Baltic Clipper

Kelionės į Patają

Keliaujantiems į Patają

Tailandas – bendra informacija

 • Sostinė ir didžiausias miestas – Bankokas (8,3mln. gyventojų 2019m. duomenimis)
 • Gyventojų: 69 mln., 2019m. duomenimis
 • Religija: 94% budistai, 4% musulmonai
 • Kalbos: oficiali – tailandiečių
 • Valdymo forma: konstitucinė monarchija

Tailandas nuolat figūruoja tarp daugiausiai turistų kasmet sulaukiančių valstybių. Tokia gausybė įvairių architektūros paminklų ir nuostabių gamtos kampelių tikrai neverčia stebėtis turistų gausa.

Pataja yra šalies pietuose esantis kurortas. Jame gyvena Tailandui sąlyginai nedaug – 320 tūkst. žmonių (2019m. duomenimis). Prie Tailando įlankos įsikūręs miestas garsėja nuostabia pakrante ir tuo, kad šalia jo galima rasti įvairių lankytinų objektų, į kuriuos suplūsta turistai iš viso pasaulio. Netrukdo ir tai, kad nuo sostinės Bankoko Patajos miestas nutolęs tik 100km.

Norintiems mažiau šurmulio nei Bankoke, tačiau siekiantiems pažinti tikrąjį Tailandą, nėra geresnės vietos už Patają.

Kada keliauti?

Faktiškai blogo laiko keliauti į Tailandą tikrai nėra. Tačiau oras maloniausias ir ne pernelyg drėgnas būna tarp lapkričio ir balandžio. Dar vertėtų žinoti, kad šalies pietinėje dalyje daug kas priklauso ir nuo pakrantės. Vakarinėje pakrantėje orai švelnesni žiemą, o rytinėje pakrantėje – daugmaž visus metus.

Ką pamatyti?

Tiesos šventykla – Budizmo šventovė pastatyta iš medžio ir į dangų yra išstypusi net 105 metrus. Tai gana naujas statinys, tačiau jame jaučiama senovinė tailandietiška dvasia.

 • Alcazar kabaretas – Tailandas garsėja ne tik azijietiškomis tradicijomis, tačiau ir itin didelėmis LGBT bendruomenėmis. Jeigu prijaučiate menui bei kabaretui, vertėtų aplankyti patį žymiausią Tailando kabaretą - Alcazar šou, kuriame ant scenos būna tik netradicinį gyvenimo būdą pasirinkę vyrai arba moterys.
 • Wat Chaiwatthanaram šventykla ir Ayutthaya istorinis parkas – didžiuliame istoriniame parke įsikūrusi Chaiwatthanaram šventykla kasmet pritraukia milijonus turistų. Įdomus paradoksas, kad nors šventykla stovi senajame Ayutthaya mieste ir yra didžiulis traukos objektas, UNESCO pasaulio paveldui ji nepriklauso. O mažiau žinomas miestas (kuriame taip pat yra dešimtys kitų unikalių objektų) – priklauso.
 • Nong Nooch tropiniai sodai – didžiulis botanikos sodas yra vienas didžiausių regione esančių turistų traukos objektų. Sodus lengva pasiekti viešuoju transportu arba su taksi bei nuomotu automobiliu. Sode pilna įspūdingai prižiūrėtos augmenijos. Spalvų bei augalų įvairovė – pribloškianti.
 • Ko Phai sala – dar vadinama „Bambukų sala“, Ko Phai nuo Patajos kranto nutolusi maždaug 20km. Pati sala nėra didelė, o be ant aukščiausios viršūnės stovinčio švyturio beveik nieko įdomaus nerasite. Tačiau sala apsupta nuostabiai skaidraus vandens. Nuo pakrantės net ir nedaug nutolę turistai gali nardyti ir matyti puikiausius povandeninius jūros gyvenimo vaizdus. Smagu tai, kad šioje vietoje dar nesilanko daug turistų, todėl jūs galite pamatyti vieną iš neatrastų Patajos lobių.

Ką paragauti?

Tailando virtuvė yra be galo išskirtinė, net ir margame Rytų Azijos kontekste. Čia valgomas ir aštrus, ir gaivus maistas. Patajoje rasite šimtus gatvėje maistą pardavinėjančių kioskų, aukštos klasės restoranų. Taip pat nepamirškite ir viešbučio, kuriame gyvensite, virtuvės. Mes rekomenduojame paragauti:

 • Som Tam – vienas populiariausių vietinių patiekalų Som Tam neturi vieno, bendro pavidalo. Viskas priklauso nuo regiono, restorano bei šefo, tačiau įprastai tai bus pjaustyta papaja, pomidorai, morkos, riešutai, džiovintos krevetės, pupelės, palmių cukrus, žuvies padažas, laimo sultys ir dar keletas ingredientų. Viskas sutrinama ir visumoje gaunasi tikrų tikriausias skonių šedevras, kurį sunku apibūdinti.
 • Pad Thai – tailandietiški makaronai turi būti kiekvieno keliautojo „būtina paragauti“ sąraše. Dažniausiai jie patiekiami su krevetėmis arba vištiena, tačiau yra ir gausybė vegetariškų opcijų.
 • Pad See Eiw – ryžių makaronai su sojų padažu ir mėsa arba su kinišku brokoliu/kopūstais. Tiek gaivumą mėgstantys arba vegetarai, tiek norintys pavalgyti turės sau tinkamą variantą.
 • Khao Soi – tai kokosų sriuba su makaronais, laikoma bene žinomiausiu Tailando patiekalu. Į sudėtį dažnai keliauja ir garstyčios, žalumynai, laimas ir čili pipirai. Tai gana aštrus, tačiau be galo autentiškas patiekalas.
 • Kai Med Ma Muang – vištiena su anakardžių riešutais dievinama tiek vietinių, tiek užsieniečių. Dažniausiai tai būna troškinta vištiena ir riešutai, patiekiami su sojų padažu, medumi, svogūnais, čili pipirais ir grybais. Daržovių pasirinkimas gali skirtis, priklausomai nuo šefo.

Ką patirti?

Patajoje besilankantys žmonės tikrai norės patirti ir įdomesnių įspūdžių. Mes rekomenduojame:

 • Apsipirkite plaukiojančioje Patajos turgavietėje – nors ant vandens arba kanaluose vykstančios prekybos Tailande netrūksta (kas mūsų kraštuose yra labai neįprasta), Patajoje populiariausias yra „Patajos plūduriuojantis turgus“ . Kol kas dauguma šių turgelių išlieka autentiški, tad būtinai apsilankykite.
 • Pasimėgaukite žuvų masažu – Tailande yra populiari SPA tipo procedūra, kada jūsų pėdas kramsnoja mažos žuvys. Jausmas fantastiškas, o ir sveikatai naudingas, mat žuvelės nuvalgo visą negyvą odą.
 • Medituokite tiesos šventykloje – tai labai šventa vieta, kurioje galite pasisemti dvasios ramybės bei sielos tvirtybės.
 • Važiuokite su tuk tuk‘u – tai yra išskirtinė transporto priemonė, būdinga bei populiari būtent šiame regione. Nepraleiskite progos pažinti Bankoką arba kitą Tailando didmiestį iš keleivio vietos.
 • Paragaukite… Vabzdžių – Tailande, vienoje iš nedaugelio pasaulio vietų turite galimybę paragauti ne ko kito, o vabzdžių ir vabalų. Kai kam tai bus tikrai stiprūs įspūdžiai, kurie galbūt padės atrasti naujų spalvų racione. Kitiems – tik stipri patirtis. Kodėl gi ne?

 Ką parsivežti?

 • Šilkas – Vietname, Kinijoje, taip pat ir Tailande yra aukštos kokybės šilko už sąlyginai nedidelę kainą.
 • Raižiniai bei statulėlės – itin daug budizmui arba vietinėms dievybėms skirtų raižinių bei statulėlių. Jos labai autentiškos.
 • Juvelyrika bei aksesuarai – aukštos kokybės nefrito arba iš kitų gražių medžiagų pagaminta juvelyrika bei įvairūs aksesuarai tikrai verti atsidurti lagamine, skrendančiame atgal. Jais prekiauja ir suvenyrų parduotuvėse, ir pavieniai prekybininkai paplūdimiuose.
 • Kokosų aliejus – ne tik aliejus, bet apskritai visi produktai su kokosais savo sudėtyje Tailande yra itin aukštos kokybės. Tai unikalus suvenyras arba lauktuvės.