, net 115-os salelių sudaryta valstybė Indijos vandenyne. Nuo Afrikos nutolę beveik 1,5 tūkstančio kilometrų į Rytus, Seišeliai garsėja kaip viena populiariausių vietų atostogoms. Tai puiki vieta poilsiui bei atsipalaidavimui šalia žydros jūros.

Pačiose salose pastovūs gyventojai atsirado gana vėlai, mat viduramžiais bei iki XVIIIa. čia buvo tik piratų bei pirklių uostas. Salos pavadinimas – Seišeliai yra kildinamas nuo Prancūzijos karaliaus Liudviko XV-ojo finansų ministro – Žano Moro de Seišelio pavardės. Nors salą pirmi apgyvendino prancūzai, vėliau ji atiteko britų valdžiai ir pastarieji ją išlaikė iki pat 1976 metų.

Nors yra labai maža valstybė, Seišelių gyventojai gali džiaugtis turėdami aukščiausią pragyvenimo lygį iš visų Afrikos valstybių.

Kada keliauti?

Seišeliai yra gana arti pusiaujo, bet pietiniame Žemės pusrutulyje, todėl sezonų skirtumas čia yra, tačiau klimatas labiau būdingas ekvatoriui nei pietiniam pusrutuliui. Dėl šios priežasties Seišeliai puikiai tinka atostogoms ištisus metus.

Tačiau taip pat verta žinoti, kad karščiausias metų laikas yra tarp gruodžio ir balandžio, o drėgniausi mėnesiai – sausis ir vasaris. Net ir tropiniai lietūs čia yra gana trumpi, po kurių visada išlenda saulė. Nardymui labiausiai tinka balandis-gegužė arba spalis-lapkritis.

Ką pamatyti?

 • Paslėptas krioklys jeigu turite daugiau laiko, pasinaudokite žemėlapių pagalba ir suraskite nuostabų, tiesiog miško viduryje šniokščiantį Praslin krioklį. Visai šalia Valle De Mai džiunglių esantis gamtos kampelis priblokš unikalumu, o aplinkui, tikriausiai, nesutiksite nė gyvos dvasios.
 • Vallee De Mai džiunglės – UNESCO pasaulio paveldo sąraše esančios džiunglės yra unikalios tikrai ne vienu aspektu. Daugybė labai retų augalų ir gyvūnų rūšių jas vadina namais, o vietiniai gyventojai bei turistai sutinka, jog būtent šios džiunglės ir yra žymieji Edeno sodai.
 • Šventosios Anos nacionalinis jūrų parkas – Seišelių valdžia net aštuonias salas yra paskelbusi jūrų rezervatu/parku, kuriame neliečiami gali gyventi įvairūs gyvūnai. Ypač nardyti mėgstantys žmonės šioje vietoje galės pamatyti įspūdingų vaizdų. Čia galima tiek atsipalaiduoti, tiek pamatyti labai unikalios laukinės gamtos.
 • Viktorija – viena iš mažiausių pasaulio sostinių tikrai neatrodo maža, kada apsilankai vietiniuose turgeliuose arba klaidžioji siauromis gatvelėmis. Čia pamatysite ne tik į Londono Big Beną panašų laikrodžio bokštą, tačiau ir labai įspūdingą botanikos sodą ir turtingą gamtos istorijos muziejų.

Ką paragauti?

Seišeliuose dominuoja kreolų įkvėpta virtuvė. Joje verčiausi dėmesio patiekalai yra:

 • Kokosų karis – tai labai įdomus garnyras. Su juo būna pateikiami aštuonkojai, žuvis arba žuvienė, net gi vištiena ar kita mėsa. Jeigu atsiras proga – būtinai paragaukite, kadangi šio garnyro negamina beveik jokia kitoje šalyje.
 • Duonos vaisiaus traškučiai – tai yra itin skanus vegetariškas desertas bei užkandis. Šiek tiek sūdyti džiovinti vaisų traškučiai yra šios salos alternatyva „tradiciniams čipsams“. Paragaukite ir pamatysite, kad patiks!
 • Ryklių salotos – ryklių mėsa yra labai unikalus produktas, kurio paragauti galima tikrai ne visur. Seišeliuose, ypač kreolų restoranuose, visada rasite skanių bei skirtingus skonius palepinančius ryklių salotas.
 • Ladob – tokio unikalaus deserto turbūt nėra jokioje kitoje pasaulio virtuvėje. Nors Seišeliuose yra itin daug išskirtinių patiekalų su bananais, Ladob išsiskiria ir bendrame kontekste. Šis desertas yra cukrintame kokosų piene kaitinti bananai arba saldžiosios bulvės (batatai). Pagardinama su cinamonu arba vanile.

Ką patirti?

Seišeliuose didžiausią dėmesį tikrai trauks gamta. Kad ir kokie įvairūs maisto produktai ir žmonės ar muziejai, auksinio smėlio paplūdimiai ir žydras vanduo bus tikrosios žvaigždės. Tad štai keli įdomūs dalykai, kuriuos galite patirti Seišeliuose:

 • Saulėlydis tuščiame paplūdimyje – nesvarbu ar mėgstate romantiką, saulėlydis viename iš Seišelių paplūdimių nepaliks niekieno abejingo. Jeigu galima, rekomenduosime La Digue salą, kurioje yra turbūt vieni geriausių paplūdimių visoje Žemėje.
 • Pabendraukite su milžiniškais vėžliais arba paukščiais – Curieuse saloje rasite net iki 500 milžiniškų vėžlių, kuriuos pamatysite iš labai arti. Na, o Cousin sala valdžios paženklinta kaip gamtos rezervatas, tad šiame gamtos mylėtojų rojuje išgirsite šimtus skirtingų čiulbėjimų ir klegėjimų bei suartėsite su gyvąja gamta.
 • Įdekite – kokia kelionė į Seišelius be laiko paplūdimyje? Jų čia tiek daug ir visi jie tokie gražūs, kad grįžti be įdegio būtų tikra nuodėmė. Paskirkite bent dieną tam ir atitrūkite nuo varginančios rutinos, palepinkite ausis ir smegenis jūros ošimu bei visiška ramybe. Be abejo nepamirškite ir kremo nuo saulės.
 • Nerkite patyrinėti nuskendusių laivų – aplink visas salas galima rasti kone 100 paskendusių laivų, kuriuos galite patyrinėti su profesionaliais narais-gidais. 

Ką parsivežti?

Iš Seišelių būtinai parsigabenkite įspūdžių, tačiau yra ir ne viena materiali gėrybė, kuri bus verta jūsų dėmesio.

 • Jūros kokosai arba Coco De Mer – nors sveria itin daug, šie suvenyrai yra išskirtiniai būtent Seišeliams. Tiesa, prieš pirkdami būtinai įsitikinkite, kad jūsiškis jūros kokosas yra paženklintas holografiniu lipduku bei turi sertifikatą.
 • Aromatiniai aliejai – jais saloje prekiauja daugybė parduotuvių bei prekybos vietų. Dauguma gamintojų stengiasi, kad jų produkcija būtų kuriama tik iš pačiose salose esančių ingredientų.
 • Perlai – puiki kaina, aukšta kokybė – perlų vėriniai arba aksesuarai tikrai verti vietos lagamine.
 • Romas – panašiai kaip ir Mauricijuje, Seišeliuose yra gausybė puikų romą gaminančių daryklų. Suteikite šansą šiam gilias tradicijas turinčiam suaugusiųjų gėrimui ir pamatysite, kad čia gaminamas tik aukštos kokybės produktas.